Szprychowanie i centrowanie kół

Pablo1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-04-04, 15:25
Lokalizacja: garwolin
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Pablo1 » 2008-04-22, 08:28

dla mnie "zadowalająca" to żadna odpowiedz mam pewne wymagania nie chce robić lipy pisałęm z tym kolesiem i robi i osiowe i promieniowe po 1mm

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Mateusz WSK » 2009-01-15, 22:19

witam
gadałem dzisiaj z gościem w sklepie rowerowym i mówił że wycentruje mi koła w moto.
problem jest taki, że za nim malowałem koła były "rude" z rdzy.kilka szprych jest luźnych.próbowałem coś kluczami ale nie dałem rady ruszyć.koła mam zamiar wypiaskować i pomalowac na nowo.łozyska wybite mam już itd. wiec muszę zabić nowe żebym oddał gościowi do centrowania.tak wiec, czy jest taka opcja że urwie sie szprycha gdy gość nie bedzie mógł jej dokręcić czy coś takiego ? bo jak to później będzie wyglądało, jedna szprycha innego koloru ;/
zresztą za bardzo nie mogłem nic zdziałać bo nie mam kluczy do szprych...
proszę o odpowiedź.
pozdrawiam

kamil_Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 2008-07-21, 19:48
Lokalizacja: Żyraków
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: kamil_Ziomek » 2009-01-27, 19:33

Mam taki sposub na szprychy które nie chcą się odkręcić. Jak już nic nie da się zrobić to szlifierka ućinam , wyciągam szpryche i wkladam w jej miejsce nową. 1,20 za szpryche do wsk-i to nie aż tak dużo.
Dzięki za opere z automatycznym słownikiem :)

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Anzel » 2009-01-28, 12:02

Aktualnie mam zamiar rozszprychować koła w moim Bąku a rafki dać do chromowania.Postanowiłem ni bawić się w rozkręcanie tylko uciąć szlifierką wszystkie szprychy,ponieważ i tak będe zakładał nowe,to chyba najprostsze rozwiązanie.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: wujcio » 2009-02-20, 20:52

Anzel pisze:Aktualnie mam zamiar rozszprychować koła w moim Bąku a rafki dać do chromowania.Postanowiłem ni bawić się w rozkręcanie tylko uciąć szlifierką wszystkie szprychy,ponieważ i tak będe zakładał nowe,to chyba najprostsze rozwiązanie.
I jak tam robiłeś już coś z tym szprychowaniem?? które szprychy będziesz kupował i skąd?

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Stary » 2009-02-20, 21:03

Bąk sprzedany, Anzel się wozi ETZ-ką.

Awatar użytkownika
@ndi.pl
Posty: 121
Rejestracja: 2008-08-25, 15:58
Moje maszyny: Nieobecny

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: @ndi.pl » 2009-02-20, 21:08

Barbarzyńca ;(
Jak mógł Anzel zdradzić Wiesławę z ETZ-ką i w dodatku niemiecka ???
Początkujący motórzysta .... ;D

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Stary » 2009-02-20, 21:47

Mało tego! Lelka mojego brata też sprzedał! NA STOS Z NIM! xD

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Anzel » 2009-02-23, 20:03

To tylko dlatego że przesiadłem moje tłuste dupsko na M21W2 i zasmakowałem w czymś co potrafi przyspieszać :-D Bączek nadawał się do powooooolnego lansu.Wtajemniczeni wiedzą że w moim garażu czai się kolejna 125 która być może w tym roku wypełni lukę po Bąku i Lelku :)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Maniekk » 2009-05-09, 22:16

SPAM Panowie, przy ucinaniu szprych szlifierką warto pamiętać o zasadach BHP, gogle ochronne i rękawice to podstawa, czasami szprycha lubi strzelić albo odłamki metalu wpadać w oko. Sam ucinałem tak u siebie w starych felgach. Następnie szprychę uciętą wyciągamy razem z "zamalowanym/zardzewiałym" nyplem i wkładamy je wszystkie razem nyplami w dół do rozpuszczalnika na kilka dni. Odmokną i można śmiało odkręcić oryginalne nyple. Mogę z czystym sumieniem polecić szprychy z allego komplet na dwa koła (72szt.) za niecałe 50zł, grubość szprychy to 3,4mm kiedy fabrycznie zakładane były 3,1mm nie stanowi problemu. JEdynie przez piastę szprychę trzeba wkręcić a nie włożyć reszta to jak po maśle, tak samo z centrowaniem, nie ma problemu. Co do samych obręczy, kupiłem AWINA z allegro w chromie za 80zł jedna. Słyszałem opinie że są z plasteliny i że chrom brzydki. Zrobiłem kilka tras po malowniczych dróżkach polnych i po lesie i muszę stwierdzić że wytrzymałość jest dobra. Żadnych skrzywień i innych defektów. Jakość chromu także mi odpowiada, musimy pamiętać że felga to felga i ma być prosta i mocna a nie sie błyszczeć jak... Muszę też zaznaczyć że od oryginalnej jest węższa o 8mm, jednak nie stanowi to problemu tylko ciężej jest zmienić oponki, ale mocniej w niej siedzą. Dlatego i szprychy i felgi AWINA polecam. I stosować się do BHP przy cięciu szprych.
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: wueskajarka » 2009-05-09, 22:27

Maniekk pisze:SPAM Panowie, przy ucinaniu szprych szlifierką warto pamiętać o zasadach BHP, gogle ochronne i rękawice to podstawa, czasami szprycha lubi strzelić albo odłamki metalu wpadać w oko. Sam ucinałem tak u siebie w starych felgach. Następnie szprychę uciętą wyciągamy razem z "zamalowanym/zardzewiałym" nyplem i wkładamy je wszystkie razem nyplami w dół do rozpuszczalnika na kilka dni. Odmokną i można śmiało odkręcić oryginalne nyple. Mogę z czystym sumieniem polecić szprychy z allego komplet na dwa koła (72szt.) za niecałe 50zł, grubość szprychy to 3,4mm kiedy fabrycznie zakładane były 3,1mm nie stanowi problemu. JEdynie przez piastę szprychę trzeba wkręcić a nie włożyć reszta to jak po maśle, tak samo z centrowaniem, nie ma problemu. Co do samych obręczy, kupiłem AWINA z allegro w chromie za 80zł jedna. Słyszałem opinie że są z plasteliny i że chrom brzydki. Zrobiłem kilka tras po malowniczych dróżkach polnych i po lesie i muszę stwierdzić że wytrzymałość jest dobra. Żadnych skrzywień i innych defektów. Jakość chromu także mi odpowiada, musimy pamiętać że felga to felga i ma być prosta i mocna a nie sie błyszczeć jak... Muszę też zaznaczyć że od oryginalnej jest węższa o 8mm, jednak nie stanowi to problemu tylko ciężej jest zmienić oponki, ale mocniej w niej siedzą. Dlatego i szprychy i felgi AWINA polecam. I stosować się do BHP przy cięciu szprych.
No to jesteś pierwszy i jedyny zadowolony z Awiny. Może to kwestia nastawienia, ale zobaczymy jak parę kamieni, dziur czy zakrętów przejeździsz. Jak dla mnie te felgi nie spełniaja oczekiwań :>
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Maniekk » 2009-05-09, 22:58

Już 300km mam na nie nawinięte. Ważne jest dobrze założyć opony, żeby nie zwalać winy na felgi podczas gdy nasza opona ma garbik od wentylka. W zakrętach pewnie, dziury im nie straszne. Wiem zdania są podzielone, ja swoje wyraziłem, do kupna nie namawiam ale polecić mogę :-)
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: ŻbiKu » 2009-05-10, 11:41

Ja słyszałem od Starego, że na Skuter Dębica mają dobre felgi (110zł/szt). Czy może ktoś z Was je już używa i potrafi potwierdzić jakość tego produktu?

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Anzel » 2009-05-10, 11:53

Wiem że Wueskajarka pisał na ten temat zaraz po odwiedzinach w Dębicy i z tego co wywnioskowałem warto je zakładac jeśli naprawdę się musi.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: ŻbiKu » 2009-05-10, 11:59

Ja chcę bo po prostu mi się chromowane podobają. Czyli spełniają oczekiwania nie ma problemów, że węższa itp??

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Stary » 2009-05-10, 16:50

Chcesz mojej rady? Rozszprychuj koła i oddaj felgi z bębnami do malowania proszkowego. O wiele dłużej wytrzyma niż współczesne "chromowane" obręcze. Nie jestem ekspertem w dziedzinie, ale z tego co wiem, najlepsze są chromy fabryczne. Dlaczego? Otóż kiedyś stosowano technologię z użyciem ołowiu, która była ponoć bardziej wytrzymała. Obecne przepisy zabraniają tego typu technik co sprawia, że i chrom jest gorszej jakości. Poza tym za 100zł nigdzie nie będą chcieli pochromować obręczy a tu za 100 całość? Coś jest nie tak. Najlepiej zadzwonić do Wacława i szczerze z nim pogadać.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: wujcio » 2009-05-10, 17:04

dokładnie pytałem w paru punktach o chromowanie obręczy i informacja była typu od 250zł w zależności od stanu więc nie wiem jak można za 110 zrobić obręcze i je pochromować...
znając życie wyszło by pewnie koło 300 zł za jedną czyli za komplet prawie 600 zł do tego szprychy i za same koła wyjdzie prawie 1 k zł...

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Anzel » 2009-05-10, 17:36

Stary pisze:oddaj felgi z bębnami do malowania proszkowego
To odradzam,bo zaraz jakiś ortodoksyjny fan orginału nazwie Twój motocykl "wieśniackim" bo posiada czarne bębny.Paranoja.Ważne żeby podobało się właścicielowi.Fakt że chrom pieknie prezentuje się na obręczach,ale jeśli ma to byc powłoka fatalnej jakości to szkodaby było wyrzucac tyle kasy w błoto.Widziałem koła Starego do SHL M05 i efekt jest rewelacyjny.Gdybym nie miał obręczy w chromie,od razu trafiłyby do proszku.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: wueskajarka » 2009-05-10, 17:46

Anzel pisze:
Stary pisze:oddaj felgi z bębnami do malowania proszkowego
To odradzam,bo zaraz jakiś ortodoksyjny fan orginału nazwie Twój motocykl "wieśniackim" bo posiada czarne bębny.Paranoja.Ważne żeby podobało się właścicielowi.Fakt że chrom pieknie prezentuje się na obręczach,ale jeśli ma to byc powłoka fatalnej jakości to szkodaby było wyrzucac tyle kasy w błoto.Widziałem koła Starego do SHL M05 i efekt jest rewelacyjny.Gdybym nie miał obręczy w chromie,od razu trafiłyby do proszku.
A kto Ci mówi, że masz na czarno malować ? Możesz dać na srebrno, na stalowo, na siwo itd. :>
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Szprychowanie i centrowanie kół

Post autor: Anzel » 2009-05-10, 17:55

Pewnie że można ;) Choc jeśli miałbym rozszprychowane koła to chyba pokusiłbym się o polerkę :)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości