Bezpieczniki

Odpowiedz
Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Bezpieczniki

Post autor: irek » 2011-06-01, 12:38

Temat ma służyć jako poradnik o bezpiecznikach i ich montowaniu. Do jakich urządzeń warto je zastosować i jakie maja być ich parametry.

Np. w WSK 175 pod siedzeniem ma być bezpiecznik topikowy 8 A.
Ja do blaszek trzymających ten bezpiecznik przylutowałem krótkie kable z wsuwkami na końcach a w nich umieściłem bezpiecznik samochodowy 7,5 A

Mam pytanie czy ten bezpiecznik może być zamontowany na kablu + od akumulatora?

Następnym elementem jaki warto zabezpieczyć jest moduł zapłonowy (mam gl-100) ale nie mam pojęcia jaki bezpiecznik (jakie parametry) tam zastosować.
Spawanie TIG Stal zwykła, nierdzewna i aluminium

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Bezpieczniki

Post autor: wujcio » 2011-06-01, 12:46

ogólnie to wystarczy bezpiecznik ten co jest w oryginalne w puszcze prądów który zabezpieczy nam instalacje przy zwarciu czegoś do masy w stacyjce.
Dodatkowo można oczywiście wsadzić bezpiecznik na klemę + od akumulatora przed prostownikiem (modułem zapłonowym)
Dodatkowo przy oświetleniu przednim z akumulatora (prądnica daje samo ładowanie) dobrze jest też dać dodatkowy kabel który idzie prosto z akumulatora do przedniego światła i na tym kablu dać też bezpiecznik.
Ja też mam ten moduł i nie widzę sensu montowania bezpiecznika bo musiało by istnieć ryzyko zwarcia do masy gdzieś.
U mnie moduł podpięty jest do kabla który idzie ze stacyjki -> cewka butelkowa->klakson -> światło stop (biały)
Co do wartości to hm 8A to myślę że spokojnie wystarczy wszędzie :)

Awatar użytkownika
Shoei
Posty: 195
Rejestracja: 2007-06-06, 03:19
GG: 1233445
Moje maszyny: www.wsk-perkoz.blogspot.com
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:

Re: Bezpieczniki

Post autor: Shoei » 2011-06-05, 12:58

Stosuje się bezpiecznik x1,2 prądu znamionowego i nie ma innej opcji.
http://wsk-perkoz.blogspot.com Kupie motocykl oraz części do WSK Perkoz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości