WSK, rejestracja rok po śmierci dziadka.

Odpowiedz
shackhall
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-19, 22:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: kraków
Kontaktowanie:

WSK, rejestracja rok po śmierci dziadka.

Post autor: shackhall » 2012-06-04, 21:55

Witam serdecznie wszystkich,

podejrzewam, że gdzieś na forum pewnie jest podobna sytuacja do mojej, ale nie udało mi się konkretnie takiej samej znaleźć,

mój problem polega na tym, że odrestaurowałem WSK-ę mojego dziadka z roku 86, stała w stodole u rodziny i chcieli ją wyrzucić na złom, obecnie wygląda tak - http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 26102.jpg/ - jeszcze kilka detali i będzie cacy,

a problem dotyczy dokumentów, mam dowód rejestracyjny wraz z ubezpieczeniem, które ostatnio było zapłacone w 2003r, a ostatni przegląd był bodajże w 96r, (no coż, dziadek miał 87lat, więc jakiś czas temu odstawił wskę do stodoły i przestał opłacać. nigdy jej nie wyrejestrował. dokładnie rok temu zmarł i nie ujął motoru w testamencie, jestem jego wnukiem i chciałbym ją przerejestrować na siebie bądź na ojca - jego syna.

jak wygląda prawnie ta sytuacja? jakie kroki mam podjąć aby to wszystko uczynić?
rozumiem że pisanie umowy z wcześniejszą datą nie bardzo jest możliwe, a sądowny spadek?
a opłacenie ubezpieczenia wstecz? jeśli ja zacząłbym opłacać od tego roku, to za wcześniejsze lata będą próbować wskrzesić dziadka?

proszę o rady.

z góry dzięki

tomek

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: WSK, rejestracja rok po śmierci dziadka.

Post autor: Savier » 2012-06-04, 22:01

Cześć Tomku,

masz słabą pamięć. Przecież masz tę umowę gdzieś w szafie, tylko o tym zapomniałeś. Uważaj, bo skleroza może bardzo dużo Cię kosztować!

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: WSK, rejestracja rok po śmierci dziadka.

Post autor: zmyngut » 2012-06-04, 22:50

Savier ma rację. Umowę pewnie gdzieś masz tylko słabo szukasz. W innym przypadku podejrzewam, że niezbędna będzie sprawa spadkowa także lepiej chyba poszukać tej umowy. Z OC nie wiem - ostatnio byłem straszony przez znajomą z firmy ubezpieczeniowej, że nasze bandyckie państwo pracuję ciężko nad tym, aby własnych obywateli jeszcze bardziej r... na kasie. A zwie się to Fundusz Gwarancyjny, który to ma niby dochodzić zaległych składek. Na razie to chyba nie do końca im to wszystko działa ale.....

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4115
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: WSK, rejestracja rok po śmierci dziadka.

Post autor: AudioBas » 2012-06-13, 14:48

Jak koledzy wyżej piszą umowa z dziadkiem pewnie leży gdzieś :)
I to pewnie była umowa dziadek z Twoim tatą :)
Spisz drugą umowę z Twoim tatą czyli ty jesteś kupujący ojciec sprzedający.
i WAŻNE!!:
Jak spiszesz tą umowę od razu leć do jakieś ubezpieczalni i powiedz, że chcesz wykupić od OD NOWA polisę OC.
Chodzi o to, żeby na umowie i ubezpieczeniu była ta sama data.
No i przegląd też zrób dodatkowo poproś, aby diagniosta uzupełnił Ci dane typu nacisk osi itp... (viewtopic.php?f=93&t=8055&hilit=nacisk)

Czyli idziesz razem z :
- umowa dziadek-ojciec
- umowa ojciec-ty
- polisa oc
- przegląd z uzupełnionymi danymi
- dowód rejestracyjny
- wniosek o rejestrację

I od razu dostaniesz białą blachę :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości