Ładowanie, podłączenie stacyjki.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Ładowanie, podłączenie stacyjki.

Post autor: jawamustang » 2016-03-14, 13:17

Witam. Wiem że ten temat był poruszany kilka razy ale mam kilka problemów na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
1. Jak poprawić ładownie w mojej WSK 175? Czy jest jakiś sposób aby nie odbiegać od oryginału? Czy mogę mieć problemy z ładowaniem przez to że kiedyś rozleciał mi się oryginalny wirnik ( taki nie jednolity) i popsół jedną z cewek którą rozwinąłem i przewinąłem ponownie (wiadomo nie tak dokładnie jak fabryka) ??? :-/
2. Czy ma ktoś jakieś fotki stacyjki (środka) bo kiedyś rozebrałem stacyjkę i mi się to rozsypało, złożyłem według foto z neta ale nie wiem czy wszystkie stacyjki w 175 byly takie same. Bo są dwa rodzaje blaszek w stacyjce szersze i węższe. Ja mam 4 szerokie a jedną wąską, znowu na zdjęciu były 3 szerokie i 2 wąskie. Zastanawiam się też czy dobrze podłączyłem kable bo na schematach są inne oznaczenia niż na samej stacyjce. Dodam że jest to M21W2 z 1977r.
3. Teraz delikatny offtop bo to już nie elektryka ale jak ktoś tu zerknie to może mi odpowie. Czy warto założyć zębatke 14z przy silniku (bo mniejszych chyba nie ma) nie chodzi mi tu o jakieś oranie pola czy coś ale wolałbym aby moja wsk była dynamiczna niż szybka oraz żeby silnik miał lżej :-) bo i tak zazwyczaj jak jade z jakimiś motocyklami to mniejszej pojemności więc prędkość mi aż tak nie potrzebna
4. Co może być przyczyną że jak dam full manete to wsk wkręci się do pewnego momentu i dalej nie tylko zaczyna się dusić i kopcić strasznie. Zapinka na iglicy na drugim rowku od góry, jakbym nie kręcił gaźnikiem to jest to samo, czyściłem go już dwa razy i nic. Poziom paliwa zgodny z instrukcją z książki H. Załęskiego. (mam miernik bo sobie zrobiłem).
Jeżeli ktoś wie jak zaradzić na jakiś tych problemów to proszę o pomoc bo sezon się zbliża chciałoby się pojeździć z chłopakami a strach się wypuścić dalej tą wsk :/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości