Chromowanie - ogólnie

DAREK8312
Posty: 25
Rejestracja: 2010-12-22, 14:13
GG: 0
Moje maszyny: WSK125
SHL M11
Lokalizacja: RADOMSKO
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie -Galwanizacja

Post autor: DAREK8312 » 2011-02-10, 10:48

Tak czytam i postanowiłem dołożyć coś od siebie. Ceny są takie duże ponieważ przygotowanie naszych starych skorodowanych elementów jest dość pracochłonne i nie jest to do końca tak ze nakłada się miedz i ja poleruje. najpierw należy dobrze przygotować sam element na polerce jeśli jest to rura lub np szklanka to nie ma problemu w warsztacie zrobią to szybko ale jeśli mamy dość skomplikowany element jak obręcz która jest często skorodowana i ma głębokie wżery to maja już dużo dłubania, szlifują ja wtedy dość długo i nie wiele materiału zostaje w niektórych miejscach (mówią ze jest zeszlifowane na żyletkę)
Nie można na kiepski element nakładać bez końca miedzi bo zbyt gruba powłoka tez odpadnie. Z tego co sie orientuje to naklada sie na przemian miedz i nikiel poniewaz samej miedzi nie da rady nalozyc zbyt grubo
Trzeba tez wiedzieć ze obecnie dość często chromuje się na bazie niklu bez miedzi i taki chrom to badziewie i strata kaski bo po roku lum dwóch wyskakuje korozja.
Dowiedziałem się tez ostatnio od znajomego który pracuje w galwanizerni ze jest jakiś specjalny środek do pokrycia chromów jak lakier. Środek ten podobno znacznie przedłuża żywotność powłok galwanicznych tylko znajomy mówił ze u niego tego nie używają ponieważ szef stwierdził ze jest za drogi. Ale jak się dowiem jak się nazywa to napisze na forum może komuś się przyda
No i jeszcze jedno jakość współczesnych chromów jest duo gorsza wynika to z przepisów ekologi i nie ma co liczyć ze obecnie położone chromy wytrzymają 30 lat jak te w naszych wozidlach

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie -Galwanizacja

Post autor: AudioBas » 2011-03-18, 00:11

Poda ktoś ten namiar do tej osoby co chromuje po 10 zł dm?

Jakieś fotki z realizacji?
Zadowoleni?
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie -Galwanizacja

Post autor: AudioBas » 2011-03-29, 23:50

Halllo???

Nikt nie pomoże???
Mam trochę rzeczy do chromu i szukam dobrego fachowca za w miarę rozsądną kwotę.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
mateo88k
Posty: 107
Rejestracja: 2010-08-14, 23:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06-Z2 z 1960 r.
YAMAHA XV1000 TR1 z 1983 r.
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie -Galwanizacja

Post autor: mateo88k » 2011-05-16, 23:59

Ja wysłałem części do chromowania w firmie HERMES przy ulicy Cukrowniczej 6B w Warszawie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
M06-Z2 1960 r. stan 90%

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie -Galwanizacja

Post autor: Wojtek » 2011-05-17, 17:25

Wyjdzie dobrze, chromowałem u nich większość swojej Jawy.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości