dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Odpowiedz
atom1
Posty: 32
Rejestracja: 2008-05-28, 23:14
GG: 0
Lokalizacja: Podlasie
Kontaktowanie:

dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: atom1 » 2008-05-30, 23:37

droga kupna zanabylem WSK Kobuz z silnikiem od 125 czyli 3 biegowym (taki sobie przeszczep, silnik 175 mam dostac przy nastepnej wizycie), niestety nie jest aktualnie na chodzie a ponoc dzien wczesniej normalnie chodzila tylko brat tego co sprzedawal cos przestawial w zaplonie i bawil sie gaznikiem, gaznik opanowalem natomiast zaplon to jakas wielka niewiadoma

brakuje mi regulacji juz na tym mechanizmie gdzie cewki a wraz zaplon jest zly nie ma wyprzedzenia czy jak to tam, a rozpilowac regulacji nie mozna bo nie ma gdzie, i udalo mi sie zrobic tak ze juz zapalila ale na pelnym gazie trzyma jakby tylko jalowe obroty (nie wkreca sie na wysokie) oco chodzi?! i co moze byc zle zlozone ze nie ma regulacji?? moze mam zamach albo ten mechanizm od 4biegowej czy co??

jest taka opcja ze wal moze byc zle zlozony???
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

licze na fachowa i pilna pomoc bo wieśka pragnie zyć!

andi
Posty: 376
Rejestracja: 2007-01-22, 14:03
GG: 0
Lokalizacja: Wołczyn
Kontaktowanie:

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: andi » 2008-05-31, 10:44

napisz czy miałeś podłączony ten czarny kabel co to idzie od kondensatora!
a jeżeli miałeś, to w którym miejscu, bez kondendensatora motor może zapalić, ale zawsze "dziwnie"
zrób porządek z tymi kablami, bo to co widać to tragedia .

Awatar użytkownika
wafelson
Posty: 186
Rejestracja: 2007-10-10, 21:10
GG: 7571750
Moje maszyny: m06b3
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: wafelson » 2008-05-31, 11:02

hehe też myślałem nad takim "swapem" silnika, bo mam kobuza bez silnika i silnik 125.
A wahacz i koło masz założone od 175 czy 125??

atom1
Posty: 32
Rejestracja: 2008-05-28, 23:14
GG: 0
Lokalizacja: Podlasie
Kontaktowanie:

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: atom1 » 2008-05-31, 12:22

hmm no jak gdzie czarny byl podlaczony i reszta do tych 3 wyjsc co wychodza na zewnatrz karteru ale tam juz zaden nigdzie nie byl podlaczony bo nie ma w ogole elektryki motór, w kazdym razie czarny to gaszenie i nie masowal jezeli oto chodzi..

co do kol to nie wiem jakie mam ;D powiem szczerze dopiero zaczynam przygode z wsk

Iron man

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: Iron man » 2008-05-31, 13:40

Witam wszystkich ;)

Atom ja tak miałem kiedyś jak mi się wał przekręcił na czopie i brakowało już regulacji. Przez ciężkie magneto tak się często zdarza

atom1
Posty: 32
Rejestracja: 2008-05-28, 23:14
GG: 0
Lokalizacja: Podlasie
Kontaktowanie:

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: atom1 » 2008-05-31, 20:19

no i tak to rozpilowalem fasolki na tych cewkach juz maksymalnie, ustawilem zaplon i teraz motór zapala za kazdym razem ale nie ma mocy i slabo wkreca sie na obroty, dodatkowo strzela w gaznik czyli ewidentnie ma opozniony zaplon, i co robic ??

jak to jest z tym walem da sie do przestawic ?? przeciez on jest sciskany na prasie :( pomocy!! z desperacji zeby nie rozbierac silnika wymyslilem, ze moze udaloby sie naspawac cos na kolo zamachowe i wyszlifowac coby wczesniej zrobic grzybek?

Iron man

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: Iron man » 2008-06-01, 13:32

Wał jak się naruszył na czopie to teraz już będzie się caly czas przestawiał ;P. Bo skoro tak mocno rozpiłowałeś fasolki i dopiero coś łapie to tak by wychodziło - że wał jest przestawiony na czopie. W GMP umiejscowienie rowka na klin zmieniło położenie i w rezultacie ustawienia zapłonu wychodzą z kosmosu :) Szukaj sobie drugiego wału

Dawidmoto
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-16, 01:05

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: Dawidmoto » 2008-06-02, 20:45

Możliwe ze masz podstawkę od iskrownika lub iskrownik z innego modelu silnika. Ja posiadałem 2 podstawki od iskrownika i każda miała inne ustawienie fasolek względem położenia platynek.

karol1969
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-19, 17:01
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: dziwny zaplon oraz przywitanie ;)

Post autor: karol1969 » 2008-06-11, 22:16

Zrób zdjęcie jak przykręcony jest iskrownik do karteru!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości