Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Odpowiedz
Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: WSKarz » 2008-09-18, 20:10

Witam, wpadłem na pomysł żeby uporządkować wszystkie schematy elektryki i stacyjek do każdego z modelu wsk-i zarówno do 125 jak i do 175 żeby wszystko było w jednym miejscu ;) A w szczególności mile widziany prospekt odnośnie stacyjki do M21W2

P>S Do moderatorów:
Jak wam się temat nie spodoba lub uznacie go za śmieć to ładować do kosza prosze :P
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
adasiek185
Posty: 282
Rejestracja: 2008-07-27, 15:52
GG: 0
Lokalizacja: Okolice Zgorzelca
Kontaktowanie:

Re: Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: adasiek185 » 2008-09-18, 21:27

Simson-> taka stacyjke mam w kobuzie. Pasuje. Tylko trzeba małe przeróbki w instalacji robić. Ale wszystko jest ok
Wiele serc, jedno bicie, WSK ponad życie!

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: Wojtek » 2008-09-19, 12:40

Schematy już są w jednym miejscu.
http://www.wueska.pl/viewtopic.php?f=16&t=120" target="_blank

Faktycznie chyba warto by było wyrzucić stamtąd wszystkie posty które nie zawierają schematów lub ważnych informacji. Na przykład pierwszy schemat przeróbki prądnicy jest błędny, andi go sprostował więc można zostawić tylko prawidłowy a całą dyskusję wyrzucić.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
aronek
Posty: 84
Rejestracja: 2008-06-26, 20:05
GG: 8427339
Lokalizacja: Pstrągowa

Re: Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: aronek » 2008-09-21, 22:26

skoro temat o stacyjkach, to mam kilka pytan. otoz moja stacyjka w KOSie(standardowa) jest uszkodzona. tzn chyba wszystjko dziala jak ma dzialac, tylko ze te 3 przelozenia jest ciezko wyczuc, bo moja nie ma 3 tylko z 15:P. da sie to jakos naprawic? bo mam druga stacyjke, ktora niby dziala jak nalezy, ale nie ma w nij gaszenia. mam jeszcze trzecia stacyjke, z ktorej brakuje 1 styku(tego najwiekszego co sa 2, co sie zdaje mi sie sa styki 21 i 10. i nie ma tam tej blaszki. moge ja wydrzec i przykleic do tej 3 np. kropelka? bo jak sie tą blasze w stacyjke wklada, to tam w srodku sie z zadnymi przewodami nie łączy?

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: Tukan » 2008-09-22, 07:36

aronek, to jest ta stacyjka na kluczyk z plastikowym czarnym łebkiem? Jeśli tak to da się naprawić, sam to robiłem.

1. Wyjmujesz stacyjkę.
2. Na obudowie stacyjki są dwa zagięte wąsy - odginasz je (ostrożnie żeby nie urwać).
3. Podważasz czym cienkim
4. Po ''rozpołowieniu" ukaże Ci się okrągły biały krążek.
5. Wyjmij go (uważaj na blaszki i sprężynki które mogą wypaść).
6. Gdy go wyjmiesz sprawdź stan tych 2 blaszek oraz sprężynek które je dociskają do wnętrza stacyjki.
7. W tym krążku znajdują się również 2 kulki na sprężynkach odpowiedzialne za ''pstykanie" stacyjki przy zmianie, wyjmij je i w razie potrzeby wymień (ja użyłem kulek z łożyska rowerowego, są trochę mniejsze ale to nie przeszkadza, stacyjka działa)
8. W całym krążku znajdują się 4 sprężynki ( 2 - trzymające blaszki od zmiany świateł; 2 - trzymające kulki) wymień je, najlepiej do tego nadają się sprężynki od dlugopisu (ta sama średnica) z tym, ze sprężynki utnij trochę dłuższe niż oryginały, ponieważ długopisowe są ''miękciejsze"
9. Wyczyść gniazdo, w którym porusza się krążek.
10. Złóż całość (jest trochę zabawy, potrzebna dodatkowa osoba).

Mam nadzieje, że pomogłem, w moim Gilu stacyjka nie ruszała się w ogóle (nie dziwie się, w końcu motocykl stal 20 lat z zimnym i wilgotnym pomieszczeniu), po rozebraniu i wymianie powyższych części stacyjka cyka idealnie. Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
aronek
Posty: 84
Rejestracja: 2008-06-26, 20:05
GG: 8427339
Lokalizacja: Pstrągowa

Re: Stacyjki do wszystkich wsk-ek :D

Post autor: aronek » 2008-09-22, 14:58

no mniej wiecej, dzieki. jakos sobie poradze.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości