M21MM250

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: M21MM250

Post autor: Skinder » 2016-06-17, 16:29

No pewnie to mi pozostanie. Sprzęgło od jawy odpada, z tego względu że jest pod łańcuch i ponoć problematyczne z tego co wyczytałem. Skupiam się na zestawie z japonii, alu kosz i zabierak, dobrej jakości tarcze itd. Zobaczymy co powie Muciek ciekawego. Coś tam już kupiłem i wymyśliłem.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: M21MM250

Post autor: Skinder » 2016-06-19, 16:02

Na projekt nie ma ciśnienia, zamysł był już w 2008, grzebać zacząłem w 2010. Plan wyjazdu 2020 :mrgreen: Co do planu, to od momentu kiedy napisałem że coś wykminiłem pisało w tej sprawie już z 8 osób, i chyba z tego powodu narazie zachowam to dla siebie i ewentualnego podwykonawcy. Zresztą, samo osadzenie sprzęgła to wierzchołek góry lodowej, nic nie jest zrobione więc chyba nie ma o czym pisać. Przyszło sprzęgło i po wstępnych oględzinach wygląda, że będzie ok, zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: M21MM250

Post autor: Skinder » 2016-06-27, 21:21

Wpadło trochę wolnego czasu, skorzystałem i dorobiłem wzmocnienie główki. Pod profil 30x15 jak dobrze pamiętam dorzuciłem jeszcze na górze podstawkę z 2mm blachy, rama była tam kombinowana wcześniej przez jakiegoś fiuta i trzeba było łatać dziury. Ciekawe czy nie będzie pękać. Wyborowy spawacz nie jestem, bardziej nazwałbym się posiadaczem spawarki, ale spawanie ramy z wsk w porównaniu do konstrukcji z najzwyklejszych profili (furtki, stojaki, bramki itd) to dwa światy. Gdzie rama to jakaś głęboka afrykańska prowincja :roll: W sprawie sprzęgła udało mi się nawiązać kontakt z Mućkiem, który niedość, że odebrał telefon to jeszcze zarzekał się, że ogarnie temat :mrgreen: Ale widze, że teraz jakimiś gównami się zajął, rowerami, a na poważne sprawy nie ma czasu :mrgreen: A tak serio, badam cały czas koncepcję, czy droga jest słuszna i póki co temat osadzenia sprzęgła już mam opanowany, bez przedłużania wałka i wielkich kombinacji :) Zostaje kwestia osadzenia reszty na wale i wysprzęglika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: M21MM250

Post autor: zmyngut » 2016-06-27, 22:36

Pisz tam jakoś częściej bo mi tego zwyczajnie brakuje ;D
No i ten temat ze sprzęgłem mnie interesuje.
Muciek nie może za często odbierać telefonu bo z reguły ma zajęte bo ja dzwonię ;D

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: M21MM250

Post autor: Skinder » 2016-06-28, 15:22

Panie Pawle, co tu dużo pisać ;) Jak budowa stoi to ktoś co jakiś czas odświeża, pisze wiadomości, dzwoni, wysyła gołębie. A jak grzebie to nikt nie widzi :mrgreen: Z ramy to zostało położyć jeszcze trochę spoiny, poprawić kleksy i coś wymyślić żeby spiąć z tyłu wszystko żeby sie nie rozłaziło. Polakierować i czekać aż Muciek pokończy z rowerami :mrgreen: Czyli do 2222 powinien ruszyć ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości