problem ze swiatlami

Odpowiedz
ziomal530i

problem ze swiatlami

Post autor: ziomal530i » 2011-01-09, 14:46

Witam wszystkich...
Otóż posiadam WSK 175. Jak wiadomo te motocykle oryginalnie maja instalacje bateryjna jednak w moim sprzęcie instalacja jest przerobiona, tzn bez aku :) pali bez problemu na kopa... problem w tym ze chce zrobić w niej światła.Przesiedziałem już przy niej z oryginalnym schematem instalacji ładnych kilka godzin. znalazłem wyjście na stacyjce gdzie powinno się podłączyć przewód prowadzący do żarówki lecz po sprawdzeniu okazuje się ze żarówka miga wraz z iskra... Nie mam pojecie jak rozwiązać ten problem...Prosiłbym o porady.Odpowiedzi mile widziane.

termin21

Re: problem ze swiatlami

Post autor: termin21 » 2011-01-09, 16:52

Jak masz zrobione "na krótko" to ty sie zajmij lepiej wszystkimi kablami ,a nie tylko jednym wyjściem na kabel pod świała...

ziomal530i

Re: problem ze swiatlami

Post autor: ziomal530i » 2011-01-09, 20:57

Do tego wyjścia doszedłem według schematu... Bardziej istotne byłyby informacje dotyczące prądnicy a dokładniej przewodów, które z niej wychodzą(który do czego służy). Jest ich 5: żółty, niebieski, brązowy, czerwony i czarny. Czerwony i czarny zostały użyte do "wytworzenia" iskry. Stąd rodzi się moje pytanie czy za pomocą pozostałych przewodów można zrobić światła w moim moto? Połączyć je jakoś czy coś?
Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: problem ze swiatlami

Post autor: wujcio » 2011-01-09, 21:16

nie da rady kup sobie akumulator i podłącz normalnie ;]

ziomal530i

Re: problem ze swiatlami

Post autor: ziomal530i » 2011-01-09, 23:00

Zrobię tak jeśli nic z tego nie wyjdzie...
Tylko, ze nie pasuje mi taka opcja bo później np. podczas jazdy będę się tylko modlił żeby mi aq nie padł czy coś, bo często są problemy z ładowaniem itp... Gdzieś na jakimś forum wyczytałem ze jest taka możliwość(podłączenia reszty przewodów w jakiś sposób aby dało się podłączyć światła). Tylko że teraz nie mogę go znaleźć za żadne skarby... Interesuje mnie światło przednie i tylne, lecz bez kierunków.
Może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
Jutro jak wrócę ze szkoły będę coś próbował wykombinować :)

Awatar użytkownika
michalg1706
Posty: 37
Rejestracja: 2008-08-10, 23:13
GG: 4284303
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Re: problem ze swiatlami

Post autor: michalg1706 » 2011-01-09, 23:21

witam da się zrobić swiatła jak jest zrobiona instalacja na "krótko" poprostu pozostałe kable czyli niebieski i żółty łączysz do "kupu" i podpinasz jako + do żarówki brązowy kabel masujesz z ramą i masz światła pozostaje tylko sprawa że żarówki muszą być małe 6V i o małym natężeni :) miałem tak kiedyś u siebie za czasów jak nie miałem jeszce aqu :) tylko że miałem sam przód bo jak podłączałem tył to światła słabo świeciły wiadomo to tylko prąd z ładowania :) Pozdrawiam i mam nadzieje że przydadzą Ci się moje wypociny :) Życzę powodzenia w pracach :)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: problem ze swiatlami

Post autor: wujcio » 2011-01-10, 00:00

aq nie czerpie się tak bardzo bez przesady jeśli jest nowy to spokojnie wystarcza na 2 tygodnie jeśli nie używa się kierunkowskazów i motocykl chodzi na wysokich obrotach (o wiele lepiej wszystko działa przy instalacji z aq 12V)
Świata idą przecież z prądnicy przy instalacji z aq więc pozostaje kwestia stopu i światła pozycyjnego a przy zastosowaniu niskooporowej cewki WN np od Jawy/CZ motocykl zapala praktycznie przy napięciu na aq poniżej 10V.
Jeśli Ty masz u siebie tylko połączony czerwony kabel z prądnicy do cewki butelkowej WN 6V to powodzenia -> prąd z prądnicy powinien być wyprostowany na prostowniku i dopiero podłączony do cewki butelkowej na 12V.

ziomal530i

Re: problem ze swiatlami

Post autor: ziomal530i » 2011-01-10, 22:33

Dzięki wielkie "michalg1706" :) Twoje wypociny baaardzo się przydały:) o to właśnie mi chodziło. Dzisiaj zrobiłem sobie już instalacje do lamp. A co do tych żarówek to co masz na myśli mówiąc o "małym natężeniu"(chodzi może o małą moc żarówki???)
I jeszcze jedno pytanie natomiast czy tak podłączone światła nie "zrobią" nic z moja prądnicą???

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: problem ze swiatlami

Post autor: Brat » 2011-01-11, 11:35

Podziękuj Wujciowi bo to on pisze to co jest dobre i jak powinno wszystko wyglądać.

ziomal530i

Re: problem ze swiatlami

Post autor: ziomal530i » 2011-01-11, 17:33

Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie.
Ale czy mógłby ktoś odpowiedzieć pytania zadane wcześniej?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości