Licznik nie pokazuje prędkości.

Odpowiedz
Seba_830
Posty: 176
Rejestracja: 2012-08-14, 12:39
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Mz 250
Jawa 50
Motorynka
Lokalizacja: Stanisławów
Kontaktowanie:

Licznik nie pokazuje prędkości.

Post autor: Seba_830 » 2014-09-21, 12:21

Witam! Mam problem z licznikiem w swoim kobuzie. Licznik działał poprawnie oprócz tego że przy dużych prędkościach trochę skakał ale do czasu. Wczoraj jadę i nagle wskazówka na 100 i stanęła, kilometry też przestał nabijać. Zajechałem do domu patrze linka urwana, założyłem inną i wziąłem się za rozebranie licznika, którego nikt wcześniej nie rozbierał dodam że obudowa jego jest metalowa. Po rozebraniu okazało się że taka blaszka z 3 dziurkami jakby zabezpieczenie się odczepiła, wsadziłem ją, ale wskazówka dalej nie wracała na 0 więc przeskoczyłem wskazówką o ten ogranicznik żeby sprężyna była bardziej naciągnięta i wskazówka zaczęła wracać na 0. Złożyłem licznik i kilometry nabija ale prędkości nie pokazuje. Co się mogło stać w tym liczniku?. Dodam jeszcze że u kolegi występuje taki sam problem tylko na liczniku z plastikową obudową. Z góry dziękuje za pomoc.

Seba_830
Posty: 176
Rejestracja: 2012-08-14, 12:39
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Mz 250
Jawa 50
Motorynka
Lokalizacja: Stanisławów
Kontaktowanie:

Re: Licznik nie pokazuje prędkości.

Post autor: Seba_830 » 2014-10-11, 12:10

Licznik naładowany, problemem była za bardzo naciągnięta sprężyna, a bezpośrednią przyczyna przesunięcie się wskazówki.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości