Latające łożysko wału w karterze- Co zrobić?

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Latające łożysko wału w karterze- Co zrobić?

Post autor: wujcio » 2012-11-06, 22:34

mundy1 pisze:Nie spotakelm sie z kadlubem w ktorym osadzenie lozysk mialo by tak cienkie scianki aby nie dalo sie tulejowac. Wiec to bylo by zbędne, a czy możliwe ..hm tylko w jakim celu :D.Jesli juz to napawanie i freowanie gniazda pod wymiar , a nie metalizacja przez natryskiwanie .

Rzabik mowi natrysnąc lukowo, moze myślał o tym samym (spawanie powstaje tkzw łuk ) ALe łukowo nie spawasz aluminium tylko np tlenowo (argon) lub inne metody, a nie tam łukowe.Pod napawanie i frezowanie powierzchnia musi być jak najbardziej jednorodna->łukowo wlezie duzo zanieczyszczeń w strukture.
A niby w jaki sposób topi się metal? poprzez łuk elektryczny np gdy spawamy to migomatem.
Gazy to jedynie osłona aby nie odizolować miejsce spawane od atmosfery

Takie chromowanie to lipny pomysł i bezsensowna robota bo przy każdej wymianie łożysk na nowe trzeba je "dopasować"

Najprostsze rozwiązanie to przy małym luzie klej a najlepsze to roztaczanie i wstawianie tulei stalowych.

Awatar użytkownika
mundy1
Posty: 358
Rejestracja: 2012-01-01, 22:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk B3, Mz Trophy 250
Lokalizacja: ostrow mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: Latające łożysko wału w karterze- Co zrobić?

Post autor: mundy1 » 2012-11-07, 01:51

CHodzilo mi o oslone , Łuk elektryczny metody MIG nie nada sie do teog aby polozyc jendorodny "spaw" , oslona argonu w TIG juz tak, a najlepszy byl by LASER :evil:
wujcio pisze: Najprostsze rozwiązanie to przy małym luzie klej a najlepsze to roztaczanie i wstawianie tulei stalowych.

podpisuje sie pod tym

Awatar użytkownika
Garry1
Posty: 395
Rejestracja: 2011-12-27, 15:54
GG: 7047182
Moje maszyny: Wsk 125
Ogar 200
Komar mr230
Honda mb8
dt 80 mx
sr2
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontaktowanie:

Re: Latające łożysko wału w karterze- Co zrobić?

Post autor: Garry1 » 2012-11-07, 15:31

Po pierwsze mylicie metody spawania...

MIG - spawanie łukowe elektrodą topliwą w oslonie gazu OBOJETNEGO - ARGON/HEL
MAG - spawanie łukowe elektrodą topliwą w oslonie gazu AKTYWNEGO - Dwutlenek węgla
TIG - spawanie łukowe elektrodą nietopliwą w oslonie gazu OBOJETNEGO - ARGON/HEL

Aluminium spawamy w osłonie gazu obojętnego. To jaką metodą kto jak spawa to zależy od ręki operatora i samego sprzętu.

Gazami czyli acetylen/tlen, też pospawamy alu ale temperatura jest zbyt wysoka i kartery na pewno by się pogięły.

Proszę rozróżniać 2 różne nazwy mig i mag bo to dwie różne metody, bardziej dla innych materiałów ;)


Co do tematu, najtańszy klej do łożysk polecam z grene za 15 zł, u mnie zadziałał.
-spawaki
-króćce/membrany
-toczenie, spawanie ALUMINIUM
http://www.bikepics.com/members/garry1/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości