Wyważanie wału.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Wyważanie wału.

Post autor: irek » 2011-07-06, 17:59

Wał powinien być wyważany procentowo, jest na to odpowiedni wzór. Jednak nigdzie nie znalazłem informacji w ilu procentach ma być wyważony wał od WSK. Będę pisał tutaj o wale do 175 ale to samo idzie zrobić w 125.
Jeśli chcemy sobie wyważyć wał dokładnie tak jak jest wyważony oryginał to musi nam ktoś pomóc.
Teraz prośba do kolegów z forum. Trzeba na oryginalny wał założyć oryginalny tłok oraz pierścienie i zabezpieczenia. Wał w kłach zatrzyma się w odpowiednim miejscu (jakby w DMP). Teraz proszę aby do tłoka wrzucać np. nakrętki do momentu aż wał po przekręceniu będzie zatrzymywał się zawsze w innym losowym położeniu (tak jak dobrze wyważone koło). Jeśli tak się stanie to trzeba wysypać te nakrętki i je zważyć dość dokładnie. Ta waga będzie kluczowa w wyważaniu każdego innego wału.
Po wsypaniu tej samej wagi do nie wyważonego wału (wraz z tłokiem pierścieniami i zabezpieczeniami) trzeba zdejmować materiał z wału aż do momentu kiedy uzyskamy efekt wyważenia. Wtedy mamy wyważony wał tak jak oryginał.
Spawanie TIG Stal zwykła, nierdzewna i aluminium

kamil_Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 2008-07-21, 19:48
Lokalizacja: Żyraków
Kontaktowanie:

Re: Wyważanie wału.

Post autor: kamil_Ziomek » 2011-09-12, 22:38

Mam opracowanie T.Sałka na temat wyważania wałów i jest tylko podane do shl-ki , które wynosi 35%. Mogę ci przesłać całą bibliotekę co mam z tymi artykułami
Dzięki za opere z automatycznym słownikiem :)

Master

Re: Wyważanie wału.

Post autor: Master » 2011-09-13, 06:22

ja bym poprosił, bo tego jeszcze nie mam a coś nowego by sie przydało

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Wyważanie wału.

Post autor: Szczepan » 2011-09-13, 09:11

Wrzuć proszę do działu artykuły, bądź biblioteka byłbym wdzięczny.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wyważanie wału.

Post autor: Alien » 2011-09-13, 12:47

Metoda Salka to wlozyc do silnika, sprawdzic jak sie maja drgania, rozebrac, zmienic wywazenie, zlozyc i testowac....i tak az do skutku. Takze to chyba malo przydatna metoda :)

kamil_Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 2008-07-21, 19:48
Lokalizacja: Żyraków
Kontaktowanie:

Re: Wyważanie wału.

Post autor: kamil_Ziomek » 2011-09-13, 17:56

Mam te artykuły w plikach po 300 kb jeden a na forum mogę wrzucić po 256 więc jak ktoś da to mu wyśle co nieco.
Dzięki za opere z automatycznym słownikiem :)

Awatar użytkownika
kaaaczooor
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-21, 14:43
GG: 0
Moje maszyny: Yamaga Gryzzly 700 FI Suzuki DR 650 WSK
WFM
lelek
shl
s51
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Wyważanie wału.

Post autor: kaaaczooor » 2015-05-11, 09:20

Witam panowie,chciałbym wywazyc caly uklad tlokowo korbowy przy wfm 125 na zaplonie cdi dzwonilem do tej firmy http://krasnobrodzka-racing.com/uslugi/osobowe rozmawialem z fachura, powiedzial zeby przyslac wal zosiowany bez korbowodu tlok pierscienie zabezpieczenia stworzeń korbowód lozysko zebatke i kolo magnesowe to zrobia bez problemu wyważenie aje jest haczyk , powiedial zebym zdobyl ,,jaka jest procentowa masawirujacz tloka i korbowodu" bo bez tego ani rusz i tu poojawia sie moje pytanie czy ktos dusponuje akimi danymi bo przeszukalem caly internet i nic nie znalazlem :(

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości