Rejestracja

Odpowiedz
Suspect
Posty: 221
Rejestracja: 2016-07-28, 12:30
GG: 0
Moje maszyny: Wsk1973 garbuska
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Post autor: Suspect » 2017-02-10, 16:31

JakubM pisze:
2017-02-10, 12:25

Malo rozwojowa opcja...
mozesz rozwinac mysl ?

Awatar użytkownika
kwadrat49
Posty: 369
Rejestracja: 2015-01-26, 20:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK175 ,BMW 1200,SUZUKI KATANA 650,ETZ 251,SUZUKI GS650
Lokalizacja: POLSKA ,BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Rejestracja

Post autor: kwadrat49 » 2017-02-10, 17:46

nadamus pisze:nie generalizuje- na białych blachach czyli "normalnych" jest obowiązek opłacania OC bez względu na wiek. wyjątek to tzw żółte tablice (zabytek) gdzie jest możliwość niepłacenia lub okresowego płacenia OC (np na zloty). to wynika wprost z ustawy.
a pcc- owszem do 1000zł nie ma obowiązku zapłaty podatku (jest zwolniony) ale też jest obowiązek złożenia zawiadomienia o czynności cywilnoprawnej (czyli kupnie). najlepsze jest to że ... nie dotyczy to ceny wyszczególnionej na umowie a na ... widzimisię urzędnika w okienku US (czyli na podstawie katalogu). W przypadku braku modelu w katalogu (np; nasze wsk) to brana jest średnia cena na portalach ogłoszeniowych (np, otomoto, allegro)- cena wywoławcza. wystarczy zobaczyć że ceny wsk-ek średnio mają powyżej 1000zł. a więc jest obowiązek zapłaty podatku. Dla świętego spokoju lepiej udać się do US i tam złożyć druk pcc i ewentualnie zapłacić te pare zł) i mieć święty spokój. innym wyjściem jest powołanie rzeczoznawcy (na pewno większy koszt) który "wyceni" wsk na kwotę poniżej 1000zł i wtedy dopiero jest się zwolnionym z płacenia (ale i tak trzeba złożyć druk pcc z dokumentacją) do US.

w opisywanym przypadku (wsk należy do ojca kolegi) można skorzystać też z darowizny: z ojcem spisujecie umowę darowizny na wsk, zgłaszasz do us, rejestrujesz, opłacasz oc i wszystko,- lub robisz na zabytek i nie płacisz oc (inna sprawa że tzw okresowe oc jest często droższe od "normalnego').
łatwiej (i szybciej) będzie spisanie nowej umowy (z pop. włascicielem) i rejestracja na normalne blachy - tylko wiąze się to z corocznym opłacaniem OC.
Kolego,co do obowiązku OC w pojazdach powyżej 40 lat to jesteś w błędzie . Temat przerabiałam jakis miesiąc temu przy rejestracji ursusa który został po tacie i nie miał placonego OC ,pani w okienku oczywiście zażądała ważnego OC ,ale kiedy powolalem się na przepis zwalniajacy pojazdy 40+ z ciągłości OC to sprawdziła i wszystko poszło gładko.
Dodam ze Ursus jest na białych blachach .
Oczywiście żeby poruszać się po drogach publicznych takowe OC musi być wykupione. Inna sprawa jest to że w moim przypadku wysokość składki rocznej wynosi 60zł więc kupowanie ubezpieczenia na na wyjazd jednorazowy lub sporadyczny nie ma sensu ponieważ kwota która trzeba będzie wydać będzie napewno wyższa niż 60zł .
Nie dostałem też żadnej kary za brak ubezpieczenia choć jestem już w posiadaniu ursusa od 3 lat a rejestrowalem dopiero w styczniu tego roku.
Podsumowując :
Tak jak piszą koledzy ,pojazdy powyżej 40lat zwolnione są z ciągłości ubezpieczenia ,lecz nie są zwolnione z posiadania go w przypadku poruszania się po drogach publicznych. Nie ma znaczenia czy są to blachy żółte czy białe .
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

JakubM
Posty: 19
Rejestracja: 2016-11-04, 07:48
GG: 0
Moje maszyny: Romet
Lokalizacja: Polska, Biłgoraj
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Post autor: JakubM » 2017-02-11, 12:19

Suspect pisze:
2017-02-10, 16:31
JakubM pisze:
2017-02-10, 12:25

Malo rozwojowa opcja...
mozesz rozwinac mysl ?
No bo...
Na powazniejsze zmiany czyml modyfikacje potrzebna jest zgoda.
Mowie tu o montowaniu zaplonu CDI.
Czy np zmiana przedniego zawieszenia itd...


Ale im wiecej czytam o rej. na zabytek.
Tym bardziej ta opcja zaczyna mi sie podobac.
Tak jak pisalem.
Papierologia bedzie...

Ale nikt nie mowil ze bedzie latwo.
A efekt koncowy wynagrodzi wszystko.

Suspect
Posty: 221
Rejestracja: 2016-07-28, 12:30
GG: 0
Moje maszyny: Wsk1973 garbuska
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Post autor: Suspect » 2017-02-11, 15:53

No bo...
Na powazniejsze zmiany czyml modyfikacje potrzebna jest zgoda.
Mowie tu o montowaniu zaplonu CDI.
Czy np zmiana przedniego zawieszenia itd...


Ale im wiecej czytam o rej. na zabytek.
Tym bardziej ta opcja zaczyna mi sie podobac.
Tak jak pisalem.
Papierologia bedzie...

Ale nikt nie mowil ze bedzie latwo.
A efekt koncowy wynagrodzi wszystko.
poczytaj o tym zabytku bardziej,bo narazie widze ze nie jest doczytany na temat zmian :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość