Wsk 125 Cdi 12v ile w akum. Ah????

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Wsk 125 Cdi 12v ile w akum. Ah????

Post autor: halcik » 2017-04-27, 07:48

Nie mam większej wiedzy, czytam po zasilaczach ile biorą i porównuje z tym co napisałeś
zamela pisze:
2017-04-25, 22:30
bylem sprawdzić i okolo 1,3A więc OK
Chłopaki coś tam robią na bezmasowe, teraz większe koła i trójfazowe. Na bezmasowe jest opis na forum, na trójfazowe widzę że trzeba dorobić stożek. Jak masz możliwości lub pieniądze to można robić/kupować. Założenie że obie rzeczy, nawigacja i telefon pod ładowarką będą ciągle podłączone to raczej wyzwanie. W MZ na alternatorze (cdi to dalej nędzna prądnica) bez przeróbek podłączenie czegokolwiek stanowi problem.
Ja takich wyzwań temu zapłonowi nie stawiam i dlatego śmiało mogę się nazwać szczęśliwym właścicielem CDI, a trafiły mi się zapłony zarówno od Saviera i z drugiej ręki od Audiobasa.

Awatar użytkownika
zamela
Posty: 120
Rejestracja: 2015-12-10, 19:09
GG: 3213296
Moje maszyny: WSK 125 , DR 350s , ER5
Lokalizacja: Pleszew
Kontaktowanie:

Re: Wsk 125 Cdi 12v ile w akum. Ah????

Post autor: zamela » 2017-04-27, 09:18

Pokombinowałbym z 3 fazowym statorem ale teraz juz nie chce grzebać ten zaplon mam sprawdzony przekulane troche km i wole nie kombinować ale kiedyś pewnie zmienie na "normalny" tak jak w dużych moto.
Wczoraj jeszcze sprawdziłem napięcia jakie są na aku przy odpalonej wsk na wolnych obrotach w polowie zakresu z włączonymi światl0ami z podłączoną nawi i nie jest źle.
włączone światła , 1/4 gazu , podłączona nawi 13,2V nie ma szału ale takie napięcie świadczy o ładowaniu aku co przy wyższych obrotach pewnie da trochę większe napięcie.
Nie wiem ile prądu zjada pedofon czyli macanka potocznie zwana smartfonem czy jakoś tak ale nawet jak kropnie 2A przez 2 godziny to będzie OK.
Na ładowarkach często jest podany prąd max 1500mA co nie znaczy e tyle muszą prądu wypuszczać .

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości