Rejestracja po śmierci właściciela

Odpowiedz
Awatar użytkownika
ewaldino
Posty: 170
Rejestracja: 2012-10-04, 20:10
Moje maszyny: Kobuz '77 , SHL M11W '67
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Rejestracja po śmierci właściciela

Post autor: ewaldino » 2012-11-04, 23:55

Witam, temat się tak przedstawia, mam do kupienia moto z dowodem i tablicą, zarejestrowany, nie opłacany od 2008roku w którym to właściciel zmarł :-/ Chce go zarejestrować i rozumiem że moge dobrze "poszukać" umowy z gościem jeszcze za życia, lecz czy nie bede musiał nadpłacić OC w PZU za te cztery lata?? I tu nasuwa mi się myśl czy w WK zorientują się że gość jest na tamtym świecie od 4 lat, jeśli przyjde ze świeżą umową?? Gdyż w tej sytuacji bym chyba nie musiał płacić oc za 4 lata. Jest taka opcja?? Sprawdza to ktoś u nich czy koleś żyje??

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja po śmierci właściciela

Post autor: AudioBas » 2012-11-05, 16:02

Najlepiej pisać umowę z dniem dzisiejszym i od razu opłacać OC - jesteś czysty i nie masz problemów.
Więc najlepiej aby znalazły się dwie umowy, jedna np właściciela z żoną i żony z Tobą :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
roberto
Posty: 125
Rejestracja: 2012-10-29, 00:05
GG: 3876029
Moje maszyny: WSK 175 X 3
Lokalizacja: CAL / Aleksanadrów Kujawski
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja po śmierci właściciela

Post autor: roberto » 2012-11-06, 09:38

Odnośnie co do kar za nieopłacanie ubezpieczenia OC pod linkiem jest tabelka z cennikiem . Jak na moje to za motocykl maksymalnie jest 500 zł .

http://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne

Awatar użytkownika
ewaldino
Posty: 170
Rejestracja: 2012-10-04, 20:10
Moje maszyny: Kobuz '77 , SHL M11W '67
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja po śmierci właściciela

Post autor: ewaldino » 2012-12-18, 00:10

witam, więc tak, kupiłem wsk-e mam do niej dowód rejestracyjny i tablice,, powiedzmy że 'moge mieć' umowe k-s z chłopem z dowodu lecz bez nr pesel i nr d.o.i teraz rodzi się pytanie, bo ogólnie przypałuwa bo kto wie czy chłop żyje ;-) więc opcja 2-ga znajduje się stara umowa między chłopem z dowodu a " kimś" na umowie chłopa z dowodu i "kimś" nie ma numerów dowodu i peselów. Oraz posiadam już aktualną umowe kupna między "kimś" a mną z bieżącą datą na ktorej są już aktualne numery dowodów osobistych i nr pesel. i Pytanie ... przejdzie ta pierwsza umowa?? miał lktoś taką sytuacje? bo nie wiem jak to ugryźć z rejestracją.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości