Motorynka z silnikiem WSK 175

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2008-01-18, 00:55

Histeryzujecie. Kupcie teraz na allegro silnik 175 za mniej niż 2 stówki. A motorynki ile kosztują?
Wolałbym taką wydumkę niż oryginalną motorynkę 50cc w porównywalnym stanie technicznym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mtx50
Posty: 247
Rejestracja: 2007-10-15, 16:45
GG: 2188809
Moje maszyny: WSK i inne
Kontaktowanie:

Post autor: Mtx50 » 2008-01-18, 01:02

I po co to ile ja dałem co to pieniądze liczy się dobra zabawa ...
Kiedyś zrobiłem z chłopakami motorynkę z silnikiem od trójki i to już miało kopa fakt że po 2 jazdach rozsypały się wianki w kołach i puścił drut mocujący silnik co skończyło się nie miła kraksą ale co zabawa to zabawa ciekawe jak to rusza z silnikiem 175 pewnie kółko kręci się w miejscu :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Polskie motocykle ymmm klasa :-)

Awatar użytkownika
KLINAR
Posty: 129
Rejestracja: 2007-06-10, 10:54
GG: 0
Lokalizacja: STG
Kontaktowanie:

Post autor: KLINAR » 2008-01-18, 08:09

Tylko uwierz mi że takie coś szybko sie znudzi i ta jazda zacznie być meczaca :] Wiem po sobie bo sam miałem stelle z silnikiem 125 tyle że to jeszcze jakoś wygladało nie to co te niektore z allegro...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Motorynka z silnikiem WSK 175

Post autor: Fenix » 2008-01-18, 22:49

macin2 pisze:Ja za swoją M21W2 z dokumentami dałem 150zł, żeczywiście trochę przepłaciłeś,
Czemu tak mało? Pewnie szmelc jakiś ci wciśnięto a ty się cieszysz, że tanio. Jak znam życie ==> szybko trzeba będzie dołożyc jeszcze z 5 stówek żeby twoim Kobuzem dało się jako-tako jeździć (oczywiście trochę dalej od domu, nie dookoła stodoły,). Nie zawsze tanio kupiony jest korzystny.
A co do tej motorynki: cena jak cena: ani za duża, ani za mała. Jak popatrzycie na allegro to za same 2 koła trzeba dać coś koło stówki, silnik też wart jest 100-200 zł. Czyli wcale nie tak dużo dałeś, nie przejmuj się "dogadywaniem". Szkoda może jednak że nie można tego zarejestrować!
Ramy też nie wzmacniaj od razu: pojeździsz - zobaczysz - zdecydujesz. Masz jeszcze czas, nic złego się nie dzieje. :zdrowko: Na spokojnie przemyślisz...
Acha - trzeba będzie jakoś uczciwiej zabezpieczyć wierzch akumulatora (może kawałek gumy na wierzch, bo zrobisz niechcący zwarcie i dupsko ci przypali :-> ).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Stary » 2008-01-19, 00:07

E ja myślę, że jak jest z papierami to max trupa się opłaca kupić. 150zł? W tej chwili na allegro ramy z papierami dużo drożej chodzą.

Ja mam taką desperacje na papiery że bym dał za ramę "2ramówke" 350zł od ręki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mateoma
Posty: 23
Rejestracja: 2007-10-25, 21:58
GG: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Mateoma » 2008-01-19, 00:21

Fenix pisze:Szkoda może jednak że nie można tego zarejestrować!
Ja słyszałem że da się ją zarejestrować jako Pojazd własnej konstrukcji ale nie jestem pewien czy sie da...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Żurek

Post autor: Żurek » 2008-01-19, 19:58

Właśnie można sprobować zarejestrować jako SAM czyli samoróbkę, bo ludzie potrafią zarejestrować "trajki" z np. silnikiem malca, inne np. drag z silnikiem zaporożca i legalnie sobie śmigać po ulicach tylko musi przejść atesty...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Post autor: Skinder » 2008-01-23, 15:15

Tylko, że sam ma pojemność powyżej 125ccm a wiadomo, że motorowerowa jest do 50 niestety. Mateoma, już słyszałeś co o tym myśle między innymi na ST Forum i dodam jeszcze jedno, że bez rury takiej jak jest w motorynce Rapiego to daleko nie zajdziesz, przynajmniej sprawnym i prostym sprzętem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mateoma
Posty: 23
Rejestracja: 2007-10-25, 21:58
GG: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Mateoma » 2008-01-24, 00:09

Ten tłumik albo utnę kolanko żeby skrócić tłumik i nie wystawał za koło albo zrobię górny tłumik jeszcze zobaczę bo teraz motorynka jest rozłożona i jest przygotowywana do malowania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grandes
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-24, 16:11
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Grandes » 2008-01-27, 00:09

skoro juz sie tak temat rozkrecil;] to napiszcie co sadzicie o tej motorynce :)
nie zwracajcie uwagi na te ptasie kleksy :D

ten jasny tlumik jest sciagany podczas imprez :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2008-04-21, 20:27 przez Grandes, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
macin2
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-25, 11:42
GG: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Re: Motorynka z silnikiem WSK 175

Post autor: macin2 » 2008-01-27, 01:16

Fenix pisze:
macin2 pisze:Ja za swoją M21W2 z dokumentami dałem 150zł, [glow=darkred][glow=white]żeczywiście trochę przepłaciłeś,
Czemu tak mało? Pewnie szmelc jakiś ci wciśnięto a ty się cieszysz, że tanio. Jak znam życie ==> szybko trzeba będzie dołożyc jeszcze z 5 stówek żeby twoim Kobuzem dało się jako-tako jeździć (oczywiście trochę dalej od domu, nie dookoła stodoły,). Nie zawsze tanio kupiony jest korzystny


Motocykl jest na zdjęciach w temacię przedstaw siebie i swoje maszyny:KOBUZ Marcina ,masz rację Feniksie nie dało się tym od razu jeżdzić bo trzeba było rozebrać silnik, zregenerować wał poprawnie złożyć skrzynię biegów (cylinder był w nim nowy-stary także dostałem bo podobno pierścień pękł i zrobił głęboką rysę).Poprzedniemu włascicielowi ciągle przestawiała się przerwa na przerywaczu więc rozebrał silnik wymienił wszystkie łożyska(nawet w skrzyni)no i nie udało mu się już go poprawnie złożyć bo była tylko 1-ka i wałem nie dało się obrócić.Odkupiłem go od niego poprawnie złożyłem skrzynię wał ustawiłem sam(posiadam tokarkę i czujnik zegarowy który mierzy z dokładności do setnych milimetra).Silnik łatwo się uruchamia ładnie cyka na wolnych obrotach. Nie poniosłem dużych kosztów przy naprawie tego kobuza ma także dokumenty i nie sądze abym dużo za niego dał.

Awatar użytkownika
Mateoma
Posty: 23
Rejestracja: 2007-10-25, 21:58
GG: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Mateoma » 2008-01-27, 15:06

Grandes nie za bardzo mi się podoba ten tłumik i przydało by się ją wyczyścić zobaczycie za 2 tyg dam nowe foty bo dryna będzie pomalowana na czarno i wszystko będzie zrobione :D

Grandes
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-24, 16:11
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Motorynka z silnikiem WSK 175

Post autor: Grandes » 2009-02-07, 02:20

Temat chyba przyrdzewiał :) trzeba go ruszyć >> ma ktoś WD-40 ??? ;]


http://www.youtube.com/watch?v=XWBI0Sk2-7o" target="_blank

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości