Silnik stacjonarny WSK 175 ?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
man on the WSK
Posty: 295
Rejestracja: 2007-12-09, 22:09
Moje maszyny: M06B3 1985
DUDEK 1976
KOBUZ 1979
KOBUZ 1983
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój
Kontaktowanie:

Silnik stacjonarny WSK 175 ?

Post autor: man on the WSK » 2018-09-22, 20:37

Znalazłem takie ciekawe ogłoszenie. Sugerując się ostatnimi zdjęciami wygląda to na fabryczne wykonanie. Słyszeliście o takim zastosowaniu?
Link : [link=]https://sprzedajemy.pl/dekiel-pokrywa-b ... nr56544371[/link]

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Silnik stacjonarny WSK 175 ?

Post autor: czankete » 2018-09-22, 21:45

man on the WSK pisze:
2018-09-22, 20:37
Słyszeliście o takim zastosowaniu?
...tego typu silnik osobiście wyrzuciłem na złom w 1991 roku (w tamtych latach 99% składnic złomu nie płaciło za to co się oddało ale w zamian można było "wybrać" sobie z góry zalegającego żelastwa równowartość "skarbów" wyrażoną w kG tego co akurat było nam potrzebne a nie było tego w sklepie lub tego co wpadło nam w oko :-D - z tego co teraz pamiętam barterem przywlokłem wtedy w zamian na swoim Wigry 3 dwa silniki od simsona SR2). Ten silnik bazujący na 175-ce dostałem od znajomego moich rodziców po tym jak zostało zalane pomieszczenie piwnicy, w której pracował, a jak się okazało zanim został rozebrany i osuszony to rdza zrobiła już swoje...

...a silnik ten napędzał łańcuchem dwu sekcyjną pompę w układzie nawadniania szklarni na terenie, gdzie nie było dostępu do wodociągu. Podpowiem, że nie było wtedy wodomierzy, zaś wysokość opłat za H2O uzależniona była między innymi od lokalizacji, przeznaczenia działki, areału i charakteru uprawy. Pamiętam, że pompy tego typu zasilane przez silniki stosowane w WSK można było dostać jedynie z tzw. przydziału dla rolników ("badylarzy") ;-) ...

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Silnik stacjonarny WSK 175 ?

Post autor: Szczepan » 2018-09-23, 10:09

Miałem w rękach taki silnik, miał parę ciekawych rozwiązań. Zupełnie inaczej rozwiązany był automat zmieniacza od biegów i wałek. Zapłon SEM . Sprzęgło ciut inne poprzez wysprzęglik w deklu. Silnik chodził w jakimś traktorku.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Silnik stacjonarny WSK 175 ?

Post autor: czankete » 2018-09-23, 10:52

...niestety nie jestem teraz w stanie powiedzieć nic na temat tego kto produkował pompy, w których wykorzystywane były silnik stacjonarne WSK 175. Przekonany jestem jednak, że wykonywały je zakłady o profilach podobnych do tych, które produkowały pompy wspierane silnikami Dezamet 017. Patrząc na tabliczkę znamionową były to urządzenia produkowane seryjnie ;-) .

https://sprzedajemy.pl/motorynka-motopo ... nr52038877
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości