Czym czyścicie swoje WSK?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
GuZioR
Posty: 57
Rejestracja: 2007-05-08, 16:06
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowica/Nowy Targ
Kontaktowanie:

Czym czyścicie swoje WSK?

Post autor: GuZioR » 2007-05-30, 15:52

Czym czyścicie swoje WSK że one tak sie świecą i jak sie nazywają te "pasty" i ile kosztują :)
Chce swoją odpicować ale jeszcze nie wiem czym:)
Pozdrawiam wszystkich...
:zdrowko: :zdrowko:
Po prostu kocham to co robie...

Zapraszam do oglądania zdjęć mojej WSK, schematów do motoru, danych technicznych, instrukcji obsługi na stronie http://guzior.fotosik.pl/

Xabingo

Post autor: Xabingo » 2007-05-30, 16:14

Ja na razie mam wuechy w częściach. WSKę którą sprzedałem rok temu to czyściłem dokładnie i nigdy nie szalałem po błocie i po wodzie. Bo błoto potrafi wlecieć w takie zakamarki, że są potem duże problemy, aby to wszystko ładnie wyczyścić, poza tym błoto rysa lakier. A myć wodą całą wuechę to nie polecam, bo aluminium od wody śniedzieje, a śruby rdzewieją itd...

No więc ja zawsze czyszczę WSKi tak: ciepła woda z płynem (myję najbrudniejsze części), tak żeby nie zamoczyć bębnów hamulcowych i silnika.
Jak wszystko wyschnie to czyszczę to dokładnie delikatną szmatką (irchą).
Osobiście wosków nie używałem, ale czasami się zdarzało. Z woskiem nie wolno przesadzać bo on chyba ściera lakier co nie co, ale nie wiem dokładnie.
Znajomy czasami woskuje Simka i nic mu się z lakierem nie dziej - więc nie wiem jak to na prawdę jest.
Jeśli chcesz żeby błyszczała Ci się wuecha to kup jakiś dobry wosk nabłyszczający i delikatną szmatkę. Na szmatkę nałóż wosk i wszystko musisz dokładnie wypucować.

Awatar użytkownika
luk@sz
Posty: 181
Rejestracja: 2007-01-03, 17:03
Lokalizacja: Golinka
Kontaktowanie:

Post autor: luk@sz » 2007-05-30, 18:32

woski zazwyczaj nie ścietają lakiery . lakier ściera pasta tempo.

Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Post autor: irek » 2007-05-30, 19:14

Pasta Tempo nie ściera lakieru jeśli jest nałożona prawidłowo, czyli: Nanosimy pastę na gąbkę lub szmatkę rozprowadzamy na lakier cienką warstwę, czekamy jakąś minutę, ona w tym czasie zasycha, teraz czystą szmatką polerujemy lakier w tym miejscu, efekt bardzo dobry. Pasta ta ściera lakier wtedy kiedy nałożymy ją na szmatkę i od razu trzemy (polerujemy) lakier zanim ona wyschnie, wtedy ona ściera lakier ale dzięki temu można zatrzeć rysy niezbyt głębokie.

Awatar użytkownika
GuZioR
Posty: 57
Rejestracja: 2007-05-08, 16:06
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowica/Nowy Targ
Kontaktowanie:

Post autor: GuZioR » 2007-05-31, 14:07

Kupiłem sobie dziś jakiś specyfik do czyszczenia Silników żeby błyszczał zobaczymy czy działa jak coś to wam go polecę:)
:zdrowko: :zdrowko:
Po prostu kocham to co robie...

Zapraszam do oglądania zdjęć mojej WSK, schematów do motoru, danych technicznych, instrukcji obsługi na stronie http://guzior.fotosik.pl/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości