Zaświadczenie o rejestracji pojazdu a umowa bez pesel/nr dow

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jakubek666
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-26, 13:52
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06 '60, WSK M06 '65, WSK B01 '65
Lokalizacja: Kato
Kontaktowanie:

Zaświadczenie o rejestracji pojazdu a umowa bez pesel/nr dow

Post autor: jakubek666 » 2013-06-05, 12:50

Witam,
Kupiłem od starszej Pani WSKę z 1965r.
Motor nieprzerejestrowany na nią, jeździł nim jej ojciec i ona, pierwszy właściciel zmarł w latach 80-tych.
Jest u nich w rodzinie 40lat, ale nikomu nie przeszkadzało, że jeździł bez papierów.
Moto wyrejestrowane w 1970roku(pieczątka o wyrejestrowaniu + podpis).

Ma spisaną umowę z pierwszym właścicielem z lat 70tych, lecz w umowie nie ma numeru dowodu ani numeru Pesel kupującego i sprzedającego. Dane na umowie zgadzają się z danymi z dowodu rej. oraz z danymi na motocyklu.
Kiedyś na szybko spisali umowę przy flaszce i motor u nich został.

Pytanie:
Czy jak wyślę ksero ciągłości umów + dowód rejestracyjny do WK to wydadzą mi zaświadczenie o rejestracji tego motocykla u nich?
Wiem, że mógłbym iść zarejestrować moto u mnie w WK, ale chcę ten motor odświeżyć i sprzedać, bo nie mam już miejsca na motory w garażu, a nie chcę zostawiać z tym problemem kupującego, by później wydzwaniał, że ma jakieś problemu.
Z zaświadczeniem jest łatwiej - sam się o tym przekonałem z moją WFMką z 60.

Z góry dzięki za pomoc.
Kuba

Awatar użytkownika
mistrzunioss
Posty: 331
Rejestracja: 2012-06-05, 17:56
GG: 0
Moje maszyny: M06B3 125 Bąk 75'
M06B3 125 Kos 85'
M06B3 73' Garbuska
Lokalizacja: WLKP
Kontaktowanie:

Re: Zaświadczenie o rejestracji pojazdu a umowa bez pesel/nr

Post autor: mistrzunioss » 2013-06-05, 15:58

Kiedyś nie było ani numeru pesel ani numeru dowodu. Pesel jest nadawany od 79 roku więc spokojnie możesz iść, na mojej umowie też nie było peselu bo go nie nadano a numer dowodu jest dopiero w nowych dokumentach w starych nie było :P

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości