Strona 1 z 1

Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 08:03
autor: sbanys
Poszukuję jakiegoś modułu do podłączenia do nowej instalacji elektrycznej zasilającej światła do jazdy dziennej LED w moim Kawasaki z akumulatora. Moto mam jeszcze na gwarancji więc cięcie kabli odpada dlatego szukam takiego rozwiązania. Chodzi mi o to że gdybym zapomniał wyłączyć świateł żeby moduł to zrobił. Coś podobnego mam w podgrzewanych manetkach Oxford i zamontowanej kamerce.
Czy coś takiego spełni oczekiwane zadanie
https://allegro.pl/oferta/modul-automat ... um_allegro&

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 08:59
autor: halcik
Na pewno musisz się wpiąć w przewód który załącza zapłon (przy stacyjce lub np. przy cewce, alternatorze, klaksonie), przewody świateł i pod akumulator. Jeśli czujesz że podołasz. Można to też zrobić na dwóch przekaźnikach sygnał z zapłonu uruchamia światła, a sygnał z lampy rozłącza LED, ale w sumie za tą kasę i gwarancję że to ustrojstwo nie pobiera prądu w stanie światłą wyłączone (choć trochę wątpię) kupuj gotowca z ładnie zagniecionymi końcówkami kabli i może zaciskami na przewodach.
W sumie jak zależy Ci na ich nie zniszczeniu to musisz się dowiedzieć jak są zakończone lub jak się je dołącza do instalacji. Ale skoro podłączałeś już inne rzeczy tego typu to jesteś już w pełni świadomy co i jak ma być zrobione

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 10:02
autor: czankete
sbanys pisze:
2019-04-09, 08:03
Poszukuję jakiegoś modułu do podłączenia do nowej instalacji elektrycznej zasilającej światła do jazdy dziennej LED w moim Kawasaki z akumulatora. Moto mam jeszcze na gwarancji więc cięcie kabli odpada dlatego szukam takiego rozwiązania. Chodzi mi o to że gdybym zapomniał wyłączyć świateł żeby moduł to zrobił.
...jak masz na gwarancji to sprzęt jest na tyle nowy, że powinien mieć sterownik zamontowany fabrycznie :?: W zasadzie co japońskie to już dobre 15 lat temu ma takie rozwiązana włączania/wyłączania automatycznego świateł - mam tak w Yamaha TDM900 2003, DT125E z 2006 i Hondzie XR125 z 2005, więc w Kawasaki też powinno być ;-) ...

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 11:40
autor: sbanys
Ma tyle tylko żeby podłączyć inne źródło trzeba się podłączyć a to oznacza cięcie instalacji. Szukam na dzień dzisiejszy rozwiązania bezinwazyjnego.

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 12:13
autor: czankete
sbanys pisze:
2019-04-09, 11:40
Ma tyle tylko żeby podłączyć inne źródło trzeba się podłączyć a to oznacza cięcie instalacji. Szukam na dzień dzisiejszy rozwiązania bezinwazyjnego.
...eee, jak ma to bez sensu dopinać kolejny moduł. Najprościej - w przypadku podpinania odbiorników o niewielkim poborze prądu - wpiąć się pod konektor świateł mijania (obojętnie czy w wiązce na łączeniu, lampie czy przy bezpiecznikach). Przyjrzyj się dobrze instalacji - na 100% podepniesz się bez cięcia i lutowania i tym podobnej ingerencji...

...przy urządzeniach o stałym poborze prądu powyżej 3-5A proponowałbym natomiast podpiąć przekaźnik a samo zasilanie wiadomo przez dodatkowy bezpiecznik poprowadzić z akumulatora. Ja w ten sposób mam bez cięcia oryginalnej instalacji wyprowadzone 12V na nawigację / ładowanie telefonów / powerbanku ;-)

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-09, 15:49
autor: sbanys
Dzięki czankete poszukam po schemacie i podepnę pod bezpiecznik. No ja głupi tak mam przecież w samochodzie podłączone światła :mur:

Re: Moduł wyłączający

: 2019-04-10, 08:38
autor: czankete
...ze schematem to prosta sprawa ale jakbyś miał wątpliwości to podeślij mi go a zaznaczę punkty do wpięcia ;-)