Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Savier » 2015-08-27, 17:22

Zgadza się, Danex ma kiepskie szlifowanie... U mnie chociaż nie kombinowali z ceną.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: picek » 2015-08-31, 13:59

ja ze zgeirza jestem zadowolony bo chromują mi w ciągu tygodnia, ale części mają już przygotowane. cena -różnie zależy od ilości.

Awatar użytkownika
marek-robert
Posty: 399
Rejestracja: 2015-04-21, 21:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B3 1973r
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: marek-robert » 2015-09-04, 18:39

Ja wysłałem zapytanie ofertowe do kilku firm. Oferta najwyższa to 800zł najniższa 250zł-300zł
Części jak ze zdjęcia.
Galwanizer4 z Allegro 400zł
Rosiak JJ 350-400zł
ChromeDesign 250-300zł
Chopper 800zł
motochrom 600zł
Old cycles 600zł
Tiger chrom 640zł

Która oferta cenowo jest najlogiczniejsza? Wg. mnie Rosiak JJ i Galwanizer4 tyle że opinie są różne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-09-05, 21:05 przez marek-robert, łącznie zmieniany 1 raz.

Mixol
Posty: 810
Rejestracja: 2014-08-19, 12:07
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 1980r.
CZ 477 Sport 1973r.
Mińsk 400A 1990r.
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Mixol » 2015-09-04, 20:49

Ja robiłem u Galwanizer4 i jest w miarę ok, jedynie do czego można się przyczepić to jakość szlifowania, można go uczulić żeby się przyłożył a tak jestem zadowolony.

atomiak88
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-04, 21:27
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B3 1975
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: atomiak88 » 2015-09-29, 22:03

marek-robert pisze:Ja wysłałem zapytanie ofertowe do kilku firm. Oferta najwyższa to 800zł najniższa 250zł-300zł
Części jak ze zdjęcia.
Galwanizer4 z Allegro 400zł
Rosiak JJ 350-400zł
ChromeDesign 250-300zł
Chopper 800zł
motochrom 600zł
Old cycles 600zł
Tiger chrom 640zł

Która oferta cenowo jest najlogiczniejsza? Wg. mnie Rosiak JJ i Galwanizer4 tyle że opinie są różne.
250-400 zł za tyle elementów w taki stanie? Jeśli chcesz mieć chromy z efektem lusterka idealnie wyszlifowane - nie oszczędzaj....

Ja ze swojej strony polecam jednak TIGER CHROM. Też miałem taki dylemat jak Ty.
Z tym że robiłem tylko przednie lagi i tylne szklanki - wyceny - najtańsza 230, najdroższa - 420. Wybrałem TIGER CHROM.
Dodatkowo moje przednie lagi były w dużo lepszym stanie.
Ostatecznie cena usługi wyszła 400 zł i naprawdę nie żałuję.
Cofnij się o stronę ,zobaczysz efekt na moich elementach.

Aha - przy kontakcie z TIGER CHROM powołaj się na forum wueska.pl - dostaniesz rabat. Myślę że zejdą do 600 :)

seba_jawa
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-10, 01:39
GG: 3971272
Moje maszyny: Jawa 250 (353-04) 1958r
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: seba_jawa » 2015-11-11, 12:46

Pozwolę sobie opisać moje przygody z firmą Tiger Chrom.

12 kwietnia wysłałem do tej firmy do chromowania 2szklanki od tylnych amortyzatorów oraz przednie ślizgi. W sumie 4 elementy. Przednie lagi były w stanie bardzo dobrym, idealne gwinty, lagi w środku niezużyte, żadnych różnic średnicy na całej długości, mocowanie uchwytów błotnika z oryginalnymi spawami, żadnej rzeźby. Idealne do chromowania, ani głębokich wżerów ani innych uszkodzeń. Tylne szklanki w takim samym stanie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

17.04 dzwoni do mnie Pan z tej firmy i informuję, że części dotarły i że mają dużo pracy i że będą gotowe przełom maja i czerwca (nie wiem czy pamięć mnie nie myli).
Od 28.05 dopytuje się o części: robią się, mieliśmy problemy i robimy jeszcze raz, etc...
Mija maj, czerwiec, 6 lipca przyjeżdża do mnie paczka z częściami, za usługę płacę ok 450PLN.
Otwieram paczkę i zaczyna się moja przygoda… Części, które do mnie dotarły nie są moje. Przednie lagi to jakiś dowcip, wewnątrz lag korozja na 5mm odstaje od ścianek, uchwyty błotnika przyspawane przez rzeźnika. Dolna aluminiowa uszczelka lagi wychromowana razem z lagą, w drugiej ladze wychromowana tulejka dystansująca ośkę koła. Tylna szklanka wychromowana razem z pierścieniem opiera się sprężyna. Druga szklanka wygląda na moją. Nic, dzwonie do firmy, wielkie zdziwienie, że to nie moje części, Pan chce zdjęcia, więc je wysyłam. Fakt, Pan przyznaje, że to nie moje części, że to pomyłka i że moje części się dopiero będą chromować.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Teraz zaczyna się najprzyjemniejsze. 23 lipca dzwonię do firmy i się dowiaduję, że lagi się popsuły, Panowie tak skutecznie chromowali, że gwinty na lagach przeszły do historii. No nic, Pan się tłumaczy jak to ciężko z tym chromowaniem starych części jest i że szuka już innych lag dla mnie. Myślę sobie, poważna firma, dbają o klienta. Pan szuka lag niemal 1.5miesiąca...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasem 31 lipca przychodzi do mnie 2szklanka tylnego amortyzatora. Lagi dalej się szukają...;

Sukces! W połowie września przyjeżdża paczka z lagami. 5 miesięcy i mam wychromowane lagi, nic tylko składać motocykl. Otwieram paczkę i szczeka spada mi na podłogę. Chrom odchodzi płatami od miedzi, ale to jest jeszcze pikuś, profesjonalne podejście widać w sposobie montażu lag w uchwytach do kąpieli. Panowie w górną część lagi wbijają jakiś metalowy element powodując zowalizowanie lagi. Lagi są bezużyteczne.
Nerwowy dzwonie do firmy, a Pan mi oznajmia, że szukam problemu i że mam spadać. Ogólnie rozmowa była mało przyjemna. Pan okazał się właścicielem firmy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


17.09 w ramach dobrze wykonanej usługi Pan proponuje mi reklamację, po odesłaniu wszystkich części, w ciągu 14 dni reklamacja zostanie rozpatrzona.
Niestety Pan nie rozumie, że ja nie składam reklamacji, ja oczekuje zwrotu moich zniszczonych lag, PLN za usługę oraz 80E za nowe lagi (motoren.sk), bo jak wycenić oryginalne lagi, których szukałem rok czasu?
9.10 dostaję kolejnego maila o możliwości reklamacji i konieczności odesłania części.
Odpisuję to, co poprzednio, odpowiedź ze strony firmy Tiger Chrom brak do dzisiaj.

Reasumując. Wydałem 450pln na usługę, firma Tiger Chrom zniszczyła mi przednie lagi, wychromowane zostały tylko tylne szklanki.
W moim garażu leżą 2lagi i szklanka innego klienta tej firmy, który do tej pory nie dostał swoich części. Zastanawiam się jak się przed tym klientem tłumaczy firma Tiger Chrom. Może tak jak przede mną, że się chromują, że były problemy, że chromujemy jeszcze raz? Zastanawiające jest też, że do tej pory nie dostałem uszkodzonych moich lag, mimo że na to nalegałem.
A może po prostu ktoś potrzebował dobre lagi...;
Pozdrawiam. Seba

Moje zabawki:
Volvo F88 w skali 1:24
Moja Jadwiga rocznik 1958

chromuj
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-10, 01:29
GG: 6029908
Moje maszyny: ktm 350
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: chromuj » 2015-11-12, 01:49

Witamy wszystkich
W tym sporze, niestety każdy ma swoją rację. Pan w naszym mniemaniu jest osobą zawziętą, która w żaden sposób nie chce rozwiązać zaistniałej sytuacji. My staramy się dołożyć wszelkich starań aby wyjść z twarzą ( kontakt telefoniczny oraz mailowy do późnych godzin nocnych ). Przyznaliśmy się do przypadku w wyniku, którego zostały zamiedziowane gwinty na elementach. Staraliśmy się odciągnąć miedź z gwintu jednak, że stal w tym miejscu jest cienka nie udało się to bez uszkodzenia materiału. Wypadki takie się zdarzają ponieważ odnowa starych chromów znacząco różni się od technologi, które wystarczały do produkcji. W przypadku lag głownie to długie miedziowanie aby wyprowadzić ubytki w stali - narażone gwinty oraz wnętrze lag. Wewnątrz lag mogą pozostać drobne pozostałości lekko związanych powłok ( nawet po oczyszczeniu przez nas wnętrza ) spowodowane jest to długim procesem miedziowania - fabrycznie elementy nie wymagały tak długiego miedziowania i były przetaczane wewnątrz jeszcze dodatkowo. W tym przypadku to my czujemy się prze Pana oszukani. Poczałkowo wysłaliśmy do Pana dobre 2 lagi i szklanki ( takie same cześć ). Pan stwierdził że to nie pańskie. To zakupiliśmy na własną rękę kolejne. Poddaliśmy je renowacji i odesłaliśmy kolejne dobre elementy do Pana. Wspomnimy, że nie ma Pan zamiaru odesłać części innego klienta. Jemu też byliśmy zmuszeni kupić 2 x laga + 2 x szklanka i odnowić ! Jak dla nas to zamierzał Pan mieć 4 x laga i 3 x szklanki ( te gdzie na mocowaniu odchodzi chrom od miedź to podczas sprawdzenia przed wysyłka nie występowało. ) Jednak może wystąpić taki problem, który ponownie spowodowany jest tym, że są to elementy używane - nawet po dokładnym odtłuszczeniu wnętrz lag zdarza się, że pozostają resztki nagarów po oleju bardzo trudne do usunięcia. Następnie pod wpływem temperatury kąpieli moga się one rozpuścić i wydostają się przez mały otwór w dolnej cześć lagi a następnie spływają zanieczyszczając przez to np mocowania i to uniemożliwia dobre, trwałe zachromowanie tej cześć. Reasumując - finalnie proponowaliśmy, że policzymy tylko koszt renowacji 2 x szklanki resztę zwrócimy i odeślemy dobre lagi nie odnawiane z epoki, a uprzednio prosimy o odesłanie nie Pańskich 4 lag i 1 szklanki gdyż po dotychczasowym kontakcie z Panem mamy prawo sądzić iż nie chce nam Pan ich odesłać a domaga się Pan kolejnych i zwrotu pieniędzy.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Savier » 2015-11-12, 02:36

Pan w naszym mniemaniu jest osobą zawziętą, która w żaden sposób nie chce rozwiązać zaistniałej sytuacji.
A po mojemu to nikt tutaj zawzięty nie jest - po prostu ktoś oczekuje za swoje pieniądze umówionej usługi. Po prawie pół roku.
My staramy się dołożyć wszelkich starań aby wyjść z twarzą ( kontakt telefoniczny oraz mailowy do późnych godzin nocnych )
Szkoda, że szukaliście lag 1,5 miesiąca i z każdym terminem się spóźnialiście ;-) .
W przypadku lag głownie to długie miedziowanie aby wyprowadzić ubytki w stali - narażone gwinty oraz wnętrze lag. Wewnątrz lag mogą pozostać drobne pozostałości lekko związanych powłok ( nawet po oczyszczeniu przez nas wnętrza ) spowodowane jest to długim procesem miedziowania - fabrycznie elementy nie wymagały tak długiego miedziowania i były przetaczane wewnątrz jeszcze dodatkowo
Chcecie powiedzieć, że z całą fachową wiedzą, którą dysponujecie, za 450zł nie mogliście zrobić porządnego zabezpieczenia? :|
W tym przypadku to my czujemy się prze Pana oszukani. Poczałkowo wysłaliśmy do Pana dobre 2 lagi i szklanki ( takie same cześć )
To Ci dopiero, ktoś wysyła do Was długo szukane części, płaci kupe kasy a dostaje nie swoje później niż w umówionym terminie i to on Was oszukał... Ktoś tutaj robi -ekhem- z logiki, czy już po prostu późna pora? ;-)
Poddaliśmy je renowacji i odesłaliśmy kolejne dobre elementy do Pana.
I fachowość tego zabiegu widać na zdjęciach...
Jemu też byliśmy zmuszeni kupić 2 x laga + 2 x szklanka i odnowić !
Z powodu własnej głupoty, przypominam :-?
a uprzednio prosimy o odesłanie nie Pańskich 4 lag i 1 szklanki gdyż po dotychczasowym kontakcie z Panem mamy prawo sądzić iż nie chce nam Pan ich odesłać a domaga się Pan kolejnych i zwrotu pieniędzy.
Ja się koledze nie dziwię, że przed odesłaniem dobrych lag i zwrocie kasy nic Wam nie będzie oddawał. Jak tutaj wierzyć po takiej akcji?

Krótkie podsumowanie, masa nerwów, dużo kasy i straconego czas - pytanie, czy to było potrzebne? :-(

Awatar użytkownika
Monter
Posty: 18
Rejestracja: 2015-07-07, 14:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK SHL MZ ROMET
Lokalizacja: Pomorskie
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Monter » 2015-11-12, 10:40

Wrzucaj ten temat po różnych forach moto i samochodowych.
"Jak fama pójdzie o fuszerce, to im obroty spadną i będą żałować że tak zlali klienta i przytulili 450 zł za tą 'robotę" ;)

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: picek » 2015-11-12, 14:09

i tak to właśnie jest z chromowaniem, wysyłkowo-
bardzo grzecznie pan opisał to wszystko, ale zapomniał o istotnej sprawie- chromowanie to nie wiedza tajemna i są ludzie którzy czytając to doskonale wiedzą że firma nie ma pojęcia o odnawianiu części tylko ewentualnie (czego nie wiem napewno) potrafi położyć powlokę na nowej części. stare części są poddawane tak zwanemu "odpaleniu powłoki" w tej kąpieli możliwe są jeszcze zanieczyszczenia wydobywające się z zakamarków, ale w późniejszych kąpielach (a jest ich kilka) zabrudzenia nie mogą się pojawiać. Kąpiel musi mieć określone parametry i tego pilnuje chemik. Jak sobie wyobrażacie, że jest w wannie kąpiel, powiedzmy 200l roztworu (którego składniki kosztują około 2tyś zł) i pan galwanizer wkłada do niej "brudną" część. Kąpiel ma sporą temperaturę bo około 80-90stopni (zależny która) i ja zanieczyszcza. Co robi bierze czerpak i wybiera zanieczyszczenia? kąpiel idzie do regeneracji i dupa z roboty. A jak jest innaczej to proszę o dokładny opis procesu technologicznego w waszym zakładzie.
Skoro firma zgubiła części wysłane przez zleceniodawcę ( do czego się później przyznaje w opisie) to należało zwrócić się od razu do właściciela z zapytaniem ile będzie kosztowało aby on sobie drugie kupił- a nie kupowanie innych używanych.
Kolejna partia z której odchodził chrom od miedzi- to nie wina transportu , tylko galwanizera.
Ten co podejmuje się roboty jest za nią odpowiedzialny, jeśli spieprzył powinien oddac pieniądze i zapłacić za zgubione elementy a ty powinieneś mu oddać jego części.
A przy okazji tego przypadku - dla wszystkich informacja by rozważyli sposób aby części dać do najbliższego zakładu który potrafi zdjąć powlokę chromową i odebrać części a następnie dac do kogoś kto zajmuje się polerowaniem- dużo jest takich zakładów i ludzi. Poza czasem i paliwem koszty są sporo mniejsze - średnio o połowę- za takie lagi i szklanki jak w tym przypadku trzeb się liczyć z kosztami 200-250zł. Pozatym kiedy części są odpalone to widać wszystkie skazy i można bez problemu uzgodnić z polernikiem co ma szlifować a co pozostawić bo nie widać. (np kierownica pod manetką i guma z drugiej strony- po co to szlifować na połysk)
Jak będziecie oddawali do chromowni to też uzgadniajcie miejsca zaczepienia elementu, miejsca które mają być nie pochromowane.
Ja od dłuższego czasu sam pilnuje polerowania i dzięki temu nie mam pretensji do innych tylko do siebie( w szczególności o zaznaczanie miejsc na których nie ma być chromu) wszystko trwa dłużej niż normalne 3-4 tygodnie ale napewno krócej niż 5 miesięcy. Ta metoda ma oprócz finansowej korzyści jeszcze jedną, że większość firm do której dostarczy się części przygotowane do chromowania to chromują w ciągu 3dni bez względu na kolejkę w odnawianych częściach. A najdłużej części leżą u polernika bo jest to zajęcie czasochłonne.

seba_jawa
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-10, 01:39
GG: 3971272
Moje maszyny: Jawa 250 (353-04) 1958r
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: seba_jawa » 2015-11-12, 16:18

chromuj pisze:Witamy wszystkich
Pan w naszym mniemaniu jest osobą zawziętą, która w żaden sposób nie chce rozwiązać zaistniałej sytuacji. My staramy się dołożyć wszelkich starań aby wyjść z twarzą ( kontakt telefoniczny oraz mailowy do późnych godzin nocnych ).
Zawziętą, ponieważ oczekuje moich części i dobrze wykonanej usługi za 450pln?
chromuj pisze: My staramy się dołożyć wszelkich starań aby wyjść z twarzą ( kontakt telefoniczny oraz mailowy do późnych godzin nocnych ).
Tutaj mnie Pan rozbawił. Ile wysłałem maili do firmy, na które nikt nie raczył odpisać? Ile razy dzwoniłem do Pana i nikt telefonu nie odbierał? Nawet nie raczył Pan zadzwonić i poinformować, że zniszczyliście lagi, powiedział mi Pan o tym jak wreszcie się do Pana dodzwoniłem z zapytaniem, kiedy będą części gotowe. Niestety kontakt z tą firmą jest słaby.
chromuj pisze: Wewnątrz lag mogą pozostać drobne pozostałości lekko związanych powłok ( nawet po oczyszczeniu przez nas wnętrza ) spowodowane jest to długim procesem miedziowania - fabrycznie elementy nie wymagały tak długiego miedziowania i były przetaczane wewnątrz jeszcze dodatkowo.
Widać każdy z nas ma diametralnie różną definicje słowa drobne. Jak bardzo Pan chce to mogę specjalnie dla Pan pokazać na forum te drobne pozostałości.
chromuj pisze: Wspomnimy, że nie ma Pan zamiaru odesłać części innego klienta.
Wyraźnie Panu powiedziałem, a następnie to samo napisałem w mailu, że nie odeślę Panu żadnych części do czasu, kiedy niedostane zwrotu PLN za usługę, swoich zniszczonych lag oraz 80E na nowe lagi, które można kupić w Czechach. Swoją drogą, dlaczego mimo moich próśb nie odesłał mi Pan moich zniszczonych lag? Zignorował Pan ten temat.
chromuj pisze:
W tym przypadku to my czujemy się prze Pana oszukani. Poczałkowo wysłaliśmy do Pana dobre 2 lagi i szklanki ( takie same cześć ). Pan stwierdził że to nie pańskie. To zakupiliśmy na własną rękę kolejne. Poddaliśmy je renowacji i odesłaliśmy kolejne dobre elementy do Pana.
Te części nie były ani dobre ani takie same, a przede wszystkim nie były moje. Zresztą sam Pan to przyznał w rozmowie telefonicznej. Jak można odesłać klientowi cudze części a teraz sugerować, że mogłem je założyć do swojego motocykla? Na jakiej podstawie wnosi Pan, że te części były dobre? Ja Panu mogę powiedzieć, że te części nie były dobre. Nie przyszło by mi nawet wysyłać tych części do galwanizerni w takim kiepskim były stanie. Drugie elementy też nie były dobre, o ile pierwsze lagi były poprawnie zamontowane w uchwytach do chromowanie to drugie już nie> jak można w lagę wbić kawał blachy tak żeby się pokrzywiła? O wszystkie części powierzone przez klienta tak dbacie? Czy kupił Pan po prostu chłam i myślał, że będę zadowolony?
chromuj pisze: Jemu też byliśmy zmuszeni kupić 2 x laga + 2 x szklanka i odnowić !
Taniej i łatwiej by było dogadać się ze mną? Jakie były wyjaśnienia dla tamtego klienta? Przyznaliście się Państwo do swojej niekompetencji i wysłania jego części do innego klienta?
chromuj pisze: ( te gdzie na mocowaniu odchodzi chrom od miedź to podczas sprawdzenia przed wysyłka nie występowało. ) Jednak może wystąpić taki problem, który ponownie spowodowany jest tym, że są to elementy używane - nawet po dokładnym odtłuszczeniu wnętrz lag zdarza się, że pozostają resztki nagarów po oleju bardzo trudne do usunięcia. Następnie pod wpływem temperatury kąpieli moga się one rozpuścić i wydostają się przez mały otwór w dolnej cześć lagi a następnie spływają zanieczyszczając przez to np mocowania i to uniemożliwia dobre, trwałe zachromowanie tej cześć.
Pewnie kurier obdrapał to podczas transportu albo ja, żeby mieć kolejny zestaw lag. A nie, następne zdanie i jednak znowu wychodzi Wasza niekompetencja albo lenistwo, bo nie zabezpieczyliście otworów.
chromuj pisze:Reasumując - finalnie proponowaliśmy, że policzymy tylko koszt renowacji 2 x szklanki resztę zwrócimy i odeślemy dobre lagi nie odnawiane z epoki, a uprzednio prosimy o odesłanie nie Pańskich 4 lag i 1 szklanki gdyż po dotychczasowym kontakcie z Panem mamy prawo sądzić iż nie chce nam Pan ich odesłać a domaga się Pan kolejnych i zwrotu pieniędzy.
Tu pojechał Pan po bandzie. Taka propozycja nie padła z Pana strony. Jedyne, co Pan zaproponował to odesłanie lag i ich ponowne chromowanie, oczywiście reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 14dni, zapewne roboczych.
Chciałbym jeszcze dodać, że ten Pan podał się na koniec za właściciela firmy. Po tym jak stwierdził, że szukam problemów, zapytałem się o kontakt do przełożonego, po czym usłyszałem, że On jest właścicielem firmy, ton głosu dopowiadał, że możesz mnie pocałować w ogólnie znane miejsce. To najlepiej świadczy o podejściu do tematu.
Pozdrawiam. Seba

Moje zabawki:
Volvo F88 w skali 1:24
Moja Jadwiga rocznik 1958

majki
Posty: 205
Rejestracja: 2012-05-08, 21:23
GG: 0
Moje maszyny: teraz Wsk Kos,Osa.Kiedyś 12 motorków Wsk:-)
Lokalizacja:
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: majki » 2015-11-12, 17:38

Witam.
Kolego chromuj,po co tłumaczenia,szukania winy w kliencie?Po co?
Jeżeli jesteście szanującą się firmą to tego tematu być tutaj nie powinno.Powinniście pochylić głowę,przeprosić klienta, zadośćuczynić.
I mam nadzieję(nie wyobrażam sobie inaczej) że Kolega seba_jawa w następnym poście tak właśnie napisze:"problem rozwiązany,jestem zadowolony"

Pozdrawiam

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Gondek » 2015-11-12, 21:08

Niezły ubaw jest z tego tłumaczenia pana chromiarza Chromuj. Miałem plan zlecić temu panu chromy w dwóch motocyklach ale nie dam zarobić partaczowi którzy ze zj*banej półrocznej pracy tłumaczy się jak półdebil. Będę śledził temat.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Adam_Ga » 2015-11-13, 00:26

Ciekawy temat, zobaczymy jak to się skończy. Miałem do was dzwonić o wycenę ale się wstrzymam. Każdemu zdarza się wpadka w robocie, ale tłumaczenie jest poniżej krytyki.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

chromuj
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-10, 01:29
GG: 6029908
Moje maszyny: ktm 350
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: chromuj » 2015-11-13, 01:15

Drodzy Państwo

Tłumaczenia techniczne po to aby przybliżyć jakie mogą wystąpić problemy przy renowacji starych części ( jakie odpalanie ? są różne metody odciągania starych powłok - stripery, kwasami pod prądem, bez prądowo ale smarów one nie lubią i nie tylko one a z wszystkimi kąpielami należy bardzo uważnie pracować z częściami starymi ).
Do tego osoba, która nie chce rozwiązać problemu tylko stwarzać dodatkowe i finalnie obie strony w plecy, prymitywny, jednostronny wątek, ciekawe PW. Typowo po Polsku jak coś komuś dobrze wychodzi to czekamy tylko na małe potchnięcie i bucik w plecy. Pan seba_jawa wie dobrze jak było i nadal zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z nami.

Pozdrawiamy zadowolonych i nie zadowolonych.

seba_jawa
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-10, 01:39
GG: 3971272
Moje maszyny: Jawa 250 (353-04) 1958r
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: seba_jawa » 2015-11-13, 01:57

chromuj pisze:Drodzy Państwo
Do tego osoba, która nie chce rozwiązać problemu tylko stwarzać dodatkowe i finalnie obie strony w plecy, prymitywny, jednostronny wątek, ciekawe PW. Typowo po Polsku jak coś komuś dobrze wychodzi to czekamy tylko na małe potchnięcie i bucik w plecy. Pan seba_jawa wie dobrze jak było i nadal zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z nami.
Pozdrawiamy zadowolonych i nie zadowolonych.
Typowe jest to, że w żaden sposób nie odniósł się Pan do tego co napisałem.

Ten bucik w plecy sam Pan sobie zagwarantował odpowiednim postępowaniem. Musi Pan coś zrozumieć, to ja jestem klientem, ja płacę za usługę i ja wymagam, aby Pan tą usługę zrobił dobrze. Nie interesuje mnie to, co Pan zrobi, jakie ma Pan problemy w procesie technologicznym itp. Mnie interesuje efekt końcowy. Ja za to płacę. Zgodziłem się na to, co Pan zaproponował, zgodziłem się żeby szukał Pan na własną rękę lag, mimo iż oczywistym jest, że może być problem ze spasowaniem części. Musi Pan zrozumieć, że części, które dostaje Pan do chromowania nie rosną na drzewach a znalezienie części w odpowiednim stanie wiąże się z poświęceniem czasu oraz pieniędzy. Zaproponowałem Panu rozwiązanie, wyśmiał mnie Pan. Do czasu, kiedy się Pan ze mną nie rozliczy, nie odeślę Panu części, które Pan do mnie przysłał, bo Panu nie wierze, do tej pory nie przysłał mi Pan moich zniszczonych lag.
Pozdrawiam. Seba

Moje zabawki:
Volvo F88 w skali 1:24
Moja Jadwiga rocznik 1958

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Sebastian440 » 2015-11-13, 10:59

Seba zrób reklamę firmie www.chromuj.pl na innych forach. W życiu nie spotkałem się z taką ignorancją...
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
MajkelCIN
Posty: 455
Rejestracja: 2013-06-27, 10:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 59' XJr 1300 01'
Gnom 5.?
Lokalizacja: Cinowo
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: MajkelCIN » 2015-11-13, 13:58

seba_jawa, jakby co, to w Bydgoszczy są chyba galwanizernie, w okolicznym Toruniu również ;-) .

Postawa obsługi f-my chromuj jest dalece zastanawiająca.

Ja miałem inną przygodę z lagami z f-my Tecrol. Kilka lat temu kupiłem u nich nowe lagi do Virago 1100. Z powodu, że była zima, nawet nie sprawdziłem po zakupie, czy z nimi wszystko ok, leżały w pudle od stycznia do marca. Po rozpakowaniu zonk, na jednej chrom się łuszczył, telefon, pisemko reklamacyjne, wysyłka lagi i po miesiącu przyszła pochromowana na nowo. Nie było akcji typu towar źle wysłany, podmieniony itp. Odbyło się to, bez żadnych zgrzytów. Obsługa super. Historia z deko innej strony, ale w podobnym temacie.

Tutaj widzę, że firma sama zapracowała na buta w plecy. Klient wysyła, liczy, że wszystko pójdzie ok, płaci i czeka pół roku na finał sprawy, gdzie w w międzyczasie psują jego dobry towar, którego szukał długo, przysyłają innego klienta części..... Brak słów.
Na dobre imię firmy trzeba pracować cały czas, nie spoczywać na laurach.

chromuj
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-10, 01:29
GG: 6029908
Moje maszyny: ktm 350
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: chromuj » 2015-11-13, 17:17

Nie lubię się powtarzać, a Pan nie rozumie istoty prawa. Podstawą reklamacji jest zwrot towaru wadliwego lub omylnie przesłanego, a nie telefoniczne, mailowe, etc.. mydlenie oczu. I wymuszanie zakupu całkiem nowych lag choć Pańskie nie były nowe (takie prezenty chciałby każdy. W tym momencie przetrzymuje Pan nie swoje rzeczy, a to nie jest zgodne z polskim prawem i Pańską ofertę możemy traktować jako próbę naciągania! Jeśli ma Pan ochot pozytywnie zakończyć sprawę prosimy o przesłanie otrzymanych elementów wraz z pismem reklamacyjnym do którego w ustawowym terminie oczywiście ustosunkujemy się.

Pragnę również dodać iż niesłuszne oczernianie ( a Pańska reklamacja nie przebiega zgodnie z zasadami reklamacji i w tym momencie mamy do czynienia z "ową" sytuacją ) też jest ujęte w kodeksie odpowiednimi punktami.

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Chromowanie - polecamy zakłady, opinie, kontakty itp.

Post autor: Gondek » 2015-11-13, 18:21

Dobrze widzę, teraz to postraszyć klienta paragrafem żeby skulił łeb, przeprosił i wziął winę na siebie. Typowy kapitalista, cwaniak, polaczek...

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości