dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Odpowiedz
januszf_1992
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-13, 23:24
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 23P WSK M06B3
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: januszf_1992 » 2013-07-10, 03:18

mam wsk m06b3 z 84. i mam problem taki ze poslugując sie schematem z oryginalnej instrukcji podlaczylem elektryke zgodnie ze schematem (elektryke kupilem na allegro) no i kupiłem lampe jakies chinskiej produkcji do wsk. z wiazki do tylnej lampy idą 3 kable: biały (który idzie z klaksonu), czarny (ze stopa), brązowy (z stacyjki- zarówka oświetlenia predkosciomierza), no i lampa z której wychodzą 2 kable... żarówka w niej jest dwu włóknowa. I mam pytanie jak to podłączyć by to chodziło? napewno brązowy pójdzie na kabel który oświtla słabiej swiecące włókno czarny idzie z stopu a (a z stopu jest masa na rame) a biały? co z nim? jak pod drugi kabel podlacze biały to mi wybija bezpiecznik czyli jest zwara. jak podłączyc by tylne światło i stop chodziło?

misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: misiolek » 2013-07-10, 23:28

Czarny idzie do automatu stop, brązowy do stacyjki, a biały do klaksonu i dalej do stacyjki.
Teraz tak biały ze stacyjki jest jak by + dla żarówki STOP i klaksonu. Brązowy jest + dla pozycji.
DO masy moto podpięte jest na stałe pozycyjne, a STOP uruchamiany jest masą.
Więc z tego wynika, że nie da rady bez przeróbki tej lampy założyć gdyż dla dwuwłóknowej masz jedną masę.
Czy może się jednak mylę?
"o święty benzyniarzu ... "

januszf_1992
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-13, 23:24
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 23P WSK M06B3
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: januszf_1992 » 2013-07-11, 00:49

misiołek sruba styka sie z blaszką w puszce lampy a gniazdo zarówki z tą blaszką wiec... masa jest bo nei mam podpietej teraz masy tylko brązowy kabel i pozycyjny swieci. teraz chce tylko stop zrobic i nie wiem jak. napewno ten czarny idzie do drugiego kabla na lampie a jego koniec do automatu stop na rysunku stop jest podpiety do masy i tak mam zrobiony kabel pociagnołem do ramy.
ale co z bialym idacym od klaksonu? on ma isc do automatu stop a czarny do lampy a masy ma nie byc?

misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: misiolek » 2013-07-11, 13:18

Ehhh ... Nie zrozumiałeś mnie.
Skoro Ci pozycje działają to okej. Nie kombinuj. Problem masz ze stopem bo oryginalnie jest on włączany - biegunem ujemnym. Czyli naciskając hamulec, przez automat przepływa -, który przewodem idzie do żarówki w tylnej lampie.
Musisz teraz zrobić tak, żeby przez automat płynął "+". Czyli teoretycznie musisz z klaksonu pociągnąc przewód nie do lampy tylnej, tylko do automatu, a drugi przewód z automatu zostaje bo idzie do tylnej lampy.
Jeszcze inaczej. Biały przewód idący do tylnej lampy łączysz do automatu stop. W drugim wtyku zostawiasz czarny, który idzie do tylnej lampy. Ot cała filozofia.
No nie no powtarzam sie ...
"o święty benzyniarzu ... "

januszf_1992
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-13, 23:24
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 23P WSK M06B3
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: januszf_1992 » 2013-07-11, 21:12

ja tak zrobiłem jak mówisz a efekt był taki że zarówka dwu włóknowa nie zaświeciła sie a na białym jest prąd czyli to znaczy że automat jest zepsuty?
zwarcia mi nei zrobilo bo widzialem ze bezpiecznik jest caly i dobry, a w czarnym kablu prąd nie płynie... wiec automat?

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: wujcio » 2013-07-11, 22:56

Moja rade jest jedna:
miernik uniwersalny albo prosty schemat z baterią /akumulatorem i żarówką podłączonymi pod kabelki z włącznika stopu.
Wtedy wiadomo co się dzieje :)

januszf_1992
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-13, 23:24
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 23P WSK M06B3
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: januszf_1992 » 2013-07-13, 05:04

no tak biały napewno prąd daje a idzie do stopu a czarny ze stopu do lampy a lampa nie swieci jak nacisne stop nawet jak kable na odwrót zaloze na stopie (co chyba nie ma znaczenia) no i stop nie swieci wiec sie gubi na automacie... wymienie go i tyle ;p tylko mi go szkoda bo jest oryginał... W dodatku wsk musze rejestrować jako SAM bo mam tablice i dowód ale umów nie mam ;/ dogadam sie z diagnostą i szlifierą zeszlifuje nr ramy i nabije mi nowe i bedzie wsk ale w dowodzie sam czyli tak sie pomija polskie prawo ;p

misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: misiolek » 2013-07-14, 21:42

januszf_1992 pisze:no tak biały napewno prąd daje a idzie do stopu a czarny ze stopu do lampy a lampa nie swieci jak nacisne stop nawet jak kable na odwrót zaloze na stopie (co chyba nie ma znaczenia) no i stop nie swieci wiec sie gubi na automacie...
W takim razie automat masz do .... jak zewrzesz te dwa kable razem to powinny świecić w innym przypadku do wymiany ten automat.
To taka elektryka przedszkolaka ... na pewno sobie poradzisz ...
"o święty benzyniarzu ... "

januszf_1992
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-13, 23:24
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 23P WSK M06B3
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: dziwna elektryka i chińskiej produkcji lampa do wsk

Post autor: januszf_1992 » 2013-07-14, 23:48

no no spoko :) póki co mam problem z tym ze mi z gaźnika strzela wypionowałem gaźnik kranik drożny duzo paliwa idzie chciałem dokrecic sruby zacisku na krućcu i urwał mi sie -.-



wiec zrobiłem tak: biały kabel nie daje prądu w zwiazku z czym kabel od brązowego z tylnej lampy pociagnąłem do stopu a ze stopu czarny na zarówke i wszystko chodzi :) oryginalny stop chodzi :) nie wiem czemu pradu na bialym nie ma ;/ póki co mam zalozony klakson 12v ktory nie chodzi bo aku 6v i cala instalacja wiec bedzie klakson do wymiany. jak ktos chce kupic to pisac ;p

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości