Ciągłość umów

Odpowiedz
domino
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-17, 07:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1977 r
Lokalizacja: Nowe nad Wisłą
Kontaktowanie:

Ciągłość umów

Post autor: domino » 2013-03-23, 10:36

Witam Serdecznie. Kupiłem WSK i posiada ona ciągłość umów z kolejnymi właścicielami. Moja umowa jest trzecią z kolei. Oczywiście wybieram się do urzędu skarbowego, z sprzedającym ustaliliśmy kwotę sprzedaży mniejszą niż 1000 zł. Poprzednie dwie umowy mają wpisane kwoty również nie przekraczające 1000 zł. Niestety tamte umowy nie posiadają żadnej pieczątki z urzędu skarbowego typu "zwolniono z opłaty skarbowej .... "

Moje pytanie brzmi:
- Czy będzie problem z rejestracją gdy przedstawię w WK taką ciągłość umów gdzie tylko moja będzie opłacona w skarbowym?
- W jednej z wcześniejszych umów są niekompletne dane tzn tylko imiona nazwiska, adresy dwóch osób dane pojazdu data kupna i kwota bez numerów dowodów i PESEL.

Zastanawiam się czy nie będzie problemów z rejestracją. Czy któryś z kolegów miał może sytuację gdzie umowy kupna z ciągłości były nieopłacone oprócz ostatniej(naszej)?

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 411
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: jakemdural » 2013-03-23, 12:51

Według mnie nie będzie problemów na tle skarbówki (przerabiałem mnóstwo takich sytuacji). Co do braków w danych wcześniejszych umów , co WK to inny sposób podejścia do sprawy i interpretacji przepisów.

domino
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-17, 07:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1977 r
Lokalizacja: Nowe nad Wisłą
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: domino » 2013-03-24, 00:23

Rozumiem że o to że poprzedni właściciele nie opłacili opłat skarbowych nie mam się co obawiać?

Właśnie najbardziej ciekawi mnie jak zareagują urzędnicy w moim powiecie. "Podbita" w skarbowym umowa to podstawa potwierdzenia legalnego nabycia pojazdu i uiszczenia opłaty z tym związanej. Posiadając ją razem z poprzednimi umowami z "ciągłości" robię przegląd i płacę OC. Potem do WK i tu przez humory urzędników może być różnie.

Jeżeli urzędnikom nie spodoba się np. że moja WSK była wyrejestrowana przed 97r. (osobiście zdaję sobie sprawę że nie powinno być to problemem) i uniemożliwią mi rejestrację, przychodzi mi do głowy pewna dziwna myśl mianowicie eksploatować motocykl z tym zestawem dokumentów jaki udało mi się legalnie zorganizować:

-ciąg umów kupna sprzedaży motocykla w tym moja ostatnia z pieczątką z urzędu skarbowego
-zaświadczenie z SKP o nienagannym stanie technicznym motocykla z uzupełnionymi danymi typu nacisk osi.. itp.
-nowa polisa ubezpieczeniowa zapłacona na stary dowód
-stary dowód rejestracyjny i tablica

Co rok po zaświadczenie do SKP i oczywiście wozić umowy ze sobą.
Czy to nie wystarczy chociażby Policji przy kontroli? Jak oceniacie szanse?

Awatar użytkownika
kuba063
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-09, 22:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 9szt
MZ 5szt
Jawa TS
SHL M11
WFM
Mińsk 125
CZ 175 ZZr
Lokalizacja: Waganiec-Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: kuba063 » 2013-03-24, 00:28

Jeżeli masz ciągłość umów to wszystko powinno byc ok. Jezeli urzędnicy bd upierdliwi moga się doczepić o brak nr dowodu i pesel. Ja tak rejestrowałem przez 4 umowy i urząd skarbowy nie maił nic do gadania (kwoty do 1000zł).
Kupie wraki motocykli PRLu. "Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren"

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 411
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: jakemdural » 2013-03-24, 10:15

kuba063 pisze:Co rok po zaświadczenie do SKP i oczywiście wozić umowy ze sobą.
Czy to nie wystarczy chociażby Policji przy kontroli? Jak oceniacie szanse?
Jak chłopie chcesz jeździć legalnie skoro
kuba063 pisze:moja WSK była wyrejestrowana przed 97r
??

domino
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-17, 07:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1977 r
Lokalizacja: Nowe nad Wisłą
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: domino » 2013-03-24, 13:27

Chce jeździć na starym dowodzie mimo wyrejestrowania tego motocykla w 1990r. z umową kupna, ubezpieczeniem i zaświadczeniem z stacji kontroli pojazdów. Ryzykowne posunięcie z mojej strony. Nie przejdzie kontroli drogowej?

Dowód cały nieprzecięty róg tylko niestety pieczątka z tyłu "Wyrejestrowano w 1990r."

Jakie podstawy do zatrzymania dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli? Wyrejestrowanie w 1990r oznacza że nie istnieje on już w ewidencji? Dowód zabiera się z tego co wiem za brak przeglądu i ubezpieczenia. Wszystkie potrzebne dane pojazdu zostaną uzupełnione na przeglądzie. Nikt nie próbował tak zrobić?

Nie wyrzucę ramy zgodnej z dowodem rej tylko z powodu ewentualnego nieotrzymania nowej blachy i dowodu.
Wszystko to oczywiście gdy nie uda się przez "Nastroje urzędników" w WK zarejestrować na mnie.

Awatar użytkownika
kuba063
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-09, 22:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 9szt
MZ 5szt
Jawa TS
SHL M11
WFM
Mińsk 125
CZ 175 ZZr
Lokalizacja: Waganiec-Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: kuba063 » 2013-03-24, 17:22

Ej chłopie, ja tak nie napisałem.
Kupie wraki motocykli PRLu. "Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren"

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 411
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: jakemdural » 2013-03-24, 18:07

domino pisze:Dowód cały nieprzecięty róg tylko niestety pieczątka z tyłu "Wyrejestrowano w 1990r."
Chyba nawet nikt ci tego moto nieubezpieczy a nawet z taką pieczątką w dowodzie oc nie działa bo wprowadziłeś ubezpieczyciela w błąd. W twojej sytuacji pojazd jest pojazdem z dokumentami lecz NIEZAREJESTROWANY.
Kierowca też może być ok tzn. trzeźwy i wogóle ale prawo jazdy ma zabrane za przekroczenie ilości punktów karnych , lub nie ma wcale prawka.
To co Policja pogratuluje i puści tak?
Chłopie otrząśnij się , może w tym kraju super nie jest ale to nie Kambodża. :razz:

domino
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-17, 07:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1977 r
Lokalizacja: Nowe nad Wisłą
Kontaktowanie:

Re: Ciągłość umów

Post autor: domino » 2013-03-24, 23:46

Pozostaje mi więc złożyć wymagane dokumenty do WK i liczyć na pozytywny przebieg realizacji mojego wniosku o rejestrację. Dzięki wszystkim za pomoc. ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość