Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Odpowiedz
ksysiek
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-01, 15:29
GG: 0
Moje maszyny: Ogar 205 '88
Lokalizacja: WWL
Kontaktowanie:

Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Post autor: ksysiek » 2012-05-03, 13:40

Witam
Mam pytanie odnośnie rejestracji na unikat/zabytek mojego ogarka 205 z '88r. Wiem, że może Romet to nie WSK ale proszę was o pomoc. :-) Do Romcia nie posiadam żadnych dokumentów, tzn. kiedyś były podobno ale zaginęły w akcji. A Ogara kupiłem od kumpla za przysłowiową flaszkę i mam spisaną umowę K/S i tablicę rejestracyjną do niego (OSYxxx). Wiem, że temat był już poruszany na forum zapoznałem się z kilkoma z nich ale po przeczytaniu mam jeden wielki mętlik w głowie. Czy ktoś z forumowiczów mógłby przybliżyć mi proces rejestracji na unikat/zabytek. Jakie mogą być koszty takiej imprezy? Dodam jeszcze, że umowa jest spisana z kolegą ale nie jest on ostatnim właścicielem motorka, jest nim prawdopodobnie wujek tego kumpla, ale na 100% tego nie wiem i kolega raczej też nie. Można więc powiedzieć, że właściciel jest nieznany. Nr. ramy są fabryczne i nie przebijane i moto jest w 100% legalny.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Post autor: Savier » 2012-05-03, 14:00

Niestety, rejestracja na unikat odpada, gdyż do niej potrzebujesz umowy(umów) i wyrejestrowanego dowodu.
W takim przypadku pozostaje tylko rejestracja na zabytek, ale taniej dostaniesz ramę z papierem ;-)

ksysiek
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-01, 15:29
GG: 0
Moje maszyny: Ogar 205 '88
Lokalizacja: WWL
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Post autor: ksysiek » 2012-05-03, 14:25

Dzięki za odpowiedź. :D
Czytałem gdzieś, że wystarczy sama umowa K/S, opinia rzeczoznawcy i jakieś oświadczenie, że motorower jest legalny i nikt go nie będzie szukał (oświadczenie składamy pod groźbą odpowiedzialności karnej). I z pakietem takich papierków udajemy się do WK i powinni zarejestrować. Tylko jakby ktoś mnie upewnił w tym moim "rozumowaniu" to byłbym bardzo wdzięczny. ;D
Jaki może być koszt rejestracji motoroweru na zabytek? Tak czysto teoretycznie się pytam.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Post autor: Savier » 2012-05-03, 14:32

Ojj, różnie się cenia. 200-300zł? Także sam widzisz, do komarka inna rama i śmigaj na legalu :).

ksysiek
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-01, 15:29
GG: 0
Moje maszyny: Ogar 205 '88
Lokalizacja: WWL
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja jako unikat/zabytek. Pytanie.

Post autor: ksysiek » 2012-05-03, 14:43

No będę musiał przemyśleć trochę zakup ramy z papierem. Niestety w mojej okolicy jest ich od groma ale albo krzywe, spawane lub bez papierów. A z neta brać to trochę się boję, bo sprzedawca może mówić, że wszystko cacy rama prosta itp. a może się okazać, że to jedno wielkie gó****. Więc jak już to najlepiej ramę samemu zbadać organoleptycznie :D
Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się na temat rejestracji na unikat/zabytek. Bo wypowiedź jednego użytkownika to troszkę mało. :D


Kupuję jednak drugą ramę. Temat do zamknięcia. :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości