Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Charlotta » 2013-12-06, 21:04

Cześć! Tak się zastanawiam, czy przegląd do rejestracji jako UNIKAT może zrobić zwykła stacja kontroli pojazdów, czy musi tylko stacja okręgowa? Nigdzie na stronach Wydziałów Komunikacji nie jest to skonkretyzowane, nie znalazłam przynajmniej.Piszą tylko ogólnie, żeby przynieść zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów... Czy ktoś wie?
Ps. Bo podejrzewam, że w moim Wydziale rejestracja na unikat będzie po raz pierwszy ;-)

Awatar użytkownika
Jarro 80
Posty: 126
Rejestracja: 2013-01-17, 00:10
GG: 0
Moje maszyny: Bandit1200, WSK M06 B3, Komar2375, Jawa 50 Mustang,
Lokalizacja: Rypin
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Jarro 80 » 2013-12-06, 21:38

Wydaje mi się, że każda stacja może tego dokonać, najwyżej będzie trzeba gościom wyłożyć szczegółowo, o co Ci chodzi, też mogą pierwszy raz coś takiego robić. Jak będzie po wszystkim to daj znać, jak poszło i opisz cały proces, może komuś się przyda na przyszzłość. Powodzenia.
motocykle WSK tanie ekonomiczne idealne w turystyce

Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Charlotta » 2013-12-06, 23:12

Bo mam taką zaprzyjaznioną zwykłą stację kontroli, po weekendzie napiszę, czy zwykła też zrobi przegląd unikalnej Wueski ;-)

Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: Charlotta » 2013-12-12, 09:23

Sprawdziłam. Przegląd na "unikat" może zrobić zwykła Stacja, niemniej trzeba wyjaśnić, że nie chodzi o "zabytek". Ile się natłumaczyłam, a i tak nie chcą zrobić przeglądu na podstawie unieważnionego dowodu. Trzeba najpierw załatwić pozwolenie czasowe...

czarekmbx
Posty: 16
Rejestracja: 2012-08-16, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: czarekmbx » 2014-02-07, 20:50

Witam kolegów
Posiadam WSK Kobuz, dostał ją kiedyś mój ojciec od jakiegoś dziadka za naprawę czegoś tam.
Mam na nią dowód z danymi tego dziadka, na którym jest pieczątka WYREJESTROWANO...
Jak to kiedyś bywało nikt nie spuszczał się nad jakimiś umowami której teraz mi brakuje.
Dziadek nie żyje od kilkunastu lat. Dotarłem do jego córki lecz ta nie może mi pomóc bo nie ma skąd wziąć dziadka numeru dowodu osobistego.
Teraz pytanie, czy na umowie(wiadomo że kilkunastoletniej) K/S potrzebny jest numer dowody czy wystarczy tylko imię, nazwisko i adres stron?

elkura
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-01, 19:59
GG: 0
Moje maszyny: wskM06B3,dwie sztuki KOS,Rometa2375,Pegaza
Lokalizacja: Koło
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: elkura » 2014-02-08, 01:38

xavier24 pisze:
AudioBas pisze:Można też zarejestrować motocykl, który nie ma dowodu, ale wymaga to odnalezienia papierów w urzędzie gdzie był zarejestrowany.
Koszt takiego papierka to 17 zł, ale o taki papier może ubiegać się tylko i wyłącznie właściciel pojazdu.
Dla mniej kumatych :
- Posiadając umowę kupna sprzedaży - jesteś prawnym właścicielem.
- Oświadczenie o zagubieniu dowodu musi własnoręcznie podpisać właściciel na którego był zarejestrowany motocykl.
- Zaświadczenie o tym że pojazd jest zarejestrowany, ale nie ma dowodu rej. może odebrać nowy właściciel ( z umową ks)i również ten papier należy złożyć podczas rejestracji.
A co jeżeli mam dowód z pieczątki odczytałem skreślono tu nieczytelne w dniu 91.01.10 ,tablice rejestracyjną zdano ale ja ją mam dowód jest przekreślony nie obcięty ,i zaczyna się z umowami bo mam dwie ale brakuję mi pierwszej tzn.ja kupiłem od Romana Kowalskiego umowę mam,wcześniej Roman Kowalski nabył od Wacława Lipa tą też mam i brak tej Wacława Lipa z właścicielem na dowodzie Tadeuszem Lipa.

bartosz1907
Posty: 167
Rejestracja: 2011-10-18, 20:46
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06-150
Lokalizacja: Swoszowice
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: bartosz1907 » 2014-02-08, 18:07

[quote="elkura] jeżeli mam dowód z pieczątki odczytałem skreślono tu nieczytelne w dniu 91.01.10 ,tablice rejestracyjną zdano ale ja ją mam dowód jest przekreślony nie obcięty ,i zaczyna się z umowami bo mam dwie ale brakuję mi pierwszej tzn.ja kupiłem od Romana Kowalskiego umowę mam,wcześniej Roman Kowalski nabył od Wacława Lipa tą też mam i brak tej Wacława Lipa z właścicielem na dowodzie Tadeuszem Lipa.[/i]

z prawnego punktu widzenie nie jesteś niestety właścicielem motocykla...

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: 1angel » 2014-02-08, 20:20

elkura pisze:A co jeżeli mam dowód z pieczątki odczytałem skreślono tu nieczytelne w dniu 91.01.10 ,tablice rejestracyjną zdano ale ja ją mam dowód jest przekreślony nie obcięty ,i zaczyna się z umowami bo mam dwie ale brakuję mi pierwszej tzn.ja kupiłem od Romana Kowalskiego umowę mam,wcześniej Roman Kowalski nabył od Wacława Lipa tą też mam i brak tej Wacława Lipa z właścicielem na dowodzie Tadeuszem Lipa.
W Twoim wypadku , pozostaje zabawa z rejestracją na żółte blachy która opisana jest tutaj : viewtopic.php?f=93&t=15760
Bez ciągłości umów nic innego tu nie wywalczysz .
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

elkura
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-01, 19:59
GG: 0
Moje maszyny: wskM06B3,dwie sztuki KOS,Rometa2375,Pegaza
Lokalizacja: Koło
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: elkura » 2014-02-08, 22:47

1angel pisze:
elkura pisze:A co jeżeli mam dowód z pieczątki odczytałem skreślono tu nieczytelne w dniu 91.01.10 ,tablice rejestracyjną zdano ale ja ją mam dowód jest przekreślony nie obcięty ,i zaczyna się z umowami bo mam dwie ale brakuję mi pierwszej tzn.ja kupiłem od Romana Kowalskiego umowę mam,wcześniej Roman Kowalski nabył od Wacława Lipa tą też mam i brak tej Wacława Lipa z właścicielem na dowodzie Tadeuszem Lipa.
W Twoim wypadku , pozostaje zabawa z rejestracją na żółte blachy która opisana jest tutaj : viewtopic.php?f=93&t=15760
Bez ciągłości umów nic innego tu nie wywalczysz .
No to będzie mnie to trochę kosztować,ale trudno jak innego rozwiązania nie znajdę to tak będę robił,ale jeszcze trochę poczekam może coś się zmieni albo wymyśli.

rolecki
Posty: 223
Rejestracja: 2014-01-22, 22:28
GG: 0
Moje maszyny: Wsk M06B3
Jawa Ts 350
Honda CBF
600SA
Lokalizacja: Halinów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: rolecki » 2014-02-10, 17:40

Odnawiam swoją Wsk ,dotarłem do ostatniego właściciela na którego była Wsk zarejestrowana.Przeszukał cały dom i nie znalazł dowodu rej..Pojechałem dziś z nim do UK w celu wydania zaświadczenia o braku dow.rej.Pani chwile to zajęło ale znalazła dokumenty od motocykla i okazało się że dowód znajduje się u nich ponieważ jest wycofany czasowo z ruchu w 1992 roku.Zapłaciłem 17 zł i dostałem zaświadczenie że motocykl jest czasowy wycofany z ruchu i ten dokument też pozwala na przerejestrowanie motocykla.Pani w UK powiedziała że dowód zostaje u niej i teraz z tym dokumentem i umowa K-S udaje się do swojego UK i normalnie rejestruje na siebie.Powiedziała też że u nich tylko to wystarczy do zarejestrowania.Nie udało by się to jeżeli byłby wpis i wyrejestrowaniu stałym ale skoro jest czasowe nie ma żadnego problemu.Pojechałem do swojego UK i pani powiedziała że nie ma możliwości rejestracji bo motocykl jest czasowo wyrejestrowany.Mówię jej że to było wyrejestrowane przed 97 rokiem i to działa na starych prawach,to ona mówi prawo nie działa wstecz.Ona wyjęła ustawę i czyta że można zarejestrować ciągnik rolniczy i przyczepę na takich zasadach i jedyną możliwości tej WSk jest rejestracja na unikat.W jednym urzędzie mówią to wystarczy a w drugim już problem.Ojciec mi mówi że iść do niej i niech napisze i uzasadni odmowę i iść z tym do wicestarosty albo starosty.Zostaje mi unikat ale nie uśmiecha mi się wywalać 200-300zł dla rzeczoznawcy.Przeczytałem całego posta i teraz nie wiem czy rejestrować na unikat czy próbować walczyć z UK.

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2045
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: jjaworskyy » 2014-02-10, 17:54

A nie może ten właściciel ktorego odnalazłeś wystąpić o wydanie dowodu rej? I wtedy spiszesz sobie z nim umowę...

rolecki
Posty: 223
Rejestracja: 2014-01-22, 22:28
GG: 0
Moje maszyny: Wsk M06B3
Jawa Ts 350
Honda CBF
600SA
Lokalizacja: Halinów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: rolecki » 2014-02-10, 18:32

Ale to nic nie zmieni bo na dowodzie jest napisane że wyrejestrowano czasowo a dostałem zaświadczenie że dowód rejestracyjny został w UK gdzie był ostatnio rejestrowany i to pismo upoważnia mnie do przerejestrowania motocykla na mnie.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: AudioBas » 2014-02-12, 10:02

rolecki podobna sprawa była u mnie...

Nie masz kogoś z rodziny/dobrego kumpla który podlega pod urząd w którym wydali Ci zaświadczenie?
Nie robią Ci tam problemów to zarejestrujesz od ręki...

Przeczytaj mój 1 post w tym temacie.
Miałem taką samą sytuację!
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

rolecki
Posty: 223
Rejestracja: 2014-01-22, 22:28
GG: 0
Moje maszyny: Wsk M06B3
Jawa Ts 350
Honda CBF
600SA
Lokalizacja: Halinów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: rolecki » 2014-02-13, 00:02

Dzwoniłem wczoraj do zastępcy naczelnika mojego wydziału komunikacji,przedstawiłem sprawę i pani kazała zadzwonić za 20 minut.
Powtórnie dzwoniąc do niej dowiedziałem się że ona dzwoniła po sąsiednich wydziałach komunikacji i mówili jej w jednym że rejestrują bez problemu takie przypadki a w innych że nie rejestrują.U mnie w wydziale komunikacji nie mieli jeszcze takiego przypadku więc ciężko było jej się wypowiedzieć co z tym zrobią i ta pani kazała mi się skserować to zaświadczenie ,które wydał mi UK w którym obecnie jest zarejestrowana Wsk i w którym nie robią problemu z rejestracją,do rozpatrzenia przez prawników ,ale też ta sama pani z-ca naczelnika podpowiedziała mi że jak nie da rady u mnie w UK zarejestrować to żebym poprosił obecnego właściciela o wyciągniecie dokumentów na niego zarejestrowanie i dopiero sprzedanie na mnie.Wyjdzie chyba taniej niż rejestrować motocykl na unikat.

rolecki
Posty: 223
Rejestracja: 2014-01-22, 22:28
GG: 0
Moje maszyny: Wsk M06B3
Jawa Ts 350
Honda CBF
600SA
Lokalizacja: Halinów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: rolecki » 2014-02-25, 21:20

Udało się załatwić rejestrację Wsk ,po rozpatrzeniu mojej sprawy przez prawników z WK dostałem wiadomość że mogę rejestrować Wsk normalnie na białe blachy bez opinii rzeczoznawcy :-) Dzisiaj już zarejestrowałem czasowo aby zrobić przegląd i wypełnić brakujące dane w dowodzie.Dla zainteresowanych jeśli ubezpieczacie motocykl idźcie do agencji ubezpieczeniowej takiej żeby był wybór ubezpieczenia z różnych firm ja tak zrobiłem i powiedziałem że chcę najtaniej i pani poleciła mi Wartę i na cały rok zapłaciłem tylko 50zł :-D z tym że mam maksymalne zniżki.

adriano255
Posty: 33
Rejestracja: 2013-01-05, 15:17
GG: 0
Moje maszyny: wsk, wfm
Lokalizacja: radom
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: adriano255 » 2015-02-15, 23:04

Witam, może ktoś pomoże, zakupiłem motocykl WSK z dowodem, lecz posiadam tylko dowód cały (nie obcięty) i mam problem z rejestracja gdyż nie mam umów zakupu, gdyż kupiłem go od 2 właściciela , a na dowodzie jest inny właściciel niz ten od którego kupiłem, i mam problem.Właściciela z dowodu nie mogę odnaleźć. Słyszałem ze można napisać oświadczenie o zagubieniu omów, ale nic na ten temat nie wiem konkretnie. i jeszcze dodatkowy problem to ze motocykl był kupowany na kredyt i pisze to z tylu dowodu. i w starostwie chcą zaświadczenie ze motocykl został spłacony. Ale nawet nie wiem w jakim Banku, ma ktoś jakiś pomysł na rejestracje??

misiek1493
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-08, 15:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
SHL M17 GAZELA
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: misiek1493 » 2015-03-10, 21:25

Witam, mam pytanie, czy jest możliwość odnalezienia poprzedniego właściciela mojej wueski poprzez nr ramy? Tabliczka jest ale zardzewiała tak że cała ruda jest... chciałbym odnaleźć właściciela, spisać umowę i zarejestrować na spokojnie...
Ewentualnie jeżeli kupię dokumenty do celów "okolicznościowych" to przecież w dowodzie będzie inny nr ramy niż na ramie i co wtedy.. na pierwszej lepszej stacji diagnostycznej to wyjdzie...
Pomoże ktoś coś ? :)

Awatar użytkownika
krzysiek200
Posty: 880
Rejestracja: 2012-12-02, 22:26
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 DUDEK '75
WSK M21W2 KOBUZ '77
Lokalizacja: Łowicz/Nieborów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: krzysiek200 » 2015-03-10, 21:50

Jedynie przez znajomosci w wydziale komunikacji odnajdziesz dane wlasciciela.

misiek1493
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-08, 15:31
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
SHL M17 GAZELA
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: misiek1493 » 2015-03-10, 22:29

Ale czy po numerze ramy dojdzie?

Awatar użytkownika
krzysiek200
Posty: 880
Rejestracja: 2012-12-02, 22:26
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 DUDEK '75
WSK M21W2 KOBUZ '77
Lokalizacja: Łowicz/Nieborów
Kontaktowanie:

Re: Poradnik rejestracji pojazdu wyrejestrowanego

Post autor: krzysiek200 » 2015-03-10, 22:31

Powinni dojsc.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość