nitować czy kupować używane magneto

Odpowiedz
motórzysta47
Posty: 32
Rejestracja: 2008-10-11, 19:20
GG: 0
Kontaktowanie:

nitować czy kupować używane magneto

Post autor: motórzysta47 » 2009-02-20, 00:21

mam magneto do silnika wsk 125 lecz pękła mi krzywka . Dlatego pytam czy warto jest nitowac na nowo krzywkę ,czy lepiej kupić nowe magneto ( w sensie używka)


co do nitowania gdzie mozna dostać takie nity bo w sklepie jak się pytałem to nie mieli

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: nitować czy kupować urzywane

Post autor: Brat » 2009-02-20, 00:55

redbestja pięknie sobie nabijasz posty... tutaj polowa forum pisze z błędami zacznij każdemu wypominać to będziesz mieć więcej postów niż admini i inni ważniejsi ludzie (którzy posiadają sporą wiedzę i się nią dzielą)

A co do magneta, to słyszałem ze nowe krzywki (prywaciarskie) mają inaczej otwory do nitowania, i że ciężko spasować, i w ogóle gdy jest prywaciarska krzywka, to są inaczej otwory do przynitowania, co za tym idzie magnesy są w innym miejscu gdy mas być iskra, słyszałem że jest taki nie fartownie to zrobione ze na takich krzywkach jest słabsza iskra, moja rada to załatwić sobie jakąś używkę.

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: nitować czy kupować urzywane

Post autor: Mateusz WSK » 2009-02-20, 11:19

jeżeli masz zamiar kupić do tego magneta nową krzywke ze sklepu to wole kupić uzywane magneto.nitowaliśmy z kolegą magneto do WFM,krzywke od WSKi załozyliśmy bo jego była właśnie pęknięta.nity kupujesz stalowe.to kosz coś chyba 1zł nam wyniósł.może w takim sklepie z srubami i innymi żelaznymi rzeczami będziesz miał.u mnie były w motoryzacyjnym.
pozdr.

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: nitować czy kupować urzywane

Post autor: Anzel » 2009-02-20, 11:19

Wielokrotnie nitowałem krzywki do magnet.Z tymi otworami sprawa jest prosta,dostępne są krzywki z różnym rozstawem otworów (prawdopodobnie pod magneto WFM lub coś tego pokroju).Jeśli masz koło magnesowe proste to szkoda byłoby je skreślać z powodu samej krzywki.Proponuje kupić samą krzywkę oraz przynitować ją nitami stosowanymi w koszu sprzęgłowym w ETZ.Są to nity nieco twardsze i dłuższe,ale po ucięciu 2mm idealnie dają się rozklepać.Oczywiście średnica nitu jest identyczna jak w oryginalnym do WSK.Koniecznie zwróć uwagę czy krzywka idealnie wpasowuje się w otwór w kole magnesowym,ponieważ jakiekolwiek bicie koła magnesowego w tym miejscu jest niedopuszczalne i szybko zmęczy koło oraz łożyska.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości