Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Moog
Posty: 16
Rejestracja: 2017-03-13, 19:14
GG: 0
Moje maszyny: WSK m06-64
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Moog » 2017-05-22, 22:34

Tutaj raczej nie ma problemu, ponieważ dziadek jest pierwszym i jedynym właścicielem, a co za tym idzie dowód jest na niego. I takie pytanie, czy trzeba zapisywać jakąś cenę w umowie, czy po prostu można spisać, że dziadek zrzeka się motocykla dla mnie?

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: halcik » 2017-05-22, 23:02

Darowizna jest najlepsza

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Texas Ranger » 2017-05-23, 16:42

A dziadek-wnuczek są w pierwszej grupie?

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: daroohd » 2017-05-23, 18:00

Tak 1 Grupa limit 9637 na przestrzeni ostatnich 5 lat

sztynx1985
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-10, 11:27
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06-64,Jawa 175,WSK Kobuz
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: sztynx1985 » 2017-11-24, 22:16

Pytanie mam o rejstracje motocykla wyrejstrowanego>przeczytałem posty i moja sprawa wygląda następująco
-mam umowę kupna sprzedaży z właścicielem
-nie mam dowodu
-nie mam tablicy ale numer chyba jest z błotnika to taki wpisze
-właściciel zmienił miejsce zamieszkania.Będą robić problemy w WK jesli na umowie będzie inny adres niz powinien byc na dowodzie

Rozumiem ze idę z tą umową do wydziału komunikacji i z oświadczeniem o braku dowodu i tablicy żeby wyszukali w arichuwm
Dać dodatkowe oświadczenie o zmianie miejsca zamieszkania.Ktoś przerabiał cos takiego.Wydział Komunikacji w Piotrkowie Tryb

multicar
Posty: 142
Rejestracja: 2015-01-10, 23:02
GG: 0
Moje maszyny: 2x WSK
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: multicar » 2017-11-24, 23:01

Miałem podobnie umowa K-S ,brak tablicy rej ,stary dowód rej
wycieczka do wydz kom. i tam zonk poprzedni właściciel zmienił adres zam
na dow rej był jego stary adres ,a jak pisalim umowe K-S nowy adres
nie chcieli przyjąc papierów do rej.
MUSIAŁEM GONIĆ 100KM aby gosciu napisał mi OŚWIADCZENIE ,że zmienił adres zamieszkania bo sie ożenił i przeprowadził do żony [więc miej w rezerwie oswiadzenie sprzedającego ,że zmienił adres zamieszkania co urzędas to inna wykładnia przepisów prawa.

sztynx1985
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-10, 11:27
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06-64,Jawa 175,WSK Kobuz
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: sztynx1985 » 2017-12-09, 08:05

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś czas na zarejestrowanie motocykla wyrejestrowanego.Chodzi o to że jak pójdę po ten papier do wydziału komunikacji o to żeby poszukali w archiwum ze pojazd jest wyrejestrowany z umową kupna sprzedaży to od tego czasu kiedy muszę zarejestrować motocykl czy tak samo jak normalne auta do 30 dni czy dopiero wtedy jak go zrobię.Czy dopiero sie udać do wydziału po renowacji motocykla a nie wiem kiedy ona będzie czy np za rok a chciałbym mieć uporządkowane papiery

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: halcik » 2017-12-09, 09:56

Nie zarejestrujesz bez przeglądu

nadamus
Posty: 156
Rejestracja: 2015-06-04, 14:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk1970
Lokalizacja: białystok
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: nadamus » 2017-12-09, 14:06

daroohd pisze:
2017-05-23, 18:00
Tak 1 Grupa limit 9637 na przestrzeni ostatnich 5 lat
nie- dziadek i wnuczek są w II grupie ale ... jeśli dziadek daruje dla syna /córki (ojca lub matki) i następnie ci przekażą dla wnuczka to wtedy obowiązuje I grupa. ale limity dla drugiej grupy to 7262zł więc wsk "łapie" na limit. i tu jest paradoks bo darowizny poniżej 1000zł nie trzeba zgłaszać a powyżej- już tak. lepiej jest napisać kwotę np 1500zł i zgłosić (i tak się nie płaci) ale jeśli nie zgłosisz i wyremontujesz i zarejestrujesz to us ma 5 lat na weryfikację ceny od momentu rejestracji. jeśli od momentu darowizny ceny pójdą mocno w górę to okaże się że trzeba bedzie zapłacić podatek.

sztynx1985
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-10, 11:27
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06-64,Jawa 175,WSK Kobuz
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: sztynx1985 » 2017-12-09, 18:17

halcik pisze:
2017-12-09, 09:56
Nie zarejestrujesz bez przeglądu
Właśnie o to chodzi że nie chce rejestrować motocykla tylko najpierw chcę uporządkować papiery ponieważ nie mam ani dowodu ani dokumentu o wyrejestrowaniu.Potrzebuje z wydziału komunikacji taki papier.Nie chcę rejestrować moto teraz tylko np za rok.Czy mogę tak zrobić czy poprostu jak mam datę na umowie kupna sprzedaży muszę to zrobić a wtym stanie moto nie przejdzie przeglądu na ten moment.

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: halcik » 2017-12-09, 20:34

Jeśli piszesz o wyrejestrowanie to mowa o rejestracji na unikat? Co by nie było kary nie ma więc spokojnie możesz ogarniać później. No i trzeba pamiętać o OC, jeśli jest wymagane

Awatar użytkownika
kuba5550
Posty: 73
Rejestracja: 2013-07-31, 20:50
GG: 0
Moje maszyny: Komar 2350, Komar 2352W
WSK M21W2 Kobuz
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: kuba5550 » 2019-07-22, 17:22

Witam , może i odgrzewam stary temat sprzed 2 lat ale mam problem ze swoim wydziałem komunikacji a mianowicie :
- kupiłem WSK od pierwszego właściciela z dowodem rejestracyjnym zawierającym pieczątkę o skreśleniu z ewidencji w 1991r.
- zrobiłem przegląd
- wybrałem się do WK w celu przerejestrowania motocykla - od pani w okienku uzyskałem informację ,że bez problemu mimo pieczątki skreślenia z ewidencji przerejestrują go na normalne białe tablice
- złożyłem umowę k/s , papier z przeglądu i stary dowód rej. z tablicą
- po paru dniach odebrałem już normalną tablicę z miękkim dowodem oraz umowę k/s z pieczątką z WK , w ten sam dzień wykupiłem OC
- po 2 tygodniach dzwoni mi inna pani z WK , że pojazd został przerejestrowany ale nie mogą mi wyrobić nowego dowodu rejestracyjnego ponieważ na starym zauważyła pieczątkę o skreśleniu z ewidencji . Według niej jedynym wyjściem jest opinia rzeczoznawcy na unikat . I teraz się zaczyna problem , gdyż nie wiem czy się z nimi kłócić ( moto wyrejestrowane przed 97`) czy pójść w stronę rejestracji na unikat i robić od początku wszystko ( co mi się średnio widzi , gdyż mam normalnie wykupione OC i normalną tablicę ) . Za pomoc z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: jjaworskyy » 2019-07-22, 18:41

kuba5550 pisze:
2019-07-22, 17:22
Witam , może i odgrzewam stary temat sprzed 2 lat ale mam problem ze swoim wydziałem komunikacji a mianowicie :
- kupiłem WSK od pierwszego właściciela z dowodem rejestracyjnym zawierającym pieczątkę o skreśleniu z ewidencji w 1991r.
- zrobiłem przegląd
- wybrałem się do WK w celu przerejestrowania motocykla - od pani w okienku uzyskałem informację ,że bez problemu mimo pieczątki skreślenia z ewidencji przerejestrują go na normalne białe tablice
- złożyłem umowę k/s , papier z przeglądu i stary dowód rej. z tablicą
- po paru dniach odebrałem już normalną tablicę z miękkim dowodem oraz umowę k/s z pieczątką z WK , w ten sam dzień wykupiłem OC
- po 2 tygodniach dzwoni mi inna pani z WK , że pojazd został przerejestrowany ale nie mogą mi wyrobić nowego dowodu rejestracyjnego ponieważ na starym zauważyła pieczątkę o skreśleniu z ewidencji . Według niej jedynym wyjściem jest opinia rzeczoznawcy na unikat . I teraz się zaczyna problem , gdyż nie wiem czy się z nimi kłócić ( moto wyrejestrowane przed 97`) czy pójść w stronę rejestracji na unikat i robić od początku wszystko ( co mi się średnio widzi , gdyż mam normalnie wykupione OC i normalną tablicę ) . Za pomoc z góry dziękuję :)
Z tego co pamiętam w takiej sytuacji zostaje rejestracja na unikat. Ostatnio tak kolega rejestrował właśnie jako unikat. Jeśli jestes pewien swego złóż na piśmie prośbę aby wydział odp Ci na papierze z podaniem dokładnych przepisów.

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: halcik » 2019-07-22, 19:13

Zgodnie z przepisami powinieneś rejestrować na unikat. Wydaje mi się że twoja wsk została już przerejestrowana, sprawdź na "historia pojazdu gov". Jeśli już tam jesteś to urzędnik próbuje wyprostować swój pierwszy błąd. Czy ma do tego prawo, trzeba byłoby doczytać, czy wydanie miękkiego dowodu podlega cofnięcie, choć byłoby to dziwne. Dobrą radę masz powyżej, poproś o odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej, choć myślę że podadzą tylko tą, która definiuje sposób rejestracji na unikat.
W linku inna sprawa, ale masz podane przepisy które powinieneś przeczytać.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/85B11CF83F

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: halcik » 2019-07-22, 19:16

Ten fragment jest dla Ciebie ważny:
Prowadzący postępowanie rejestracyjne organ może dokonać odpowiednich sprawdzeń informacji dotyczących rejestrowanego pojazdu (§ 2a rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach – Dz.U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 ze zm.). Zgodnie jednak z powołanym ostatnio przepisem sprawdzenie to polega na ustaleniu czy:

1) zgłoszony do rejestracji pojazd nie został skradziony, przywłaszczony lub utracony w inny sposób;

2) została zgłoszona utrata, kradzież lub zagubienie dowodu rejestracyjnego.

Również z przepisu § 1 załącznika nr 2 do wymienionego rozporządzenia zawierającego instrukcję w sprawie czynności związanych z czasową rejestracją pojazdu z urzędu wynika, że prowadzone, w razie konieczności, postępowanie wyjaśniające dotyczy, w zasadzie, własności pojazdu i jego cech identyfikacyjnych.

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Texas Ranger » 2019-07-22, 21:44

Dostałeś decyzję o rejestracji?
A więc inna Pani z okienka niech się pier..... albo niech Ci wydadzą inną decyzję z podstawą prawną i dlaczego zmieniają wcześniejszą. Tak swoją drogą miałeś fuksa.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości