Czemu tak drogo? Dyskusja o cenach motocykli na aukcjach.

Odpowiedz
czankete
Moderator
GG: 0
Moje maszyny: do 100 jeszcze trochę brakuje...
Kontaktowanie:

Re: Czemu tak drogo? Dyskusja o cenach motocykli na aukcjach.

Post autor: czankete » 2018-12-05, 18:44

auriol77 pisze:
2018-12-05, 16:00
Uważam, że ceny to kwestia czasu. Jak ktoś wspomniał jeszcze dawne pokolenie drenuje ceny, ale większość młodych ma w nosie Wsk. Za 10-20 lat ci co liczyli na mega zarobki mogą się mocno zdziwić. Widac to po obecnie drozszych motocyklach, ,ktore stoją całymi miesiącami i nikt ich nie kupuje. Mam na mysli avo, bmw, ajs, ariel itp motocykle.

...hmmm, czy to znaczy (idąc tym tokiem rozumowania), że jak zacznie wykruszać się dawne pokolenie to za 30 lat będzie można nasze wsk-i czy inne produkowane w tym okresie sprzęty dostać za grosze albo za darmo? Nie, nie będzie tak - bez względu na to, czy będziemy tu mówić o motorynkach, wskach czy bmw. Ceny niższe nie będą. Popyt na starocie był, jest i będzie dalej. Jak życie pokazuje obiektem pożądania przedmiotów i związanych z nimi historii staje się wszystko i w każdej branży - tym bardziej są nimi motocykle :P ...

...niestety ale nie zgodzę się, że młodzi mają w nosie motocykle, motorowery czy inne pojazdy produkowane w PRL. Z kontaktów jakie mam czy spotkań z ludźmi praktycznie z całego przekroju wiekowego widzę, że obecnie najbardziej aktywna w tej branży pasjonatów jest już grupa nawet nasto / dwudziestoparelatków....

....a to co stoi ogłoszone bo jest za drogie postoi jeszcze pół roku czy rok i i tak znajdzie klienta. Jak dla przykładu trzy lata temu można było dostać nowe silnik rometa 023 za 600zł to co niektórzy w głowę się stukali, że cena kosmiczna. Teraz jak takie same są w ogłoszeniu po 4000zł za sztukę to na pewnym znanym forum zdominowanym przez nastolatków trwa dywagacja w stylu, że cztery to mega drogo ale dwa to mogłoby być dobrze...

...zatem nie łudźmy się, że będzie taniej. Owszem, może pewien wpływ odegra rozwijający się rynek replik i zamienników ale jeżeli nie będzie jakiegoś armagedonu to na pewno nie zmieni się trend, jaki mamy teraz ;-)

cezary603
Moje maszyny: wsk125-72rWFM125-61r
Kontaktowanie:

Post autor: cezary603 » 2018-12-05, 19:25

Popieram poprzednika , młodzi za 20 lat też będą przeżywać to co my dziś , dla przykładu mój syn 30sto letni jeszcze parę lat temu nawet na KTMa nie chciał patrzeć , dopiero od nie dawna zaczął przygodę z poczciwą babcią WFM . Bywa że /zresztą tak jak ja /zapomina o kolacji ..

Awatar użytkownika
DaViD
Moje maszyny: WSK M06B3 '83,
WSK M06B3 '76 "Lelek", Pony 301
Kontaktowanie:

Post autor: DaViD » 2018-12-06, 20:26

Popieram przedmówców, jest zainteresowanie wśród młodzieży rodzimymi cudami techniki :lol:
Osobiście jestem takim przykładem, niecałe 20 lat i kilka motocykli w garażu. Przyznam jednak, że w moim roczniku spotkałem zaledwie trzy osoby zainteresowane tym tematem, ale nie dziwię się bo to drogie hobby. Nie raz słyszałem "po co wydajesz na to pieniądze" ale ciężko wytłumaczyć pasję :-)
Gdy zacząłem się interesować motocyklami wsk (całkiem śmiesznie to brzmi wśród starych wyjadaczy siedzących w temacie dłużej niż ja chodzę po tym świecie) ceny były dość przystępne ale nie najniższe. Cały czas słyszałem opowieści o motocyklach za flaszkę, złomach pełnych od całych motocykli z dokumentami itp. Wniosek jest jeden, taniej raczej nie będzie.

Awatar użytkownika
MotoPRLmaniak
Moje maszyny: Dużo klasyków
Kontaktowanie:

Post autor: MotoPRLmaniak » 2018-12-09, 00:28

Ogólnie ciekawi mnie za ile będzie maksymalna cena za chociażby wsk 175.Ceny bardzo błyskawicznie idą w górę.Dla przykładu rok temu szło dostać dobry silnik do WSK 125 za 450 zł a teraz ciężko kupić zdekompletowanego kikuta za te 500 zł.Jakie ceny będą za 4 lata...??

Texas Ranger
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Kontaktowanie:

Post autor: Texas Ranger » 2018-12-10, 17:17

myślę, że z 10 tysięcy, choć i za tyle będzie ciężko coś kupić sensownego

Odpowiedz