Jak dorobić ułamane żeberko??

Odpowiedz
Awatar użytkownika
shlmatis
Posty: 156
Rejestracja: 2007-12-12, 12:39
GG: 12412133
Lokalizacja: Świniarsko / Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: shlmatis » 2008-12-27, 00:25

Witam,
Mam problem,ponieważ nie mam pomysłu jak doczepić ułamane żeberko
Co proponujecie zrobić??
Mamcylinder pod g16 i szkoda mi go zostawiać bez tego jednego żeberka
Poradźcie
Grono motorków rośnie jak na drożdżach :)

Ekipa Południe

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: Mateusz WSK » 2008-12-27, 00:30

można chyba pospawać a później ładnie zeszlifować. trzeba mieć zapewne jakieś specjalne elektrody czy coś. może ktoś sie jeszcze wypowie,sam jestem ciekaw jak można naprawić takie uszkodzenie :)
pozdr.

Awatar użytkownika
WSR
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-20, 12:35
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: WSR » 2008-12-27, 01:14

Spawarka inwerterowa i elektrody do żeliwa. Ew zwykła, ale gorzej się spawa żeliwo. Najlepiej nie przegrzewać podczas spawania i studzić powoli. Można spróbować też mocnym migiem (naciąć pęknięcie wzdłuż-w kształcie V, wywiercić na końcach otwory i dobrze zalać).

Awatar użytkownika
soldyy
Posty: 23
Rejestracja: 2007-08-09, 13:01
GG: 9964220
Lokalizacja: Garbów
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: soldyy » 2008-12-29, 19:08

Spokojnie można spawać. Widziałem w jakimś Zuendappie dospawane żeberka. Z tym, że gość nie miał tych brakujących części :D Normalnie spawał i szlifował. Muszę przyznać że bardzo ładnie mu to wyszło. Przy odrobinie umiejętności bez problemu sobie poradzisz ;)

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: WSKarz » 2009-01-01, 22:08

A jak naprawić żebro aluminiowe? Ktoś kiedyś wspominał o elektrodach do alu do zwykłych spawarek transformatorowych, jak ja to usłyszałem to dawaj do sklepu i kupiłem kilka tych elektrod ale radość moja przeminęła wraz z próbą pospawania czegoś. Mimo że natężenie prądu ustawiałem w różnych wartościach to dziadostwo (elektroda) smażyła się okropnie nic nie dało rady połączyć nawet najmniejszej dupereli bo wszystko skwierczy i smaży się, byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś by udzieliłby jakieś drobnej porady jak tego używać na PW.
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: Tukan » 2009-01-01, 22:36

Co Wy wszyscy (nie dosłownie) z tym "napisz mi na PW jak to zrobić", "napisz na PW o co chodzi"? To jest forum, temat pewnie za jakiś czas spadnie na dalsze strony, ale na 99% ktoś będzie miał ten sam problem i go powtórnie odwiedzi ale co ujrzy? Ostatni post z ostatnimi słowami: "[bla, bla, bla] na PW". :-/ Później płacz modów, że po 100 tych samych tematów pozakładanych, nic dziwnego, skoro niektóre tematy tylko nagłówek mają ciekawy a w środku puste pod względem treści bo cenna wiedza często się tylko przez PW przewija...

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: WSKarz » 2009-01-06, 21:31

No bo ja właśnie już czytałem kilka tematów o tym spawaniu aluminium i nic ciekawego nie było więc myślałem że może na PW ktoś napisze, bo wcześniej tyle osób krzyczało że są elektrody do alu- dobra w porządku ale niech ktoś napisze jak tego się używa, no i pomyślałem że jak na forum boją się pisać to niech na PW napiszą, bo już któryś raz zadaję pytanie i temat zamknięty jest zwykle moim pytaniem bo nikt się nie udziela. A tak to " elektrodą do alu się spawa, elektrodą!".... :-/
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: Mateusz WSK » 2009-01-06, 22:18

ja miałem wyłamany karter od strony zapłonu przez łancuch.oddałem do gościa który spawa aluminium i jakieś inne rzeczy, ma jakiś zakład w domu.zapłaciłem...170zł nie wiem czemu.
czy to tyle kosztuje ?
myślałem ze to wyniesie z 20-50zł, pytałem sie kolegi to mnie wysmiał że to tyle bo to powinno być tyle co podałem wyzej w tej granicy.sam byłem w szoku że to tyle kosztowało.najlepiej oddaj to co masz pospawać komuś kto sie w tym specjalizuje.
pozdr.

Awatar użytkownika
Bercik
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-02, 21:57
GG: 9173472
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: Bercik » 2009-01-06, 22:57

Spawanie aluminium jest niestety drogie, no chyba ze ma sie jakiegoś znajomego w tym fachu. Tu nie wystarczy pan Mietek który ma elektrodę bądź migomat i coś tam hefta ;)

Samo spawanie spawarka elektroda przy użyciu jakis specjalnych elektrod mnie smieszy. Alu spawa sie metoda TIG - do tego wymagana jest oczywiście odpowiednia spawarka, która do tanich nie należny.
Czytałem kiedyś o przeróbkach migomatu na spawarkę do aluminium. Przeróbka polegała na zmianie bieguna tzn na klemie gdzie zazwyczaj było uziemienie teraz znajdowało sie napięcie, zaś na topniku - czyli w tym przypadku drucie aluminiowym ( zamiast miedzianego) było uziemienie. Jednak nie jest to tak proste jak sie wydaje.

Powracając do głównego tematu, czyli ułamanego żeberka.
Kiedyś przypadkowo spadł mi cylinder no i pech chciał ze ułamało sie górne żeberko. U ojca na zakładzie znajomy spawacz mówił ze będzie ciężko z racji tego, ze materiał jest cieki. Z tego co widziałem i mi tłumaczył pospawał to jakoś starym dobrym sposobem i przyspawał żeberko do cylindra za pomocą miedzi. Spaw trzyma do dziś ;) pozdrawiam
Old VW Never Die They Just Get Lower !!!

squorpion
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-12, 21:34
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: squorpion » 2009-01-07, 00:49

jest specjalny klej do tego, jak kupiłem cylka to było jedno przyklejone sprzedawca mówił że jakiś specjalny klej do tego jest czy coś, no niestety sie urwało ale to już z mojej winy jak szlifa robiłem to poszło,

a za spawanie nie dał bym 170 zł powiedział bym "to se pan to weź" silnik baz problemu za tyle kupi

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: Mateusz WSK » 2009-01-07, 15:45

wiem że silnik bez problemu za tyle kupi. ale ja nie chce mieć innych karterów, chce żeby sie wszystko zgadzało więc wymiana w gre nie wchodziła :]
pozdr.

mati17_17
Posty: 214
Rejestracja: 2008-06-19, 11:42
GG: 13417607
Moje maszyny: Wsk 175 1974r
Mz etz 83r
Lokalizacja: Książenice woj.śląskie
Kontaktowanie:

Re: Jak dorobić ułamane żeberko??

Post autor: mati17_17 » 2009-01-24, 22:28

witam ja mam ojca spawacza wiec wie troche o spawaniu wiec alum mozna spawać zwykłą spawarką tylko potrzeba specjalne elektrody (koszt.10zł za jedną elektrode) oraz dobrego spawacza który jest kumaty a co do zeliwa tez da sie pospawać nawet zwykłymi elektrodami tylko przy niskim napięciu jestem tego pewiem bo ojciec moj cylek bez probl;emu tak pospawał acha spawarke mam robioną wiec nie wiem jak bedzie z tymi ze sklepu

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości