Poziom forum.

Awatar użytkownika
NeoN
Posty: 153
Rejestracja: 2008-08-05, 20:24
Moje maszyny: Wueska
Emzety
Komarzątka
Lokalizacja: Grójec
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: NeoN » 2012-12-11, 23:23

Cześć wszystkim. Dorzucę swoje trzy grosze. Robiąc małe porównanie co do innych forów z których korzystam to nasze forum nie ma aż tak przesadnego bajzlu. Dobre działy, z głową podzielone, co najważniejsze tematy po ludzku ponazywane a nie "wsk problem" "wsk iskra" , i co najważniejsze nie dublujące się tematy- spróbujcie coś wyszukać w sieci z problemem np samochodu to wtedy np 75 stron tematów beznadziejnie nazwanych i powtarzających się. Tu na forum jest wg mnie ok.
Dalej, poziom forum. Jestem tu już trochę, paru użytkowników dawno nie widziałem w tematach, może już ich nie ma, natomiast pojawiają się nowi- normalne i jak wspominaliście, każdy jest inny i każdy inaczej jest w stanie przystosować się do ogólnie przyjętych zasad forum. Nowy użytkownik próbuje coś wnieść do tematu w którym posiada jakąś tam wiedzę, może być nawet poparta wiedzą wujka stryjecznego od strony babci co miał kiedyś wułeskę czwórkę ale i tak coś napisze. No ale co zrobić, są ludzie którzy chcą w jakiś sposób zabłysnąć. Według mnie adminów mamy dobrych, zmieniają się, i najważniejsze nie trafia ta funkcja na osoby zielone w tematach, tak jak padło wyżej, umiejących oddzielić gówno od plewu. Czy są jakieś że się tak wyrażę "represje" ze strony adminów na innych użytkowników?
Prawie 100proc użytkowników to faceci, więc i różne spinki są. Raczej norma, ale granice też trzeba znać, a jak nie to ban.
Dobra opcja z tym : pierwszy post na forum tylko w dziale "przedstaw się". Może jakiś formularz do tego? Dane osobnika, wiek, lokalizacja, maszyny, cel wizyty na forum, i przede wszystkim zaakceptowanie wewnętrznego regulaminu. Bo nie ma ogromu wyświetleń.
Jak traktować SB? Jako komunikator techniczny i informacyjny forum czy po prostu hyde park? Nie przeszkadza mi jak sobie dwóch czy trzech gości wrzuca na siebie. Mają ochotę mieszać się z błotem? proszę bardzo w sb a nie w temacie gdzie ktoś naprawdę ma coś do powiedzenia.

Awatar użytkownika
rafalgb
Posty: 479
Rejestracja: 2011-02-16, 05:20
GG: 6822956
Moje maszyny: wsk175
wsk125
junak m10
XTZ 750
Lokalizacja: 64-980 trzcianka
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: rafalgb » 2012-12-12, 10:49

Jeszcze jedna propozycje mam.
Sam jestem dyslektykiem ale jak widzę błędy i przekleństwa to szlak mnie trafia może zróbmy tak:
Jeśli ktoś pisze post i w nim przeklina to na czerwono prosimy go w jego poście o wy edytowanie jego błędy jego robota niech poprawia i tu już każdy poczuje ze nie ma jaj.
Był post w przywitali wczoraj gdzie tak zrobiłem ale dodałem na czerwono i ktoś z naszych już go wy edytował niech robią to piszący posty my będziemy tylko im przypominać.
WSK 175 CDI POWER
Wysłane z mojego Laptopa :)

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: maykii » 2012-12-12, 12:22

A nie można po prostu ustawić na forum czegoś takiego jak wygasanie postów ? Powiedzmy przypominalibyśmy użytkownikom pisząc nowy post i cytując wypowiedź która ma być poprawiona i np. po 3 dniach post by wygasał ? W tym momencie zyskujemy to, że wątek podświetli się w nowych postach i nasz post będzie bardziej widoczny, bo ktoś go przeczyta :) Jak wyedytujemy to może ta osoba nie zauważyć tego...
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
125 arek
Posty: 535
Rejestracja: 2007-06-12, 20:53
GG: 6055683
Moje maszyny: M 06 B1
Lokalizacja: marcinkowice
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: 125 arek » 2012-12-15, 22:33

Witam panowie kupę lat oglądam to wspaniałe forum i choć jestem raczej biernym oczytanym forumowiczem to coś powiem.
Mianowicie co do wprowadzenia:
- małego formularza odnośnie wieku , rodzaju motocykla i miejsca zamieszkania to jak najbardziej byłbym na tak więcej chyba nie trzeba by nie naruszać za bardzo prywatności no może jeszcze z tym WT czy ktoś popiera i zrobi ,czy ma tylko na celu ulepszenie motocykla do jego indywidualnych potrzeb bez większego naruszania konstrukcji pojazdu.
- pierwszy napisany post w dziale przedstaw się to w 100% trafione , pierwsza opinia o kimś zawsze się przyda a panowie na górze czyli szanowni modzi będą mogli mniej więcej delikwenta zaklasyfikować ( bez urazy dla userów :P )
- może wprowadzenie jakiegoś okresu próbnego dla nowicjuszy z np: z trzema ostrzeżeniami potem rozmowa z moderatorem ewentualnie ban
- podświetlenie konta nowicjusza jako członka na okresie próbnym
- rygorystyczne przestrzeganie regulaminu (sam sobie go muszę przypomnieć bo już za tyle lat to zapomniałem :P )
- co do opłat hmm można by to przekształcić w obowiązkowe kupienie sobie koszulki forumowej bądź jakiegoś gadżetu


- ostatnia zmiana to już ot Może jakieś spotkanie starych wyjadaczy u mnie jest jeszcze stodoła i duży garaż jest gdzie spać i zostawić maszynę :P

Po piwie to mam zawsze filozofa ,więc mam nadzieje że nie napisałem nic złego ,ale temat warty rozmowy przyszłość forum jest tylko w jego forumowiczach.
Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
rafalgb
Posty: 479
Rejestracja: 2011-02-16, 05:20
GG: 6822956
Moje maszyny: wsk175
wsk125
junak m10
XTZ 750
Lokalizacja: 64-980 trzcianka
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: rafalgb » 2012-12-15, 23:02

Po taki spotkaniu organizowanym przez założyciela doszłaby jeszcze ranga klubowicza ale to juz trzeba zarząd zebrać.
Po takim zlocie to juz na pewno wiadomo byłoby kto na jaką funkcje sie nadaje
WSK 175 CDI POWER
Wysłane z mojego Laptopa :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość