CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Awatar użytkownika
kwadrat49
Posty: 369
Rejestracja: 2015-01-26, 20:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK175 ,BMW 1200,SUZUKI KATANA 650,ETZ 251,SUZUKI GS650
Lokalizacja: POLSKA ,BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: kwadrat49 » 2016-09-24, 09:43

czankete pisze:
kwadrat49 pisze:tasik28 (miejscowosc Dobra)- wystawia przedmiot jako original a dostajemy wspolczesny zamiennik

Omijajcie tych uzytkownikow, ja sie skusilem bo opis byl ok I 100% pozytywow - niestety oszusci I naciagacze do tego jeszcze sie migaja od zwrotow kosztow choc wedle polskiego prawa sprzedajacy przez internet ma obowiazek zwrocic koszty poniesione wlacznie z kosztami wysylki(najmniejsza kwote jaka zaproponowal w ogloszeniu)
...tasik28 oszust i naciągacz? Naprawdę, nie to żebym był adwokatem ale zawsze multum wyraźnych zdjęć i uczciwy opis stanu faktycznego przedmiotu, super kontakt i 100% zadowolenia. Raz jeden miałem przypadek, że dzwonił, ponieważ przy pakowaniu dostrzegł jakąś trudno widoczną wadę (naprawdę nie istotną) i zaproponował od siebie cztery dyszki upustu i przeprosiny lub jeżeli mi nie pasuje odstąpienie od transakcji i przeprosiny ;-)
...kwadrat49 może to jakieś nieporozumienie i pojedynczy przypadek? Komentarz stosowny wystawiałeś?
Takie nieporozumienie że wystawia cylinder jako oryginalny ,a wysyła współczesny zamiennik.Mało tego to jak napisałem do niego o całym nieporozumieniu to wciska mi kit o firmach co też robiły cylindry dla Swidnika i że ten jest oryginał . Zobacz w temacie WOSP 2016 ,Muciek się wypowiedział w temacie jaki to oryginał .Gdyby jeszcze chciał oddać kasę to ok ale miga się od zwrotu kosztów przesyłki choć ciąży na nim taki obowiązek zgodnie z obowiązującym prawem odnośnie sprzedaży internetowej.Przypuszczam że sklepu też nie ma zarejestrowanego bo paragonu nie załączył .
Być może to pojedynczy przypadek ,tego nie neguje ale obawiam się że komentarz do transakcji będzie negatywny. Na chwilę obecną jeszcze nic nie wystawiłam ,może się jeszcze dogadamy i nie będzie takiej potrzeby.
Tyle w temacie z mojej strony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: czankete » 2016-09-24, 12:59

kwadrat49 pisze:Być może to pojedynczy przypadek ,tego nie neguje ale obawiam się że komentarz do transakcji będzie negatywny. Na chwilę obecną jeszcze nic nie wystawiłam ,może się jeszcze dogadamy i nie będzie takiej potrzeby.
Tyle w temacie z mojej strony.
....to miejmy nadzieję, że się dogadacie ;-)

...tak naprawdę to na allegro (olx to już całkiem szkoda gadać) w branży części wsk na przestrzeni ostatnich 4-5 lat na palcach można policzyć uczciwych sprzedawców, u których można jeszcze bez obawy coś kupić :-?

Awatar użytkownika
kwadrat49
Posty: 369
Rejestracja: 2015-01-26, 20:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK175 ,BMW 1200,SUZUKI KATANA 650,ETZ 251,SUZUKI GS650
Lokalizacja: POLSKA ,BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: kwadrat49 » 2016-10-04, 18:29

Pan Gucioo333 po malej wymianie wiadomosci przystal na wymiane uszkodzonej czesci na dobra ,wiec nalezy mu sie sprostowanie . Tak jak juz wspomnialem w innym poscie jest to z mala doplata ale otrzymalem czesc ktora spelnia oczekiwania. Niestety takie nieporozumienia to uroki kupna przez internet oraz niepotrzebne koszty wysylek , tym razem ja pokrylem polowe a pan gucioo333 pokryl reszte.
Podsumowujac ;
mozna z nim robic interesy I wnioskuje ze to pojedynczy przypadek.
Pan Tasik28 po wymianie maili I przedstawieniu mu przepisow dotyczacych handlu wysylkowego oraz jego konsekwencje przystal na zwrot kosztow , co niemniej w moim odczuciu zrobil bo musial . Opinie na alledrogo ma pozytywne wiec pozostawiam decyzje o kupnie kazdemu osobno. Ja dostalem wspolczesny zamiennik ,choc mial byc original .
Nie bede sie wypowiadal zle o nikim , bo to nikomu nie pomoze.
Po malej przepychance wszystko wyprostowane choc kosztowalo mnie to troche czasu I pieniedzy.

StaroModny
Posty: 92
Rejestracja: 2016-05-23, 22:29
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 M06 B3
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: StaroModny » 2016-10-04, 18:59

JANINA BUDZEŃ
AUTO-CAR
KS.PIOTRA SKARGI 1
86-050 SOLEC KUJAWSKI
REGON: 090044763
NIP: 554-038-65-72

totalny brak profesjonalizmu w tym multicarze, typ wysyła tabliczki po tygodniu od zamówienia kiedy to zacząłem wydzwaniać, po czym jak do mnie docierają okazuje się że to nie te które zamawiałem, zadzwoniłem to powiedział żeby odesłać, kasę odda... powiedziałem że za taką olewkę będzie negatyw to mi odpowiedział że to groszowe sprawy i tam jeden negatyw w tą czy w tą to bez znaczenia...

Awatar użytkownika
jacek9407
Posty: 120
Rejestracja: 2014-01-07, 03:30
GG: 0
Moje maszyny: wsk b3
kawasaki kl250
Lokalizacja: Gryfice
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: jacek9407 » 2016-10-04, 21:00

Rowniez nie polecam "MULTICAR". Zamawialem hermetyk a przyslali mi czerwony silikon. Tak samo lozyska mialy byc niemieckie a przyszly koreanskie. Negatyw polecial. Nie mila obsluga totalne olewanie klienta... Czesci chinszczyzna.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Kosa » 2016-10-04, 21:01

j.w.

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: halcik » 2016-11-25, 14:32

Czytając w internacie nie jest ciekawie
numer i dane właściciela w komentarzach
https://www.youtube.com/watch?v=tQ-SNjuKF_E
http://forum.gazeta.pl/forum/w,4000,149 ... szawy.html

Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 130
Rejestracja: 2014-01-08, 18:52
GG: 0
Moje maszyny: wueski, jawa, romet
Lokalizacja: LKR
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: kuchar » 2017-02-13, 23:59

Nie wiem czy już było ale na wszelki wypadek ostrzegam przed tym oszustem: https://www.olx.pl/oferta/wsk-boczki-CI ... d2a0960859
Te boczki są z żywicy, sprzedawca twierdzi że nie wie czy są oryginalne i z jakiego materiału. Nie przyjmuje zwrotów. Zwykły cwaniak który zarabia na oszukiwaniu ludzi. Boczki to zwykły szajs nadający się tylko do śmietnika.

StalSoviecka
Posty: 55
Rejestracja: 2015-01-21, 16:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS
WSK GIL
SIMSON S51
MZ 251
MW-750
YAMAHA XTZ 750 ST
Lokalizacja: Rymanów
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: StalSoviecka » 2017-02-14, 00:39

Na takich cwaniaczków jest prosta metoda, paczka za pobraniem z możliwością otworcia. Wtedy jak towar nie pasuje paczka wraca do właściciela, a jeżeli się z nim dogadaliśmy że paczka ma być z możliwością otworzenia, a nie jest, to też nie przyjmujemy paczki. Stratny jest tylko oszust co sprzedaje bo my żadnych kosztów nie ponosimy.

Patafil65
Posty: 173
Rejestracja: 2016-02-27, 10:04
GG: 0
Moje maszyny: M11W, M17, 250-353, Motorynka M1 od Ojca :)
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Patafil65 » 2017-02-23, 00:30

Firma sprzedająca na Allegro: nick: Motomar2010, Motomar Marcin Olewiński, 46-325 Żytniów.
A tu link do aukcji:
http://allegro.pl/oryg-os-tylnego-wahac ... ZmI5NzU%3D
Kupiłem ostatnio z lenistwa, bo nie chciało mi się dorabiać, oś wahacza do Gazeli. Moja oryginalna była przez kogoś skrócona z jednej strony. W aukcji widać oryginalną oś z typowym trochę żółtym ocynkiem z epoki, ja dostałem oś dorobioną, z krzywo naciętymi gwintami w nowym ocynku dla niepoznaki. Widać na pierwszy rzut oka że to nie ta ze zdjęcia. Ponad to, oryginał ma otwór przelotowy, czyli jest rurką, a ja dostałem pręt. W dodatku jest wykonany z miękkiej stali prawdopodobnie St3S, a nie gatunkowej st45. Nie majątek 20 pln, ale gość ewidentnie oszukuje, napisał mi w mailu, że ma więcej różnych "oryginalnych" osi, więc uważajcie na MTOMAR2010 , żeby potem ktoś nie szukał koła w rowie.
Pozdrawiam
Pat

lala177
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-23, 18:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK M-150
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: lala177 » 2017-03-28, 16:47

Niestety mi też się udzielił kontakt z użytkownikiem starymotor1000 jako ze sprzedającym, w złym tego słowa znaczeniu.
starymotor1000 nie wysłał mi wylicytowanego przedmiotu twierdząc, że go nie posiada.
Inne przedmioty wylicytowane dotarły, w rozlatującej się przesyłce, ale dotarły.
W rozmowie telefonicznej stwierdził (tego samego dnia co przyszła paczka, wieczorem), że się pomylił i wystawił przedmiot, którego nie ma - potem, że jeszcze go poszuka i wtedy wyśle.
Uważam, że od początku było to zamierzone bo nawiązałby ze mną kontakt wcześniej, przed wysyłką, a nie dopiero jak zorientowałem się, że brak jest towaru i zadzwoniłem do niego.
Przedmiotem tym była dźwignia hamulca od WSK Z1 lub 150 taka oddzielana od ośki - dość rzadka rzecz. Być może zorientował się w ostatniej chwili, że wylicytowałem zbyt nisko i stąd jego postępowanie.
To jeszcze nie problem. W sporze poprzez Allegro całkowicie się wyparł, nawet tego, że do niego dzwoniłem. Oprócz tego twierdzi, że wszystko wysłał. I co z takim zrobić??
Podejrzewam, że może cierpieć na jakąś psychiczną chorobę uporczywego kłamcy. Jest przy tym grubiański i nie przebiera w słowach.
Po komentarzach można się zorientować, że postępował tak już wcześniej, że nie jest uczciwy. Oszust do kwadratu - UWAGA "starymotor1000" - UWAGA
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Walet
Posty: 131
Rejestracja: 2015-10-14, 20:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 "77
Lokalizacja: Staniszcze Wielkie
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Walet » 2017-03-28, 17:24

lala177 pisze:
2017-03-28, 16:47
Niestety mi też się udzielił kontakt z użytkownikiem starymotor1000 jako ze sprzedającym, w złym tego słowa znaczeniu.
starymotor1000 nie wysłał mi wylicytowanego przedmiotu twierdząc, że go nie posiada.
Inne przedmioty wylicytowane dotarły, w rozlatującej się przesyłce, ale dotarły.
W rozmowie telefonicznej stwierdził (tego samego dnia co przyszła paczka, wieczorem), że się pomylił i wystawił przedmiot, którego nie ma - potem, że jeszcze go poszuka i wtedy wyśle.
Uważam, że od początku było to zamierzone bo nawiązałby ze mną kontakt wcześniej, przed wysyłką, a nie dopiero jak zorientowałem się, że brak jest towaru i zadzwoniłem do niego.
Przedmiotem tym była dźwignia hamulca od WSK Z1 lub 150 taka oddzielana od ośki - dość rzadka rzecz. Być może zorientował się w ostatniej chwili, że wylicytowałem zbyt nisko i stąd jego postępowanie.
To jeszcze nie problem. W sporze poprzez Allegro całkowicie się wyparł, nawet tego, że do niego dzwoniłem. Oprócz tego twierdzi, że wszystko wysłał. I co z takim zrobić??
Podejrzewam, że może cierpieć na jakąś psychiczną chorobę uporczywego kłamcy. Jest przy tym grubiański i nie przebiera w słowach.
Po komentarzach można się zorientować, że postępował tak już wcześniej, że nie jest uczciwy. Oszust do kwadratu - UWAGA "starymotor1000" - UWAGA
Pozdrawiam
Aż strach kupowac cokolwiek jak tu takie "przypadki" prawie na każdym kroku. Jesli chodzi o mnie to zawsze staram się sprzedającego wypytać, prosze zeby podał wymiar, zeby zrobił mi zdjecie przedmiotu z którejś strony lub danego detalu. Przed zakupem możliwie jak najwiecej informacji chce sie dowiedzieć od sprzedającego. Wiadomo z pewnymi rzeczami tak się nie da, ale dzięki temu juz kilka razy uniknąłem kupna jakiegoś syfu (po pytaniach o jakieś szczegóły lub prośbach o zrobienie zdjecia sprzedawczyk albo pisał cos w stylu że "zdjecia w ukcji sa i widać na nich" lub " kupuje pan albo nie bo nie mam czasu.." a czasami odczytał wiadomość ale juz nie raczył odpisać. Co do korespondencji to zawsze robie sobie zrzuty ekranu i zapisuje na pulpicie, usuwam dopiero gdy dotrze przesyłka i wszystko z nią gra. ;)

lala177
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-23, 18:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK M-150
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: lala177 » 2017-03-28, 19:56

Dziękuję za rady - wszystkie są mi znane, ale czasem coś pominę. W tym swoim temacie mam dużo dowodów, że gość oszukuje - e-maile do niego, telefony, waga nadania i że do wagi pełnej paczki brakuje ok. 0,3 kg, bo tyle waży stopka. Wszystko mam zgromadzone do sporu, który myślę że będzie musiało rozstrzygnąć Allegro po 14 dniach. Już mi nawet nie zależy na tej części, czy pieniądzach, tylko na tym żeby gościa "starymotor1000" nauczyć uczciwości.
Wszystkich pokrzywdzonych, czy nabitych w butelkę Forumowiczów proszę o wsparcie w sprawie poprzez list do Allegro lub spór z gościem, jeśli nie za późno.
Pozdrawiam,
lala177
PS. UWAGA "starymotor1000" - grasuje jako nieuczciwy allegrowicz

lala177
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-23, 18:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK M-150
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: lala177 » 2017-03-29, 08:03

Ponieważ oficjalnego zgłoszenia nie było a gość się powtarza jako nieuczciwy zgłaszam go oficjalnie:
:arrow: NICK - starymotor1000
:arrow: Imię - ŁUKASZ
:arrow: Miejscowość - 38-304 KRYG 417
:arrow: Aukcja all. - stopka junak wsk wfm shl cz iż ural dniepr (6753764051)
:arrow: Powód - brak stopki w paczce
:arrow: Wyjaśnienie - w rozmowie telefonicznej przyznał, że nie wysłał stopki - w założonym sporze twardo obstaje, że wysłał. Inne rzeczy wylicytowane wysłał, ale jest grubiański i nie przebiera w słowach.

maniek85
Posty: 139
Rejestracja: 2012-01-21, 21:09
GG: 0
Moje maszyny: wsk mo6 b1 2szt 68 i 70rok; mo6 b3 78r;m21w2 83r.
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: maniek85 » 2017-04-14, 00:58

Uwaga na użytkownika allegro tomekganko1 , gość robi sobie jaja , kupuje nie płaci, utrudnia kontakt. jeśli zalicytuje coś u Was to lepiej odrazu odwołujcie ofertę żeby nie narazić się na stratę czasu i nerwów no i potencjalnych klientów. gość nazywa się tomasz gańko z miejscowości budy przytockie 05-310 kałuszyn. nr tel 60722078x .frajer nic więcej.
jak jest na forum to serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Kosa » 2017-05-25, 21:48

Co prawda nie Allegro a OLX ale wydaje mi się, że ogłoszenia sprzedawcy widziałem też na Allegro jako MonZgu90 : kupiłem to
https://www.olx.pl/oferta/wsk-amortyzat ... lMvFk.html
a przyszło to co na zdjęciu poniżej - na smsy i maile nie odpowiada więc proszę uważać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

slawek99
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-13, 18:54
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ
Lokalizacja: Koło
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: slawek99 » 2017-05-26, 08:51

Ale w czym problem, przecież to dokładnie te same przedmioty tylko inne ujęcia zdjęcia. Sprzedawca nie opisuje szczegółów, dopytałeś, ustaliłeś wszystko, czy tylko "biorę za xx zł"

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Kosa » 2017-05-26, 09:26

To nie są te same przedmioty - kupowałem amory ze szklankami do Lelka a przyszły amory ze zwykłymi szklankami dolnymi wpakowanymi w miejsce górnych - inne średnice i wymiary.

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: halcik » 2017-05-26, 09:36

No jakoś na sprężynie nie widać było aż tyle rdzy

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: CZARNA LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Post autor: Kosa » 2017-05-26, 09:45

Szczerze mówiąc na sprężynach najmniej mi zależało bo mam inne w zapasie:/ Wiem, że ta osoba sprzedaje jakieś klamoty na Allegro tak więc proszę uważać.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości