Cynkowanie szprych a wzery

Zablokowany
Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: iron_bird » 2011-10-05, 13:02

Na poczatku, jako iz jest to moj pierwszy post, chcialbym powitac serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum.
Zabralem sie za renowacje kol od mojej wski-125 od szprych i po wyczyszczeniu z rdzy szczotka druciana na wiertarce, pojawily sie dosc spore wzery na szprychach jak na moje oko. Czy nawet jak jeszcze je potraktuje papierem sciernym to po ocynkowaniu i przepolerowaniu beda mocno widoczne wzery na nich? Czy moze lepiej nie bawic sie w regeneracje starych i kupic z tej aukcji http://allegro.pl/szprychy-szprycha-wsk ... 33928.html nowe za 30zl? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

hartman

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: hartman » 2011-10-05, 14:10

Jak chcesz kupić dobre szprychy to 100 150 zł chyba trzeba dać.Te co pokazałes zardzewieją ci przez pół roku.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: Savier » 2011-10-05, 16:29

Niestety, po ocynkowaniu tych może Ci w ogóle nie przylec ocynk albo będą bardzo widoczne wżery... Jedyny sposób to szukać innych. Słyszałem, że niejaki Bartnik robi dobrze.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: wujcio » 2011-10-05, 19:05

ocynkowanie ocynkowaniem ale jak zaczniesz centrować koła to część szprych może Ci się poprostu urwać...
jak to są szprychy z koła 18" kup nawet te chinskie jak nie masz kasy (te grubsze) i ocynkuj oryginalne nyple powinny chyba pasować (tylko nie wiem czy do tych grubszych szprych też podejdą)

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: iron_bird » 2011-10-05, 23:34

Dobra, troche je wyczyscilem, na zdjeciu nie wygladaja zbyt ciekawie. W realu niby troszke lepiej ;-) dam je do ocynku, zobaczymy co wyjdzie, moze da sie zapolerowac reszte dziur. Myslicie, ze za dodatkowa oplate da sie koles namowic zeby to z dwa razy wykapac dla 'lepszego' pokrycia? ;-)
Dzisiaj dostalem odpowiedz w sprawie pytania na temat jakosci wykonania obreczy 18 calowych od jednego allegrowicza : ''jest to chrom ale taki bardziej chiński'' :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: Alien » 2011-10-06, 00:31

Wyjdą wżery na bank. Nie da się ich 'zapolerować', pasta która wejdzie do środka i zrobi się czarna tylko pogorszy sprawę. W jakimś temacie wujcio wrzucił zdjęcie moich szprych i dokładnie widać jak to wygląda, teraz nie pamiętam gdzie to jest.

I nie ma czegoś takiego jak podwójne 'kąpanie' bo to nie złapie się powierzchni, poza tym galwaniczny ocynk to mikrometry a nie farba która zaleje wżery.

Można to wypolerować ale szprycha przede wszystkim ma przenosić obciążenia a nie być błyskotką która łupnie na pierwszej dziurze. Szukaj lepszego kompletu do ocynku i tyle.

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cynkowanie szprych a wzery

Post autor: jarek » 2011-10-06, 07:07

Dokładnie jak mówili poprzednicy, ocynk może tego nie pokryć i w dziurach zacznie korodować, poza tym czy to jest opłacalne nas za szprychy chcieli skasować 100zł lecz po krótkiej rozmowie stanęło na tym, że sami powiązaliśmy szprychy na drutach jako zawieszki to zapłaciliśmy tylko 30zł. Posiadam również koło zaplecione na tych najtańszych szprychach chińskich, i o ile szprycha jest ok to nyple są stalowe i do bani bo szybko zaczynają korodować. Najlepszym rozwiązaniem było by zakup nowych szprych i oddanie starych nypli do ocynku

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości