dziurka w karterze przy komorze korbowej

Odpowiedz
czaq
Posty: 17
Rejestracja: 2014-03-01, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 m06b3
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

dziurka w karterze przy komorze korbowej

Post autor: czaq » 2014-04-22, 12:46

witam. Otóż wykręcałem dziś cewkę zapłonową w wsk 125 m06b3 wszystko złożyłem ładnie, iskra jest chce ją odpalić i czuję, że kopniak coś inaczej chodzi, myślę może ociera gdzieś cewka o magneto no ale nie. Jak tak to jest idealnie ustawione wszystko i zawsze pali od pierwszego a teraz Odpalić nie mogłem to pomyślałem że zalany bo w gaźniku i zapłonie nic nie ruszałem. Wziąłem go na popych i niby odpalił ale trzymałem go na pełnym gazie i się dusił. Nie mógł wkręcić się na obroty itp. Tak jakby właśnie kompresji nie było no i zobaczyłem tą dziurkę, średnica około 2mm i obok pękniecie takie na 5 mm, gdy obracałem wałem to z tej dziurki co raz wyleciała kropla benzyny. No i teraz moje pytania: czy odpalić nie chce dlatego czy jest inny powód? Macie jakieś metody na zalepienie, usunięcie, czy cokolwiek innego tej dziury i pęknięcia, nie rozkręcając silnika? Te ubytki są dokładnie tak jak na zdjęciu zaznaczone, samo na szpilce. Dodam jeszcze, że kiedyś był gwint zerwany w karterze na szpilce i było rozwiercone i nagwintowane większym, więc pewnie dlatego pękło, ale tak samo z siebie? W ogóle nie jeździłem ostatnio. Zdjęcie nie moje.
Jak coś to mam inny silnik i z niego mogę wziąć karter, ale mi się nie chce i jakoś nie mam pewności i boję się, że jeszcze bardziej coś popsuje. Już w ostateczności wymienię, jak coś to wymieniać tylko jeden czy oba od razu? Będzie inny bez problemu pasował do tego?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wÓóCasH
Posty: 100
Rejestracja: 2012-08-12, 13:02
GG: 0
Moje maszyny: WSk m06 b3
Lokalizacja: Sidzina
Kontaktowanie:

Re: dziurka w karterze przy komorze korbowej

Post autor: wÓóCasH » 2014-04-22, 20:20

Niewiele na tym zdj widac, ale przez owe pekniecie silnik moze brac lewe powietrze i nie wykluczone, ze przez to nie odpala. Mozna by to naprawic przez zaspawanie tego, a pózniej rzezbienie :) Chociaz najlepiej pewnie wymienic oba kartery.

Awatar użytkownika
poto
Posty: 58
Rejestracja: 2011-12-16, 18:31
GG: 34429070
Moje maszyny: romet ogar200,romet727,wsk 125
Lokalizacja: Wereszcze Małe
Kontaktowanie:

Re: dziurka w karterze przy komorze korbowej

Post autor: poto » 2014-04-22, 20:46

Jak na szybko to polecam klej "płynna stal" lepiłem kiedyś tym kartery i było git.
kupie dokumenty wsk 3.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości