MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Zablokowany
termin21

MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: termin21 » 2010-07-05, 20:54

Motocykl w 66 roku brał udział w rajdzie Six Days ,startujący dla reprezentacji Polski.Zawodnik(jego własciciel od początku ,cięzko nazwać go właścicielem bo motocykl należał do klubu) póxniej tym motocyklem zdobył wicemistrza Polski.Nazwisk podawał nie będę;).Co ciekawe jest dowód rejestracyjny i umowa w której to klub przekazuje motocykl na osobe prywatną.Mam też dwie f-ry Vat z 72roku.Motocykl przeszedł remont i zmiane charakterystyki silnika na potrzeby rajdów obserwowanych"trial".Oto cytacik z fakturki"Wykonanie przeróbek silnika motocyklowego typu MZ-125 w celu przystosowania go do rajdów obserwowanych"koszt usługi 3296zł(32zł/godz).Silnik jest przerobiony pod zapłon typu "Stefa" co równierz jest zaznaczone w zleceniu.Oryignalne cewki nowy wał i kartery też nowe mam dodatkowo.Zapomniany i stopniowo rozkręcany zachował sie w stanie jak widać na foto.Braki to tłumik i filtr powietrza(niby mająsie znaleźć).Inne częsci mam w mnogich ilościach opony,zapłony,felgi,szprychy manetki itd.Kilka fotek świeżo po przywiezieniu do domu;)Jak ma ktosz Was taki motocykl prosze sie odezwać;p

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... ce572.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bf651.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abf ... 8133b.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 47f58.html

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: Brat » 2010-07-05, 20:58

ja widzę zapłon SEM a nie Stefę.

Co do motocykla to piękny, oby nie poszedł na sprzedaż...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 88
Rejestracja: 2009-08-26, 20:42
GG: 0
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: qwerty » 2010-07-05, 21:05

no no fajna rajdóweczka. będziesz remontował? czy na handel?

nawet mam na kompie fotkę takiego sprzętu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Silnik, 2 koła i mina wesoła :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: Szczepan » 2010-07-05, 21:18

Jestem ciekaw jak te zawieszenie sprawuje się w terenie... Shl-ką ciężko przejechać przez piach czy błoto i lipnie
sprawuje się w terenie. Ale nie wiem jak jest tu.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Chota
Posty: 185
Rejestracja: 2009-04-20, 20:41
Moje maszyny: Kilka
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: Chota » 2010-07-05, 21:55

No właśnie też się zastanawiam jak to śmigało bo 2 wahacze lepiej radziły sobie na szosie a w terenie podobno kiepsko a co dopiero w zakręt szybciej wejść :razz:
Polish motorcycles never die !!!

termin21

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: termin21 » 2010-07-05, 21:57

Brat pisze:ja widzę zapłon SEM a nie Stefę.

...
Ja też ,ale po ściągnięciu dekla zapłonowego widze Stefę;p.A tak w ogóle to na fotce widać i sem i stefe.

Co do zachowania się na drodze ponoć nie bywale szbyka elastyczna i potrafiła się rozpędzić do 140km/h.
Motocykl właściciel bardzo zachwalał do tego stopnia był szczęścliwy z silnika ,że mam w kartonie łapy pod WSK MR16T .Wkładał sobie z niej silnik do Mrki.Dlatego silnik i ma wiecej na hukane i jest po tylu modyfikacjach.Sam motocykl ma przebieg licznikowy 5tys.km(wygląda na 20,ale w błocie sięzurzywa nadwozie prawdopodobnie o wiele szybciej)Tak nawiasem mówiąc do MR też czesci podostawałem.
Oblicze fundusze ,realnie spojrze na to i jak sie kalkulacje zakończą po mojej mysli to ją wyremontuje.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: Skinder » 2010-07-05, 23:29

Piękny egzemplarz, niewiele jej brakuje do całości. Mógłbyś porobić trochę zdjęć jakiś poszczególnych części odróżniających od seryjnego modelu i wrzucić do tematu o rajdowych mz? Bardzo by się przydała taka porcja nowych fotek, jak będziesz rozkładał silnik to proszę - udokumentuj jakoś przeróbki zdjęciami i pomiarami będę za to dozgonnie wdzięczny.

termin21

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: termin21 » 2010-07-06, 14:24

No ok to jak sie moderator zgodzi moge przenieść swój cały temat do tematu o rajdowych MZ .Wiec czekam na odpowiedz czy tak pasi zeby to zamknąć a tam sie dopisze z fotkami i opisem.Szczegó♦łowe fotki dodam jak dostane od kumpla aparat bo ciezko robić szczegółowe fotki muzyczną nokią.Z tego co zauważyłem na już to posiada osłone dekla oleju przymocowaną do ramy,kabel tylniej lampy idzie górą błotnika i nawet jest specjalne miejsce w uszczelce lampy z której kabel ma wychodzić,koło z przodu ma 21 cali ,tylko boczną stopke posiada bardzo długa bo motor jest wysoki a tak po za tym to nie wiem co ma innego bo pierwszy raz widze MZ 125;d

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: MZ ES125/G Enduro z reprezantacji Polski.

Post autor: Sebastian440 » 2010-07-06, 16:35

Dalsza część tematu została przeniesiona do : viewtopic.php?f=75&p=465596
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości