Regeneracja licznika

Odpowiedz
emil93
Posty: 83
Rejestracja: 2015-08-03, 09:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 M06B3 80"
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontaktowanie:

Regeneracja licznika

Post autor: emil93 » 2016-03-23, 18:28

Witam.Problem dotyczy metalowego licznika z plastikowej lampy typu kominek wysoki.Mianowicie chodzi mi o to czy między metalową ramką a szkiełkiem powinna być oryginalnie ta duża gumowa uszczelka?I czym najlepiej zagiąć nową ramkę.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Regeneracja licznika

Post autor: czankete » 2016-03-23, 19:53

emil93 pisze:Mianowicie chodzi mi o to czy między metalową ramką a szkiełkiem powinna być oryginalnie ta duża gumowa uszczelka?
...obowiązkowo tak,
emil93 pisze:czym najlepiej zagiąć nową ramkę.Pozdrawiam
...ja po czyszczeniu i konserwacji kładę licznik położony ramką do dołu na złożony listek ligniny ułożony na wyciętym kwadracie z panela podłogowego, następnie całość podkładam pod prasę balansową, od góry (czyli naciskam na spód licznika). Następnie nakładam dopasowaną nakładkę drewnianą tak by przylegała na całej powierzchni dna puszki licznika) a dalej baaardzo delikatnie naciskam prasą tak by wcisnąć nieco krawędź puszki licznika w ramkę. Wszystko idealnie i przede wszystkim równo z każdej strony wchodzi pozwalając bez problemu dogiąć stopniowo ramkę drewnianą szpatułką/listewką. Całość wychodzi jak z fabryki i bez ostrych niechlujnych zagięć.
....bezpośrednio przed samym montażem dobrze jest wymoczyć stwardniałą za zwyczaj gumową uszczelkę w gorącej wodzie z mydłem a później wysuszyć na kaloryferze lub suszarką ;-)

Pawel895
Posty: 69
Rejestracja: 2015-02-21, 19:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 GIL. WSK 175 Kobuz
Lokalizacja: Siechnice
Kontaktowanie:

Re: Regeneracja licznika

Post autor: Pawel895 » 2016-05-16, 00:10

Witam ,żeby nie zakładać nowego tematu czy jest ktoś w stanie opisać regenerację licznika ? Mam dwa w czesciach chciałbym wyzerować złożyć żeby chodziły obecny który mam pokazuje prędkość tylko do 60 km i stoi

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości