Szkiełkować, polerować czy...?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
DarekWiechu25
Posty: 25
Rejestracja: 2015-03-28, 14:06
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 M21W2 1972r.
WSK 125 M06B3 1979r.
Lokalizacja: POLSKA, WELKOPOLSKIE
Kontaktowanie:

Szkiełkować, polerować czy...?

Post autor: DarekWiechu25 » 2015-04-09, 14:11

Witajcie, dopiero nie dawno założyłem konto na forum WUESKA.pl więc nie śmiejcie się jeśli coś napiszę nie w tym miejscu co potrzeba czy po prostu nie będę używał prawidłowych nazw danych przedmiotów czy części.
Jestem szczęśliwym posiadaczem WSKi 175 M21W2 z 1972r. i może pytanie nasuwa się następująco. Czy bębny hamulcowe wraz z pokrywami należy wszkiełkować czy też wypolerować, a może wziąć papier wodny i papierem coś wskórać? :? Oraz ostatnie jak na razie pytanie. Czy tylna metalowa lampa może być wypolerowana czy polakierować na srebrno?? Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczny za szczerą odpowiedz. :-)

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Szkiełkować, polerować czy...?

Post autor: Adam_Ga » 2015-04-09, 16:30

Witaj, zacznijmy od tego co twoje pytanie ma wspólnego z silnikiem? Temat przenoszę.
DarekWiechu25 pisze:Czy bębny hamulcowe wraz z pokrywami należy wszkiełkować czy też wypolerować, a może wziąć papier wodny i papierem coś wskórać?
To zależy w jakim są stanie teraz. Jak kiepski to szkiełkuj, jak dovry to wyczyść. W swoim kobuzie mam np. taki stan że tylko szmatką wystarczy przetrzeć. Pamietaj że po szkiełkowaniu widać ewentualne błędy odlewu. Polerowanie tęz jest OK ale nie każdemu sie podoba.
DarekWiechu25 pisze:Czy tylna metalowa lampa może być wypolerowana czy polakierować na srebrno?
Mówisz to tej z gazeli? Były chyba malowane i chromowane. Jak coś to mnie poprawcie. Wszystko zależy od stanu.
Może wstaw jakieś zdjęcia to cos poradzimy?
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Szkiełkować, polerować czy...?

Post autor: Mateusz WSK » 2015-04-09, 22:48

Panie, jak masz tą wueske co w avatarze to zakładaj galerię na forum bo na pierwszy rzut oka to dorodny okaz :). Tam też mógłbyś ewentualnie popytać i doradzić się coś.
Ja osobiście, jako zboczony wyznawca oryginału zleciłem u siebie kilka lat temu delikatnie przepolerować te elementy. Delikatnie, żeby nie stracić oryginalnego odcienia. Co kto woli, jak chcesz to wyszkiełkujesz albo wypolerujesz.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości