światła z akumulatora w 125

Awatar użytkownika
Viper
Posty: 125
Rejestracja: 2007-01-02, 22:12
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Post autor: Viper » 2007-04-03, 19:04

A jeśli po prostu wezme światła z aq i podłącze ładowanie, zostawiając kable od cewek świetlnych luźno to będzie wytrzymywał aq? Mam żarówki 6V 55W bodajże(przód) 6V 5W tył i 6V 5W stop.

Andi. Włącz sie do tematu.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2007-04-03, 20:57

Ta jedna mała cewka raczej nie ma 65W ;)
Stosując mostek albo prostownik unitry i tak musisz pociągnąć drugi biegun cewki do niego więc już lepiej ciągnąć od dwóch cewek świetlnych bo zawsze trochę więcej prądu.

andi
Posty: 376
Rejestracja: 2007-01-22, 14:03
GG: 0
Lokalizacja: Wołczyn
Kontaktowanie:

Post autor: andi » 2007-04-05, 04:53

Oświetlenie z samego aku może nie być wydajne , obciążenie akumulatora taką żarówką zpowoduje spadek napięcia do takiego poziomu że żarówka będzie świecić jak " świeczka" a prądu na długo nie wystarczy .
Jeżeli zrobisz tak jak radzi Wojtek to będziesz miał ładowanie na poziomie 25 Watów a pobór prądu na poziomie 60 Watów , więc prądu też zabraknie .
Rozwiązania są trzy :
jedno to przewinąć cewki świetlne na mocniejsze .
drugie to zamontować alternator
trzecie zrezygnować z tych żarówek i pogodzić się z tym że to " tylko WSK"

Viperku pomógbym Ci bardzo chętnie, ale naprawdę sprawa jest prawie beznadziejna , jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się przewinięcie cewek na mocniejsze i tego się trzymaj .

Awatar użytkownika
Viper
Posty: 125
Rejestracja: 2007-01-02, 22:12
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Post autor: Viper » 2007-04-05, 09:41

Kurde no to odpada bo nie mam takich możliwości :(
A może jeszcze jedna opcja...:
Światła mam podłączone tak, że pod jednym włącznikiem jest jedna soczewka przednia i tył, a pod 2-gi włącznik, druga soczewka(sama)
Może po prostu zrobie tak - soczewka+tył z prądnicy ; a stop i druga soczewka z aq (zaznaczając że ta soczewka będzie światłem drogowym i nie będe na niej cały czas jeździł... tylko jeśli trzeba)
Co wy na to?

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2007-04-07, 14:45

Czy ktoś mniej więcej orientuje się jaki prąd pobiera aparat zapłonowy w WSK 175? Jestem ciekaw jaka część mocy prądnicy wykorzystuje zapłon.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości