CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Tukan » 2010-03-18, 11:23

Witam, w tym temacie zamieszczamy wszelkie informacje o nie do końca uczciwych użytkownikach serwisu Allegro.pl, jak i również o innych sprzedawcach nie związanych z żadnym serwisem aukcyjnym.

Robimy to wg. schematu:

:arrow: Nick:
:arrow: Imię:
:arrow: Adres:
:arrow: Powód:
:arrow: Wyjaśnienie:

Oczywiście powód musi być "mocny" czyli cała transakcja dokładnie opisana, informacja czy wcześniej dany sprzedawca postąpił podobnie itp... Chyba wiecie o co chodzi. ;-)

Edit:
Aktualna lista:
adas0020
Agnieszka9999-A1
AGUSIA_K_ - konto zawieszone
allegrolans
Andrzej_Ferlewic
Bartosz-B47
Brian14-B2
dzabar81
gucio1312lysiu
hutmistrz - konto zawieszone
kozley89
lasputas
malpa887
mario_rr9
marko592
Marysia_1952 - konto zawieszone
Martin898
mati24as
motobartosz - (konto zawieszone)
motoprlu
mysia_11 - konto zawieszone
Oldtimer22
rafik883
Robertos9876
Ryniu_2007
sochaa1
speed-7
ursus221
XABINGO

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: xradusx » 2010-03-18, 11:54

To może ja zacznę :P

:arrow: NICK - Brian14-B2
:arrow: Imię - Dawid
:arrow: Miejscowość - 42-274 Konopiska
:arrow: Aukcja all. - Automat sprzęgła WSK wraz z osłonką (numer 905502877)
:arrow: Powód - Brak paczki całkowity brak kontaktu
:arrow: Wyjaśnienie - fatalnym sprzedawcą okazała się osoba z forum Brian14

:arrow: NICK - mario_rr9
:arrow: Imię - Mariusz
:arrow: Miejscowość - 42-161 Starokrzepice
:arrow: Aukcja all. - CZESCI WSK!! ZAPŁONY (numer 925902083)
:arrow: Powód - Aukcja zakończona na sumie 1zł w emailu cena 120zł
:arrow: Wyjaśnienie - Brak nie zapłace za coś 120zł jak kupiłem 1zł

:arrow: NICK - Martin898
:arrow: Imię - Aukcja przeniesiona do Archiwum
:arrow: Miejscowość - Aukcja przeniesiona do Archiwum
:arrow: Aukcja all. - silnik_jawka_oga_romet_kompletny (numer 869850702)
:arrow: Powód - Braki w otrzymanym przedmiocie
:arrow: Wyjaśnienie - rozpoczęty spór
Ostatnio zmieniony 2010-03-23, 00:20 przez xradusx, łącznie zmieniany 1 raz.

astatuch
Posty: 35
Rejestracja: 2008-05-20, 08:59
GG: 4628925
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: astatuch » 2010-03-18, 12:04

Robertos9876 - pamiętacie pewnie " prawdopodobnie nowe części " albo pochlapane czerwoną farbą jako nówki - oszustwo w pełni świadome .

Zdjęcia robi bardzo niewyraźne ,ukrywając szczegóły i dodaje - "więcej zdjęć na maila" - których i tak nie wyśle jak poprosisz - sprawdzone :-D

Gdy zwycięzca jest niezadowolony rzuca tekst - "mogłeś poprosić o więcej zdjęć" (których i tak nie prześle) i w ten sposób unika negatywów.

Miejscowość : okolice Częstochowy lub Rębielice Królewskie - ma też inne konta ale nie pamiętam nazw bo jest tego sporo .

Awatar użytkownika
Gaceczkos
Posty: 203
Rejestracja: 2007-01-01, 23:28
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Gaceczkos » 2010-03-21, 00:12

I stało się... po wielu latach kupowania i sprzedawania na Allegro i mnie zrobiono w butelkę.

- NICK - marysia_1952
- Imię - konto jest na jakąś kobietę, ale większość rzeczy jest wystawiona przez
niejakiego Mariusza K.
- Miejscowość - 37-500 Jarosław
- Aukcja allegro - //////// SHL M11 KATALOG CZĘŚCI ////// (numer: 922236803)
- Powód - Przesyłkę otrzymałem, ale z kserokopią katalogu, o czym w ogóle nie było
mowy, a po zdjęciach tez nie możny było tego stwierdzić.
- Wyjaśnienie - Spór zakończony, jednak zwrotu pieniędzy do dzisiaj nie ma.

WSZYSTKIM stanowczo odradzam kupowanie czegokolwiek od tej osoby. Jest to wręcz zawodowy oszust, korzystający z wielu nicków. Osoba ta idzie do końca w zaparte, mimo przedstawienia niepodważalnych dowodów oszustwa. Sprawa jest cały czas w toku i chocby miała trwać latami, dojdę sprawiedliwości. Dla zasady.
Osoby, które miały nieprzyjemnośc przeprowadzania transakcji z tym elementem proszę o kontakt na PW.


KONTA POWIĄZANE Z WW OSOBĄ:
- mati24as
- hutmistrz - konto zawieszone
- motoprlu - najnowsze konto

Na powyższe konta radzę uważac, chyba że chcecie sie znaleźć w takiej sytuacji jak ja
WSK - Wrócisz Szybciej Koleją

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Mateusz WSK » 2010-03-23, 21:59

Gaceczkos pisze: KONTA POWIĄZANE Z WW OSOBĄ:
- mati24as
- hutmistrz - konto zawieszone
- motoprlu - najnowsze konto

Na powyższe konta radzę uważac, chyba że chcecie sie znaleźć w takiej sytuacji jak ja
Gość mieszka kilka km ode mnie, ale gdzie dokładnie to nie wiem.
Dziwie się że nie zawiesili mu tego mati24as, chyba z 10 razy mu blokowali ale po czasie odblokowywali.
Miał jeszcze konto Mysia_11 które też ma zawieszone i jakieś jeszcze jedno, nie pamiętam dokładnie, coś takiego mniej więcej: Agusia_k

Awatar użytkownika
Gaceczkos
Posty: 203
Rejestracja: 2007-01-01, 23:28
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Gaceczkos » 2010-03-24, 00:16

Mateusz WSK pisze: Gość mieszka kilka km ode mnie, ale gdzie dokładnie to nie wiem.
Dziwie się że nie zawiesili mu tego mati24as, chyba z 10 razy mu blokowali ale po czasie odblokowywali.
Miał jeszcze konto Mysia_11 które też ma zawieszone i jakieś jeszcze jedno, nie pamiętam dokładnie, coś takiego mniej więcej: Agusia_k
Tak, to by się zgadzało.

- mati24as
- hutmistrz - konto zawieszone
- motoprlu
- mysia_11 - konto zawieszone
- AGUSIA_K_ - konto zawieszone
- Marysia_1952 - konto zawieszone


Podsumowując, użytkownik ten korzysta(ł) z powyższych kont, których należy wystrzegać się jak ognia. Przykre, że jest tyle osób, które zamiast zabrać się za uczciwą pracę, kantują ludzi szukając łatwego zarobku. Ważne, że większość z rozpoznanych kont jest zawieszona. Niestety oszuści są jak chwasty, więc trzeba uważać.
WSK - Wrócisz Szybciej Koleją

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Wężu » 2010-03-24, 10:50

allegrolans - miesiąc temu wpłaciłem pieniądze, lampy do dzisiaj nie mam, kontakt praktycznie zerowy.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

danielmag1
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-09, 21:05
GG: 6380732
Lokalizacja: LATYCZYN
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: danielmag1 » 2010-03-25, 21:32

Ryniu_2007 - towar kupiony przez kup teraz, lecz przesylki brak

asqw123
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-25, 23:55
GG: 0
Moje maszyny: wfm m06
Lokalizacja: warszawa

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: asqw123 » 2010-03-26, 18:40

Witam uważajcie na tą osobę ponieważ mnie oszukała przedmiot kompletnie mijał się z rzeczywistością motobartosz - (konto zawieszone) ma on kilka innych kont bo cały czas podbijane są aukcje to są te konta trzeba zwrócić na nie uwagę kozley89 ,Bartosz-B47 (konto zawieszone) , Agnieszka9999-A1 (konto zawieszone), malpa887, rafik883 (dostałem całkiem inny przedmiot niż na aukcji) Te wszystkie 6 osób jest ze sobą powiązanych i radzę być czujnym w zakupie u którejś z wyżej wymienionych osób ........ / pzo

astatuch
Posty: 35
Rejestracja: 2008-05-20, 08:59
GG: 4628925
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: astatuch » 2010-03-26, 20:07

malpa887 to moje konto i nie ma nic wspólnego z pozostałymi wymienionymi poza tym,że czasem coś od tego gościa kupuje ,a to,że czasem nie uda się wygrać to nie znaczy ,że podbijam (wystarczy popatrzeć na godzinę w której zalicytowałem i się wyjaśnia ,że zostałem przebity a nie podbijałem -rusz czasem głową),pozdro

asqw123
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-25, 23:55
GG: 0
Moje maszyny: wfm m06
Lokalizacja: warszawa

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: asqw123 » 2010-03-26, 20:21

nie czasem Pani ASTATUCH - małpa887, tylko co aukcje były wystawione -ewidentne podbijanie dobrze rozszyfrowałem waszą szóstkę proszę się szczególnie przyjrzeć jak są wystawiane nowe stacyjki raz wystawia ten użytkownik i ten mu podbije i co tydzień odwrotnie a rzeczy są nie zgodne z opisem zgłaszałem tą sprawę nie jedno krotnie do allegro i cześć konto już jest zawieszone a na resztę przyjdzie wkrótce kolej uważajcie i liczcie się z moimi słowami .
Mój znajomy kupił od małpa887 rzeczy i paczka nie doszła twierdziła tylko ze wysłał a potwierdzenia jak nie było tak nie ma.-- logiczne ZŁODZIEJ wiec mój post nie jest przypuszczeniem !! Podałem 6 kont by ostrzec ze to jest jeden team nie wiedziałem ze ta osoba jest tu i z tego powodu będzie się gorączkować.

Awatar użytkownika
Gaceczkos
Posty: 203
Rejestracja: 2007-01-01, 23:28
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Gaceczkos » 2010-04-17, 14:17

Pojawiło się kolejne konto osoby, która mnie oszukała. Osobiście nie ufam osobie, która sprzedaje kserówki jako oryginały, więc i innym radzę uważać. Konto sochaa1, z kopertką, z którego wystawiono aukcje. Przy kilku zablokowanych kontach, ciężko o pełną aktywację kolejnego. Sami zobaczcie --> http://moto.allegro.pl/show_user_auctio ... d=17014775
WSK - Wrócisz Szybciej Koleją

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Sebastian440 » 2010-04-28, 23:59

http://www.jawa250.fora.pl/luzne-gadki, ... j,990.html
Sprzedający:
Oldtimer22 z Kolbuszowej (podkarpackie)
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Brat » 2010-05-23, 23:00

rafik883

Sprzedał mi kolanko w "idealnym stanie" jednak stan rzeczywisty to całkiem inna bajka, nie rozgarnięty i piszący bzdurne, bezpodstawne odpowiedzi i usprawiedliwienia.

Wcześniej któryś z użytkowników o nim wspominał, jednak pomyślałem zaryzykuje bo w końcu pozytywy mu z nieba nie spadły, no ale się przejechałem i oczywiście, nie warto niczego u niego kupować, nawet odpowiadając na moje maile które napisałem na najwyższym poziomie kultury i opisów wraz ze zdjęciami, to i tak zrobił z tego durną odpowiedz ze śmiesznymi usprawiedliwieniami przy tym wyzywając i obrażając mnie.

Niech się spali w piekle ten gbur :evil:

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Alien » 2010-05-23, 23:25

Ja do listy oszustów dodam użytkownika ursus221. To ze jest analfabetą i porozumienie się z nim przez maile było męką już przemilczę - cała nasza korespondencja opiewała na 40 maili. Krótki opis sytuacji:
1. Umawiamy się na kompletny wałek pośredni wraz z zębatką + podkładki dystansowe wału.
2. Okazuje się ze nie ma podkładek o grubości jaką chce, sprzedający proponuje wysłać dwa komplety - grube i cienkie.
3. Do momentu przelania pieniędzy odpisuje ma maile z max opóźnieniem 30min, kontakt jak marzenie.
4. Dostaję paczkę, a tam: wałek w syfiastym stanie i to bez zębatki oraz perełka - 4 grube podkładki i jedna szt. cienkiej. Efekt jest taki ze mam zdublowany komplet grubych i jedną cienką którą mogę sobie wsadzić (grubości były tak dobrane ze w połączeniu gruba+cienka dostawałem oczekiwaną przeze mnie wartość).
5. Na pytanie co jest grane odpisuje, że zębatka mu się zawieruszyła bo ma w domu małe dzieci. Kontakt po moich reklamacjach praktycznie niemożliwy.

Transakcje zakończyłem negatywem i mam nadzieje ze każdy z Was tak samo zrobił ze swoim pseudo-kontrahentem.

Awatar użytkownika
mateusz 46
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-05, 20:55
Moje maszyny: rm 125
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: mateusz 46 » 2010-05-24, 20:44

ja moge jeszcze dopisać uzytkownika speed-7 z miejscowości Śrem
kupiłem u niego wał do komara w idealnym stanie prawie nowy tak było w opisie
a tak naprawde połowki wału były luźne na sworzniu który je łączy i można było nimi krecic na boki :(
a po wstawieniu mu negatywa zrobił mi afere za ja kłamie i jestem taki i owaki ....
a potem jeszcze ządał zwrotu prowizji za aukcje
nie wiem jak teraz bo to było z 1,5 roku temu i potem na jakis rok zniknoł z allegro ale teraz powrucił
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3314421 jego aukcje strzezcie sie i dobrze pomyślcie zanim kupicie
Ekipa Północ

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Sebastian440 » 2010-05-26, 13:03

Nie polecam uszczelek od użytkownika XABINGO znanego na naszym forum. Uszczelki nieprecyzyjnie docięte, otwory nie pasują, 2 tygodniowy termin wysyłki. Ogólnie nie polecam bo to strata czasu i pieniędzy. Telefonu łaskawy pan też nie odbiera.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Alien » 2010-07-16, 16:47

gucio1312lysiu
Minęły prawie dwa miesiące od dokonania zakupu na aukcji "kup teraz". Nadal nie otrzymałem należnej zapłaty, całkowity brak kontaktu z użytkownikiem. Pomimo moich kilku maili i prób kontaktu telefonicznego - zero odzewu.

adas0020
Dokonał zakupu na "kup teraz",minął miesiąc a nie otrzymałem pieniędzy,zero kontaktu.Pomimo kilku moich maili z przypomnieniem nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, mimo że użytkownik loguje się w systemie allegro co kilka dni. Kolejne dziecko w internecie.

dzabar81

Zapłaciłem za kolanko, a paczki nigdy nie dostałem. Mimo kilku telefonów i maili ciągle słyszę ze "jutro wysyła" ...i tak od dwóch miesięcy. Żeby było śmieszniej wystawiłem mu pozytywa, bo po przypadkowym odświeżeniu strony opcjonalnie zaznaczył się pozytyw. Konto na szczęście i tak mu zawiesili.

Awatar użytkownika
tony
Posty: 350
Rejestracja: 2009-05-25, 17:46
GG: 1927416
Moje maszyny: WSK M06B3 83r.M06B3 "Lelek"76r.JAWATS350 87r.MZ ETZ 150
Lokalizacja: Sobków
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: tony » 2010-09-17, 08:13

Witam dorzucam następnego cwaniaka z allegro:
:arrow: NICK - marko592
:arrow: Imię - Marek Mikołajczak
:arrow: Miejscowość - ul.Nasypowa 13 85-342 Bydgoszcz
:arrow: Aukcja all. - http://allegro.pl/wsk-klosz-lampy-zelmo ... 57806.html
:arrow: Powód - Brak towaru po wpłacie.
:arrow: Wyjaśnienie - rozpoczęty spór
Po wystąpieniu z mojej strony do allegro ze sporem marko592 wystawił mi pozytywa o.O towaru jak nie było tak nie ma.
Moje byłe moto :/ -> viewtopic.php?f=72&t=8095 <-

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Stary » 2010-10-11, 09:44

:arrow: NICK - lasputas
:arrow: Imię - Aleksander Kubiak
:arrow: Miejscowość - 93 - 504 Łódź
:arrow: Powód - Brak wpłaty, kontaktu, żenujące tłumaczenie
:arrow: Wyjaśnienie - zwrot prowizji, rozpoczęty spór

Totalna bezczelność. "Lasputas" zakupił ode mnie części iskrowników. Po 3 tygodniach bezskutecznego kontaktu e-mail, allegro zwróciło mi prowizję. Gdy w końcu udało mi się dodzwonić, użytkownik udaje wielce zdziwionego i tłumaczy się, że jego konto jest zablokowane i nie wiedział, że wygrał aukcję :!: Bzdura wierutna! Nie dość, że konto nie jest zablokowane to jeszcze "lasputas" loguje się systematycznie, niemal codziennie i ma czelność twierdzić, że nie wie co się dzieje na allegro? Maila też może ma zablokowanego?! Wysłałem mu z 6 wiadomości przypominających o wpłacie, w tym oficjalnego maila z allegro. Otrzymał ostrzeżenie, ja otrzymałem zwrot prowizji.

Przy ponownych próbach kontaktu telefonicznego odrzuca moje połączenie. Próby kontaktu sms zakończyły się krótko: mam się wypchać.

Niestety nic takiemu delikwentowi oprócz wystawienia negatywa nie można zrobić. Owszem, można wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty, a potem zawiadomienie o wszczęciu postępowania sądowego. Pewnie prędzej czy później dojdziemy swojej należności. Jest tylko jeden zasadniczy minus - towar mamy zamrożony, nie możemy go sprzedać do zakończenia się postępowania. Jak ktoś ma czas, niech się bawi, ja wystawiam aukcję ponownie.

p.s. dla znających hiszpański, nick użytkownika wszystko wyjaśnia...

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości