Anodowanie aluminium

Odpowiedz
Awatar użytkownika
kapitan zbik
Posty: 63
Rejestracja: 2008-01-14, 14:13
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz
Romet Ogar 200
Romet Pony 50-M-2
Jawa 638-0
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Anodowanie aluminium

Post autor: kapitan zbik » 2010-02-11, 23:23

Witam,

Chciałem zaprezentować moje półki zawieszenia przedniego (typu KOS) po anodowaniu aluminium.

Więcej o anodowaniu na tej ciekawej stronce:
http://anodowanie.of.pl/

Stojąc przed wyborem jak doprowadzić do porządku moje półki wybrałem tę metodę obróbki, ponieważ:
- nie mam czasu, zapału i chęci do polerowania,
- szkiełkowanie też jakoś mnie nie przekonuje,
- firma w której robiłem ocynk elektrolityczny oferowała tę usługę za grosze (zakład Tadeusz Kunak, Boguszyce k. Oławy)
- z tego co czytałem na forum, fabrycznie zawieszenie przednie było właśnie anodowane (półki oraz lagi)

Zdjęcie z przed:

Obrazek

I zdjęcia po (oczywiście śruby nie były anodowane, są nowe ze sklepu a nakrętki z nierdzewki ferrytycznej :cwaniak: ):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Półki te oddałem do zakładu w takim stanie jak po demontażu - wytarłem tylko smar i większy syf papierowym ręcznikiem.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: Brat » 2010-02-12, 00:27

wyszło naprawdę ładnie, zapewne nic by się nie stało jak byś przed nadaniem powłoki, te obicia i nie równości, jakoś wyrównał papierem ściernym, ale teraz to już po ptokach, mógłbym się dowiedzieć ile wyszło cię takie po anodowanie ?

Awatar użytkownika
sismon
Posty: 338
Rejestracja: 2007-11-14, 23:38
GG: 1514345
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: sismon » 2010-02-12, 13:37

na moje oko wygladają jak by były pomalowane, oryginalne pólki anodowane maja lekko zielonkowaty kolor

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: KoSzU » 2010-02-12, 15:16

sismon pisze:na moje oko wygladają jak by były pomalowane, oryginalne pólki anodowane maja lekko zielonkowaty kolor
Podczas Anodowania powierzchnie można zabarwić na dowolny kolor.
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: Wojtek » 2010-02-12, 16:31

Ja bym przeniósł temat do powłok galwanicznych :)
W motocyklach MX częstym chwytem jest anodowanie obręczy na czarno.
Szkoda że nie przygotowałeś półek przed anodowaniem. Niedoskonałości psują trochę efekt powłoki.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
sismon
Posty: 338
Rejestracja: 2007-11-14, 23:38
GG: 1514345
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: sismon » 2010-02-12, 18:35

no to skoro można wybać kolor to tym bardzie trzeba wybierac tak jak było w orginale, pokusiłem sie o zrobienie fotki półek w moim lelku, zdjęcie nie do końca obrazuje faktyczny kolor ale widac lekie zabarwienie na zielonkawo

http://www.bikepics.com/pictures/1900511/

Awatar użytkownika
kapitan zbik
Posty: 63
Rejestracja: 2008-01-14, 14:13
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz
Romet Ogar 200
Romet Pony 50-M-2
Jawa 638-0
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: kapitan zbik » 2010-02-13, 23:49

Brat pisze:wyszło naprawdę ładnie, zapewne nic by się nie stało jak byś przed nadaniem powłoki, te obicia i nie równości, jakoś wyrównał papierem ściernym, ale teraz to już po ptokach, mógłbym się dowiedzieć ile wyszło cię takie po anodowanie ?
za cały zestaw który jest na zdjęciu w temacie "cynkowanie" oraz te półki łącznie zapłaciłem 50zł.
zakład chciał co prawda 40zł, ale jako że przybyłem tam po 20tej i był tylko wózkowy który nie miał jak wydać to zarobił na 2 piwa :)

macie rację że mogłem lepiej je przygotować, jednak w zasadzie pojechałem do tego zakładu (a jest to prawie 40km od mojego domu) żeby ocynkować części a te półki wziąłem tylko tak jak stały (tzn. w takim stanie jak wyjąłem z motocykla) żeby obgadać czy da się to anodować czy nie i ile będzie kosztowało (nastawiałem się na jakieś 50 - 70zł za same tylko półki).

ale jak człowiek powiedział że za wszystko - cynk i anodowanie 2 półek chce 40zł (zapytałem się czy to nie pomyłka) to nie namyślałem się ani chwili żeby się nie rozmyślił i tak te półki tam zostawiłem...
na drugi raz już będę mądrzejszy

qwerek
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-29, 22:16
GG: 0
Moje maszyny: tak wsk
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie aluminium

Post autor: qwerek » 2017-02-17, 20:09

ostatnio szukałem firmy, która wykonuje anodowanie aluminium, co myślicie o tej firmie aldari.pl ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość