Stary akumulator

Odpowiedz
Awatar użytkownika
domik100
Posty: 25
Rejestracja: 2010-12-23, 19:57
GG: 17818780
Moje maszyny: Romet 50t1 1983r

wsk m21w2 1983r
Lokalizacja: Markuszowa/Rzeszów
Kontaktowanie:

Stary akumulator

Post autor: domik100 » 2011-03-29, 16:01

Siema.

Mam pytania a mianowicie:
-czy stary akumulator po dolaniu elektrolitu będzie sprawny
-jeśli będzie sprawny to tak jak każdy akumulator czy będzie słabo prąd trzymał czy coś

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Akumulator

Post autor: xradusx » 2011-03-29, 16:06

jeśli nie trzyma prądu to złom i nic z nim nie zrobisz

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Akumulator

Post autor: Wojtek » 2011-03-29, 20:27

Zależy jak stary i w jakich warunkach stał. Prawie napewno jest do wyrzucenia. W czasach kiedy dostęp do akumulatorów był słaby stosowano próby ożywiania akumulatorów do czasu możliwości zakupu nowego. Wyglądało to mniej więcej tak że wylewało się elektrolit, wlewało wodę destylowaną i ładowało do pełna, potem rozładowywało określonym natężeniem. Nie pamiętam czy wystarczał jeden cykle czy więcej. Nie pamiętam też czy wody destylowanej należało się pozbyć w stanie naładowanym czy rozładowanym. W każdym razie ostatni krok to ponowne zalanie akumulatora roztworem kwasu siarkowego i ponowne ładowanie. Przypuszczam że efekt był mizerny no ale jeśli komuś się nudzi a brakuje piniaków na nowy akumulator to... niech ryzykuje na własną odpowiedzialność. Tak czy inaczej za 50 złotych można kupić dobry akumulator Unibat lub niedobry Motoszit a za 80 bardzo dobry bezobsługowy. Z doświadczenia wiem że kłopoty ze słabym akumulatorem nie są warte ceny nowego akumulatora.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości