Baza zachowanych WSK Perkoz

Opis poszczególnych elementów i części zastosowanych w danym modelu/wersji
Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: WojtekW » 2019-03-24, 00:36

CZYTAM TO CO JEST NAPISANE NA CZERWONO RAZ I JESZCZE RAZ. A POTEM TE TRZY MOJE WCZEŚNIEJSZE POSTY -WYPOWIEDZI, CZY MOŻE WULGARNE I NIE NA MIEJSCU UWAGI, CZYTAM JESZCZE RAZ , SPRAWDZAM W SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM JĘZYKA POLSKIEGO WYDANYM PRZEZ PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY , POTEM WCHODZĘ NA INTERNET NO I SZUKAM POJĘCIA WULGARYZM ,BO WIDAĆ NIE ROZUMIEM CHYBA CO OZNACZA . NO I JESZCZE RAZ CZYTAM TE MOJE WYPOCINY I PISANIE SAM ZE SOBĄ. POTEM SPRAWDZAM INNE DZIAŁY. PISANIE SAM ZE SOBĄ TO TUTAJ NORMA, NIC NIE PRZEKROCZYŁEM, TRZEMA POSTAMI, JEST TU NA FORUM NAWET KILKANAŚCIE POSTÓW ZA POSTEM ,TEJ SAMEJ OSOBY NO I TEZ NIE ROZUMIEM O CO TE WYPOWIEDZI NA CZERWONO. I NIE PODPISANE JESZCZE MASZ DO MNIE UWAGI TO NIE ANONIMOWO , A ADMINISTRATORÓW TO JEST PEŁNA LISTA WIĘC TEN CZERWONY NIECH SIĘ PODPISZE, ŻEBY BYŁO WIADOMO KOGO DOTKNĄŁEM. I JAKIE TE WULGARYZMY I TON MOŻE KOGOŚ OBRAZIĆ CZY OBRAŻAĆ. NIESTETY MOŻE TO MNIE NIEWOLNO NAPISAĆ GXXX NA COŚ CO TYLKO NA TO ZASŁUGUJE. A TAK na koniec to się cieszę, ktoś wreszcie zareagował i cokolwiek mi odpowiedział, szkoda że na czerwono chociaż liczyłem na dyskusję i odpowiedzi na temat przyznaję że próbowałem sprowokować dyskusję, a czerwone uwagi oczywiście moim zdaniem niestety nic i niczego na tym forum nie naprawią ,taka moja końcowa opinia ,moja własna mam do niej prawo. DOBRZE NIE BĘDĘ TAK PISAĆ OD TERAZ TO BĘDĘ BARDZO ŁADNIE PROSIŁ O ODPOWIEDZI I OD DZIŚ NIC NIE WIEM NICZEGO NIE ROZUMIEM I NICZEGO I NIC NIE JESTEM PEWIEN I STRASZNIE MI PRZYKRO ŻE JAK COŚ WIEM WIĘCEJ OD CZERWONEGO TO TEŻ PRZEPRASZAM ŻE WIEM. wOJTEKw

...WojtekW - niepotrzebnie krzyczysz. Nie denerwuj się tylko przeczytaj proszę raz jeszcze na spokojnie co napisałem wcześniej. Następnie przeczytaj chociażby pierwsze dwa trzy zdania swoich trzech ostatnich postów, po których dodałem swoją adnotację. Uwaga dotyczy sposobu prowadzenia przez Ciebie dyskusji wobec ciągle okazywanego z Twojej strony niezadowolenia, że nie uzyskujesz natychmiastowych i zadowalających odpowiedzi na stawiane pytania. Po prostu, źle i niechętnie czyta się ten pretensjonalny, uszczypliwy ton...

...zatem nie strzelaj focha bo z opisu wynika, że dorosły facet jesteś i po prostu okazuj mniej pretensji do forumowiczy, bo taki sposób wypowiedzi co zresztą widać zamiast prowokować zniechęca do dyskusji w temacie. Pozdrawiam - czankete ;-) ...


...kończymy z OT!

Awatar użytkownika
DaViD
Posty: 402
Rejestracja: 2012-06-18, 21:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK Lelek '76
WSK Dudek '76
WSK '71
WSK S1 '75
WSK S2 '75
Lokalizacja: Opoczno
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: DaViD » 2019-03-25, 20:27

WojtekW pisze:
2019-03-24, 00:36
CZYTAM TO CO JEST NAPISANE NA CZERWONO RAZ I JESZCZE RAZ. A POTEM TE TRZY MOJE WCZEŚNIEJSZE POSTY -WYPOWIEDZI, CZY MOŻE WULGARNE I NIE NA MIEJSCU UWAGI, CZYTAM JESZCZE RAZ , SPRAWDZAM W SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM JĘZYKA POLSKIEGO WYDANYM PRZEZ PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY , POTEM WCHODZĘ NA INTERNET NO I SZUKAM POJĘCIA WULGARYZM ,BO WIDAĆ NIE ROZUMIEM CHYBA CO OZNACZA . NO I JESZCZE RAZ CZYTAM TE MOJE WYPOCINY I PISANIE SAM ZE SOBĄ. POTEM SPRAWDZAM INNE DZIAŁY. PISANIE SAM ZE SOBĄ TO TUTAJ NORMA, NIC NIE PRZEKROCZYŁEM, TRZEMA POSTAMI, JEST TU NA FORUM NAWET KILKANAŚCIE POSTÓW ZA POSTEM ,TEJ SAMEJ OSOBY NO I TEZ NIE ROZUMIEM O CO TE WYPOWIEDZI NA CZERWONO. I NIE PODPISANE JESZCZE MASZ DO MNIE UWAGI TO NIE ANONIMOWO , A ADMINISTRATORÓW TO JEST PEŁNA LISTA WIĘC TEN CZERWONY NIECH SIĘ PODPISZE, ŻEBY BYŁO WIADOMO KOGO DOTKNĄŁEM. I JAKIE TE WULGARYZMY I TON MOŻE KOGOŚ OBRAZIĆ CZY OBRAŻAĆ. NIESTETY MOŻE TO MNIE NIEWOLNO NAPISAĆ GXXX NA COŚ CO TYLKO NA TO ZASŁUGUJE. A TAK na koniec to się cieszę, ktoś wreszcie zareagował i cokolwiek mi odpowiedział, szkoda że na czerwono chociaż liczyłem na dyskusję i odpowiedzi na temat przyznaję że próbowałem sprowokować dyskusję, a czerwone uwagi oczywiście moim zdaniem niestety nic i niczego na tym forum nie naprawią ,taka moja końcowa opinia ,moja własna mam do niej prawo. DOBRZE NIE BĘDĘ TAK PISAĆ OD TERAZ TO BĘDĘ BARDZO ŁADNIE PROSIŁ O ODPOWIEDZI I OD DZIŚ NIC NIE WIEM NICZEGO NIE ROZUMIEM I NICZEGO I NIC NIE JESTEM PEWIEN I STRASZNIE MI PRZYKRO ŻE JAK COŚ WIEM WIĘCEJ OD CZERWONEGO TO TEŻ PRZEPRASZAM ŻE WIEM. wOJTEKw

...kończymy z OT!
Wiem czemu nie znalazłeś wulgaryzmów w "SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM JĘZYKA POLSKIEGO WYDANYM PRZEZ PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY". Ponieważ nie do tego służy słownik frazeologiczny - jak sama nazwa wskazuje, służy do tłumaczenia frazeologizmów czyli złożenia dwóch słów które tworzą nieoczywiste związki, jest to takie połączenie wyrazów, które ma znaczenie przenośne, np: "puszka pandory". Wulgaryzm zaś jest to "wyraz lub wyrażenie będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie" - Słownik Języka Polskiego (podeprę się cytatem i podam źródło, tak jak Ty abym nie był gołosłowny). Słownik polszczyzny rzeczywistej podaje 4 podstawowe wulgaryzmy i 350 ich kombinacji. Samo słowo "dupa" nie jest wulgarne i nikogo nie obraża ale w innym kontekście - "Nauczyciel jest do ..." jak najbardziej jest wulgarne i prosteckie.
Wracając do Twojego monologu złożonego z trzech postów, niestety nie mam takiej wiedzy. Ponadto jakbym posiadał wiedzę na ten temat to pierwszym swoim postem zniechęciłeś mnie do dzielenia się nią bo wszystkim właścicielom Perkozów "zwisa", wszyscy "żydzą" i nikt nie ma takiej wiedzy jak Ty.
Jest to moja opinia i nie ma na celu Cie obrazić.
A na miejscu administratora lub moderatora usunąłbym lub przeniósł wszystkie 4 posty do odpowiedniego tematu (włącznie z moim :-) )
viewtopic.php?f=9&t=1357

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: czankete » 2019-03-27, 09:04

... :offtopic: Panowie kończymy proszę dyskusję nie mającą związku z tematem Perkoza - kolejne posty niezwiązane z wątkiem także będą usuwane. Na rozmowy o wszystkim mamy odpowiednią zakładkę - fest test ;-) ...

przemek1097
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-09, 19:58
GG: 0
Moje maszyny: wsk bąk wsk dudek wsk lelek wsk gil wsk kobuz
Lokalizacja: Koło
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: przemek1097 » 2019-12-11, 22:38

Wsk M21W2 Perkoz z 1979 r.
nr ramy 000744
nr silnika 252654
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tomcio
Posty: 803
Rejestracja: 2017-03-26, 13:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 76r. 3 x wsk 175 . Wsk BĄK
Błękitna garbata trójka
Lokalizacja: Miechów
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: tomcio » 2019-12-26, 18:43

Bardzo prosił bym własciciela Perkoza który mógł by mi zrobić kilka fotek stelaża błotnika... robie swój indywidualny projekt I nie moge nikogo się doprosić... 🙄. Nie zamierzam powielać ani robić rzemiosła... to tylko na mój użytek....

Wiem że to nie miejsce. W razie coś ten wpis można usunąć. ! Może zdąży ktoś przeczytać?
Jest Bóg Jest WSK :-o

Wilinho
Posty: 17
Rejestracja: 2019-05-22, 14:14
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz, M06B3
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: Wilinho » 2020-05-26, 11:35

Na pewnym portalu pojawiło sie ogłosznie z rama od perkoza https://www.olx.pl/oferta/wsk-wfm-shl-d ... F4YKn.html

Co myślicie o tym ? Gosc woła za to około 2 tys

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: jjaworskyy » 2020-05-26, 13:08

Wilinho pisze:
2020-05-26, 11:35
Na pewnym portalu pojawiło sie ogłosznie z rama od perkoza https://www.olx.pl/oferta/wsk-wfm-shl-d ... F4YKn.html

Co myślicie o tym ? Gosc woła za to około 2 tys
To jest kopia

Awatar użytkownika
wkzarci
Moderator
Posty: 581
Rejestracja: 2012-12-22, 13:29
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 itp, itd.
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: wkzarci » 2020-05-26, 15:30

Czeka na propozycje i 2 tyś. to mu mało ? za złom.

Awatar użytkownika
igor1956
Posty: 1316
Rejestracja: 2018-08-08, 19:43
GG: 0
Moje maszyny: Różne
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: igor1956 » 2020-05-26, 21:05

Za ramę chce 1500 zł(replika)
Mój kumpel repliki sprzedawał za 1000 zł nowe nie wymazane w błocie :lol: :lol: :lol: :roll:
Za motórem panny sznurem ;)

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: czankete » 2020-05-27, 09:53

jjaworskyy pisze:
2020-05-26, 13:08
To jest kopia
...chociaż tyle, że Stanisław edytował opis ogłoszenia i na siłę nie wciska ludziom, że to rama Perkoza :->

Awatar użytkownika
CZESIO1958
Posty: 226
Rejestracja: 2011-10-02, 12:51
GG: 0
Moje maszyny: Junak (w trakcie)
MBK Evolis 80
Lokalizacja: Mysłowice
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: CZESIO1958 » 2020-05-27, 18:20


Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: czankete » 2020-05-28, 14:29

...dość dawno temu w nie pamiętam teraz w jakim wątku opisał jego historię i zamieścił trochę fotek. CZESIO1958 a na jakim etapie jest teraz odbudowa?

Awatar użytkownika
CZESIO1958
Posty: 226
Rejestracja: 2011-10-02, 12:51
GG: 0
Moje maszyny: Junak (w trakcie)
MBK Evolis 80
Lokalizacja: Mysłowice
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: CZESIO1958 » 2020-05-28, 14:49

Z tego co mówił trwa ciągle.
Więcej czasu poświęca prototypowej Syrenie Boston.
Trafił egzemplarz na 104 i z tyłu drążki skrętne.

Filtech
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-05, 23:43
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Perkoz
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: Filtech » 2020-07-14, 07:10

WSK PERKOZ
NR. Ramy 000049
Nr. Silnika 188902
Rok 1977

Awatar użytkownika
Crasus
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-13, 15:05
GG: 0
Moje maszyny: Wsk S2,S1,S1,S1,Dudek,Dudek,Lelek,Lelek,Bąk itd
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: Crasus » 2021-11-17, 10:59

Witam mam pytanie, mam do kupienia ramę z numerem 069 ale spawy wyglądają na poprawiane. Czy jest możliwość ze ta rama jest oryginalna? Z góry dzięki za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
igor1956
Posty: 1316
Rejestracja: 2018-08-08, 19:43
GG: 0
Moje maszyny: Różne
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: igor1956 » 2021-11-17, 15:59

wygląda na replikę....
Za motórem panny sznurem ;)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Re: Baza zachowanych WSK Perkoz

Post autor: Marcin » 2022-04-11, 15:08

Ile za nią?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości