Technika wyczynowej jazdy motocyklem A.Kwiatkowski.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
bing17
Posty: 362
Rejestracja: 2007-02-16, 21:59
Moje maszyny: FSO 125p, CZ 516, Junak M10, Romet KadetM780,110
Lokalizacja: Łódź-Ruda.
Kontaktowanie:

Technika wyczynowej jazdy motocyklem A.Kwiatkowski.

Post autor: bing17 » 2007-05-27, 21:28

Witam.
Czy ktoś słyszał o tej książce, ma ją w swoich zbiorach w formie papierowej lub multimedialnej ?? Książka jest autorstwa Andrzeja Kwiatkowskiego, utytułowanego kierowcy motocyklowego. Pozdrawiam bing17.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2007-05-27, 23:26

Ja słyszałem. Ta książka czasami pojawia się na allegro. Osobiście w rękach nie miałem ale jej wiarygodny komentarz jest następujący: teraz już się nie jeździ tak jak uczą w tej lekturze jednak warto ją mieć i chociaż przejrzeć dla bardzo ciekawych zdjęć vintage dirt bikes.
Warto dodać że kiedy powstała ta książka (pewnie około 70 roku) motocykle były zupełnie z innej bajki. Ergonomia bez porównania. Teraz siodło kończy się pod samą kierownicą i można elegancko dosiąść w zakręcie a np. w CZ bak jest długi i nie da się na nim usiąść a o korek można sobie jajca urwać...
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bing17
Posty: 362
Rejestracja: 2007-02-16, 21:59
Moje maszyny: FSO 125p, CZ 516, Junak M10, Romet KadetM780,110
Lokalizacja: Łódź-Ruda.
Kontaktowanie:

Post autor: bing17 » 2007-05-28, 22:02

Chodzi mi o tą książkę, ponieważ będą pewnie tam wskazówki o jeździe na WSK. A z drugiej strony to tak kolekcjonersko. I wiem, że ten sam autor napisał książke o przygotowywaniu motocykli do sportu. Słyszał ktoś o niej ??

Awatar użytkownika
irek
Posty: 569
Rejestracja: 2007-01-03, 17:20
GG: 7348413
Moje maszyny: Komar, WSK 175
Lokalizacja: Paszczyna
Kontaktowanie:

Post autor: irek » 2007-05-28, 23:10

teraz już się nie jeździ tak jak uczą w tej lekturze jednak warto ją mieć i chociaż przejrzeć dla bardzo ciekawych zdjęć vintage dirt bikes.
A ja się z tym nie do końca zgodzę... Właśnie mam ją w rękach, pożyczyłem jakiś czas temu z biblioteki szkolnej i przeczytałem. Wskazówki są jak najbardziej aktualne, zwłaszcza dla nas wueskowiczów. Owszem dla kierowcy ściga ta książka to raczej przydatna nie jest ale dla nas to ciekawa lektura, warta przeczytania, polecam ją bardzo zwłaszcza, że jest napisana w takim języku, żeby przeciętny kowalski skumał o co chodzi, dlatego czyta sie ją przyjemnie i jest wciągająca. Ciekawe są zwłaszcza porady co do trenowania własnych umiejętności jazdy na motocyklu.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość