Stacyjka WSK M06-Z

Odpowiedz
Kameleon
Posty: 24
Rejestracja: 2011-08-09, 22:29
GG: 5586000
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Kameleon » 2011-09-03, 13:54

Witam
Czy ktoś może mi powiedzieć czy można jeszcze gdzieś kupić taką stacyjkę?
Zdjęcie1197.jpg
Lampa wewnątrz wygląda tak:
lampa.jpg
A sam zaczep stacyjki jest integralną częścią lampy i wygląda następująco:
zaczep.jpg
Jak widać podłączyłem według schematu nową stacyjkę ale styki od stacyjki sięgają za nisko i nie włożę klosza lampy a poza tym musiałbym zeszlifować stare zaczepy bo przeszkadzają na tyle że nie wystaje mi ani trochę gwintu nowej stacyjki, więc nie mogę jej przykręcić do obudowy lampy.

Proszę o pomoc bo do 20.09.2011r. muszę zrobić przegląd, a tak nikt mi go nie podpisze.

Pozdrawiam wszystkich
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
--- Motór jest wieczny, Motór nie umiera nigdy ---

Kameleon
Posty: 24
Rejestracja: 2011-08-09, 22:29
GG: 5586000
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Kameleon » 2011-09-06, 00:14

Dzisiaj ślusarz usunął stare zaczepy i zamontowałem nową stacyjkę.
Motor w końcu odpala z kluczykiem, jest pozycja przód, mijania przód i długie.
Za to problem jest z tyłem, nie ma pozycji i stopu. Wszystko podłączone zgodnie ze schematem. Najlepsze jest to że podczas naciskania STOPU zapala się pozycja i nie wiem czym to jest spowodowane.
Zamontowałem nowiutką tylną lampę i też nic. Tzn to samo.
Czy w tych nowych lampach trzeba gdzieś wyprowadzać masę czy jest ona wyprowadzona fabrycznie?
Aha, klakson też nie działa przez przełącznik, tylko WYJE podłączony na krótko. Co może być ?
Będę wdzięczny za sugestie.
--- Motór jest wieczny, Motór nie umiera nigdy ---

Master

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Master » 2011-09-06, 09:46

używaj opcji edytuj.

kolego, nie widzialem sensu kupowania nowej lampy na tył, ale ok. Twoja sprawa. w przełączniku jest taka blaszka ze jak nacisniesz to ona zwiera i wtedy jest dzwiek z klaksonu. Ominąłeś mostek selenowy? zastąp może stary selen nowym mostkiem diodowym
1798663700.jpeg
o takim.

no ale piszesz że jak naciskasz stop to zapala się pozycja, ewidentnie musi być coś źle podłączone. do stopu idzie zarówka rurkowa, ale przecież kolego! stop jest bezpośrednio, z aku do wlacznika stopu, z wlacznika do zarówki - masa stała. nie ma aku nie ma stopu. a do pozycji idzie jeden kabel który możesz podłączyć pod zarówkę w przedniej lampie, jeżeli bywają problemy.. to jest banalnie proste, kurdę.. podlacz na krótko na chwile, jak zadziala jak powinno to szukaj pomyłki w instalacji..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kameleon
Posty: 24
Rejestracja: 2011-08-09, 22:29
GG: 5586000
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Kameleon » 2011-09-06, 17:30

Master, znalazłem jedną z przyczyn tak zwanego niemania klaksonu i pozycji z tyłu oraz podświetlenia licznika.
Mianowicie nie ma napięcia w stacyjce na wyjściach właśnie na klakson, światło tył i podświetlenie licznika.
Tak więc jutro mam mieć wymienioną stacyjkę, już dzwoniłem do sklepu i powiedzieli że nie ma problemu - wymienią.
Jak wymienię stacyjkę, zobaczymy co będzie.
A jeśli chodzi o prawidłowość podłączenia kabli pod stacyjkę to sprawdzałem 5 razy. Nie ma takiej opcji żeby było coś nie tak.
Jak zamontuję jutro nową stacyjkę dam znać czy jest OK.

Pozdrawiam
--- Motór jest wieczny, Motór nie umiera nigdy ---

Master

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Master » 2011-09-06, 18:07

a kto Ci kazał podpinać pod stacyjkę klakson? :P mówilem ze bezpośrednio pod wlacznik i pod aku.

Kameleon
Posty: 24
Rejestracja: 2011-08-09, 22:29
GG: 5586000
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Kameleon » 2011-09-06, 22:04

Master pisze:a kto Ci kazał podpinać pod stacyjkę klakson? :P mówilem ze bezpośrednio pod wlacznik i pod aku.
Ale niestety tak nie działał. Nie wiem czemu. U mnie klakson ma + i - jeden nad drugim a nie obok siebie tak jak na schemacie i nie mam pojęcia który jest który. Jak podłączam w jeden sposób nie działa, w drugi sposób zaczyna wszystko się palić i dymić, kable się momentalnie grzeją a akumulator gotuje.

Nie wiem. Podłączę jutro nową stacyjkę i zobaczę. jeśli klakson nie zadziała przez stacyjkę jeszcze raz spróbuję go podłączyć omijając ją.

Pozdrawiam
--- Motór jest wieczny, Motór nie umiera nigdy ---

Kameleon
Posty: 24
Rejestracja: 2011-08-09, 22:29
GG: 5586000
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stacyjka WSK M06-Z

Post autor: Kameleon » 2011-09-07, 22:24

Master pisze:a kto Ci kazał podpinać pod stacyjkę klakson? :P mówilem ze bezpośrednio pod wlacznik i pod aku.
Właśnie wróciłem z garażu. Nowa stacyjka i działa wszystko, pozycja i mijania przód, drogowe z przełącznika, pozycja i stop tył.
Ale klakson jak nie działał tak nie działa. Ani przez stacyjkę ani omijając ją.
Tzn, jak podłączam + klaksonu do + aku a - aku do masy to trąbi, w tym czasie - klaksonu jest w przełączniku i tyle.
Nie wiem jak inaczej go podłączyć.

Aha, INFORMACJA jeśli ktoś montuje nową lampę na tył. Te nowe lampy nie mają wyprowadzonej masy, trzeba to zrobić samemu. Dlatego nic mi nie działało.

Jutro jadę na przegląd (co prawda bez klaksonu, ale mam nadzieję że się gość nie doczepi). Piątek rejestracja jak dobrze pójdzie i heya w drogę.

Pozdrawiam
--- Motór jest wieczny, Motór nie umiera nigdy ---

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości