Dziwne dźwięki przy zmianie biegów.

Odpowiedz
Kacu27
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-17, 21:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Dziwne dźwięki przy zmianie biegów.

Post autor: Kacu27 » 2016-02-19, 18:52

Witam,
Ostatnio w mojej Wsce Kos przeprowadziłem generalny remont silnika (nowy wał, korbowód, tłok, cylinder, pierścienie, simmerringi, łożyska, kosz sprzęgłowy, tarcze sprzęgłowe, uszczelki).
Po złożeniu wszystko było w porządku. Ostatnio odkręcił mi się kosz sprzęgłowy, więc odkręciłem dekiel i ściągnąłem kosz, aby go ponownie skręcić, przy okazji założyłem nowy łańcuszek sprzęgłowy. Problem o którym pisze polega na tym, że przy zmianie biegów czasami słychać „dziwne” dźwięki (FILMIK, sekunda 3). Dodam, że biegi wchodzą płynnie. Dźwięki nie pojawiają się zawsze (raz słychać raz nie). Słychać je głównie podczas jazdy, lecz jak widać na filmiku czasem pojawią się, gdy zmieniam biegi w miejscu, lecz zawsze przy zapalonym silniku. Odrzucam raczej możliwość usterki w skrzyni, gdyż przy niej nie majstrowałem. Raczej obstawiałbym problem z koszem/sprzęgłem. Co myślicie? Może to tylko brak oleju lub źle wyregulowane sprzęgło? Przeglądając internet znalazłem schemat sprzęgła i zauważyłem ze nie mam założonej podkładki pod koszem sprzęgłowym. Może to to? Proszę o porady :-)
LINK do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=XlCi0iU ... e=youtu.be

matitima1985
Posty: 283
Rejestracja: 2011-10-09, 16:32
GG: 0
Moje maszyny: wfm 58r
wsk MO6 Z2 2Xzak
komar 64r
Lokalizacja: Laski
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki przy zmianie biegów.

Post autor: matitima1985 » 2016-02-19, 20:01

brak podkladki ;-)

Kacu27
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-17, 21:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki przy zmianie biegów.

Post autor: Kacu27 » 2016-02-23, 16:27

Jak wygląda podkładka numer 10 ze schematu? Zwykła czy jakaś specjalna?
http://mkonki.cba.pl/schematy/sprzeglo.jpg

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości