zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Odpowiedz
Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-04-26, 23:14

Witam, po 4 latach postanowiłem coś zdziałać z moją WSK kurzącą sie w garażu, którą kupiłem od kolegi a on od kogoś innego... Do WSK jest tylko czarna blacha, podjechałem więc do urzędu i powiedzieli, że moto zarejestrowane (i jak coś chce działać to potrzebny właściciel co by wypełnił druk o wydanie wtórnika dowodu jak nie ma) i podali gdzie mieszka właściciel i jak się nazywa. Więc, żeby zaspokoić ciekawość wybrałem się w krótką podróż i spotkałem pana (jak się okazało właściciela) na podwórku :) tyle, że powiedział, że on wyrejestrowywał motor (to czemu jest blacha i urzędas powiedział, że zarejestrowane hmm...) Własciciel powiedział, że postara się znaleźć dokumenty potwierdzające wyrejestrowanie. I moje pytanie, czy to możliwe, że dało się wyrejestrować i zostawić blachę?? Ewentualnie jakieś porady co robić dalej jak pan nie znajdzie żadnych dokumentów?? Jeszcze tak później pomyślałem, czy da się wyrobić wtórnik jak motor nie ma przeglądu ??

Awatar użytkownika
gabste
Posty: 709
Rejestracja: 2007-11-19, 17:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
636B 04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: gabste » 2014-04-26, 23:26

Jak w urzędzie powiedzieli ze zarejestrowany to brac gościa 0,7 postawić i niech zalatwia wtórnik, prawdopodobnie motocykl został tymczasowo wyrejestrowany dlatego tablica została. Bez przeglądu raczej się nie obejdzie.

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-04-26, 23:41

Właśnie ten przegląd mnie martwi bo moto w aktualnym stanie nie przejdzie. Więc jak to po kolei trzeba by było zrobić ?? Z drugiej strony jak dostać się na przegląd jak nie mam dowodu i OC :) A i nie ma tabliczki znamionowej.
Dodam jeszcze, że czytałem post z Rejestracją Tymczasową ale widze, że tam blachy na nowe poszły, a ja bym chciał, żeby stare zostały (czarne jednak unikatowe) a ten sam urząd więc teoretycznie mogłyby zostać.

Awatar użytkownika
xavier24
Posty: 162
Rejestracja: 2012-07-29, 18:49
GG: 0
Moje maszyny: WFM M06
M21W2
M06 B1
KOBUZ
MZ ES 250/1
Romet Pony
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: xavier24 » 2014-04-27, 08:59

Idz do urzędu na bezczelnego.
Zrób sobie przegląd, taki na kartce A4 tam wpisują numer ramy.
Właściciel niech napisze oświadczenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego.
We wniosku o rejestracje zaznacz że chcesz zostawić stary nr rejestracyjny.

Najważniejsze: z dniem podpisania umowy musisz mieć opłacone OC.

Awatar użytkownika
gabste
Posty: 709
Rejestracja: 2007-11-19, 17:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
636B 04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: gabste » 2014-04-27, 10:19

Tak jest Oc musisz miec napewno , nie wiem czy zostawią ci czarna blache.

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-05-09, 16:20

dziś znów poszedłem do urzędu tym razem z tablicą, okazało się, że moge spisać umowę bez dowodu i kolejny raz potwierdzili, że motocykl widnieje jako zarejestrowany. Trzeba tylko załatwić teraz przegląd i jechać spisać umowę. Sytuacja jest tylko dość śmieszna jeśli chodzi o OC, bo jak np. jutro spisze umowę i poszedł bym zapisać się na rejestracje to czas oczekiwania jest ok. 2 tygodnie, czyli dla ubezpieczalni prze ten czas nie mam OC i mogą mi wlepić kare, a jak bym chciał opłacić to OC to nie moge bo nie mam dowodu LOL. Dlatego patent jest taki żeby iść się zapisać w wydziale komunikacji i w umowie wpisać date tą na którą mi wypadnie dzień rejestracji :D

BizonekM06
Posty: 176
Rejestracja: 2012-05-03, 12:17
GG: 0
Moje maszyny: Kiedyś były i WSK :)
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: BizonekM06 » 2014-05-09, 22:22

W czym ty tu widzisz problem ? Czemu ludzie sami sobie wynajdują kłopoty ?
1. w urzędzie ci powiedzieli że motocykl widnieje u nich jako zarejestrowany,
2. masz dane właściciela więc piszesz z nim normalną umowę kupna,
3. tego samego dnia idziesz z umową do urzędu i jako właściciel pojazdu, prosisz o wydanie
zaświadczenia że pojazd figuruje w ewidencji, taki kwit bez problemu wydają jeśli dowód rejestracyjny zaginął,
4. mając umowę kupna, zaświadczenie z danymi pojazdu otrzymane w urzędzie, wykupujesz polisę OC,
do wykupienia polisy przegląd techniczny jest zbędny.
Potem długo i namiętnie możesz sobie motorek remontować aż będzie zdolny do zaliczenia badań technicznych
a jak już je zrobisz, rejestrujesz "motór" na siebie ;-)
Proste i logiczne jak budowa cepa, gdzie tu masz jakikolwiek problem ?

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: zmyngut » 2014-05-09, 23:11

Nie wiem gdzie pytałeś o OC ale chyba nie koniecznie jest tak jak ktoś ci naopowiadał. Masz starą tablicę a nie masz dowodu rejestracyjnego- miałem identyczną sytuację. Już jestem po rejestracji- krótko opowiem ;-). Po pierwsze przegląd- oczywiście brak dowodu rejestracyjnego- zrobiony na stary nr rejestracyjny- potrzebna tablica i umowa (chociaż chyba tej ode mnie nie chciano ale może już nie pamiętam). Po drugie OC- podczas pierwszej wizyty w PZU usłyszałem, że bez dowodu rejestracyjnego niestety nie mogę wykupić polisy- na nic moje tłumaczenia, że mam umowę z nr ramy i chce polisę na nr ramy. Wk... się i wyszedłem co by "wiązanki" pani nie wręczyć. Wróciłem za godzinę i po zapoznaniu z "problemem" Pana Kierownika oddziału okazało się , że bez problemu dostanę polisę na stary nr rejestracyjny. Ważne- musiałem okazać im tablicę rejestracyjną i umowę K-S. Jeżeli Twój motocykl widnieje w ewidencji w WK jako zarejestrowany to OC powinieneś wykupić w dniu podpisania umowy K-S (tyle teoria). Po trzecie- rejestracja- potrzebne były: przegląd, polisa OC (na stary nr rej), stara tablica rejestracyjna, miałem oświadczenie sprzedającego o zagubieniu dowodu rejestracyjnego. Po iluś tam minutach wyszedłem z nową tablicą i tymczasowym dowodem. Na pytanie o możliwość zatrzymania starej tablicy w celach zbierackich w odpowiedzi usłyszałem "nie". Ważne: Po rejestracji z nowym dowodem tymczasowym i nową tablicą musiałem wrócić do PZU w celu sporządzenia aneksu do zawartej wcześniej polisy OC. Ku pokrzepieniu ;D - przegląd zrobiłem wcześniej bo i tak ważny rok, a resztę czyli polisa i rejestracja w jeden dzień- u mnie jest taki meksyk (tylko meksykanów brak)- nikt nikogo nie zapisuje- jest zwykła kolejka. Miało być krótko ;-)

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-05-10, 20:28

Dzięki za odp. :) pytałem tam gdzie mam auto ubezpieczone i tam jest tak jak by kilka firm z których wybiera się oczywiście najtańszą ;), to jak będę miał umowę (bez daty) zajrzę do PZU.Przegląd raczej uda się "załatwić" A co do tablicy to skoro ten sam WK to powinni zostawić (no ale się okaże jak pójde na rejestracje) A jak była kolejka to w Sieradzu było tak, że mogłeś opłacić "stacza" i czekał za Ciebie takie kolejki były :D
"W czym ty tu widzisz problem ? Czemu ludzie sami sobie wynajdują kłopoty ?" chodzi o to, że chce wiedzieć co robić, mieć wszystko czarno na białym, sam widzisz, że zmyngut troszkę inaczej opisuje podobną sytuacje.

Robert B
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-06, 19:46
GG: 2525952
Moje maszyny: WSK M06B1
WSK M21W2
SHL M11
JUNAK M10
Lokalizacja: Wolbrom
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Robert B » 2014-05-11, 10:02

Zygmunt mam do Ciebie pytanie. Rejestrowałeś swój pojazd w WK z którego pochodziła ta blacha? Nie wiem jak tj możliwe, że rejestrujesz pojazd bez dowodu, nie posiadając zaświadczenia, że widnieje on w ewidencji.... Mam SHL z blachą od 1 właściciela, mam umowę, właściciel żyje i... i mogę sobie to wsadzić. Ponieważ nie znaleźli w ewidencji tej rejestracji i nie mogą nic wydać. Jak im udowodnię, że pojazd był u nich rejestrowany jak oni nie mają tego w księgach ? Co z tego, że znacznik literowy wskazuje na dany WK, liczy się to co jest w archiwum albo czego tam nie ma. W moim WK bez zaświadczenia, z blachą i umową nie mam po co iść.

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: zmyngut » 2014-05-11, 14:23

Rejestrowałem w tym samym WK i moja widniała u nich w ewidencji. Jeżeli nie ma dowodu i w WK mają burdel w archiwum to będzie problem. Chociaż jeżeli masz oryginalną tablicę rejestracyjną (nie taka malowaną pindzelkiem) to myślę ze można powalczyć. Przecież sobie jej nie zrobił poprzedni właściciel, a bałagan w archiwum to zmartwienie urzędasów. Ja swoją B3 poszedłem przerejestrować- a okazało się że mojego ojca wcale nie ma w ewidencji jako właściciela. Posapali i udało się.

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-05-14, 14:57

Witam, dziś spisałem umowę i ubezpieczyłem pojazd w PZU (bez dowodu i nie robili problemu). Dodatkowo właściciel znalazł wspaniałą instrukcje obsługi od mojego motorka :D Już wiem kiedy zjechał z taśmy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Charlotta » 2014-05-16, 21:37

Widzę, że w każdym urzędzie jest inaczej :-# U mnie nie wydają zaświadczenia potwierdzającemu dane nikomu innemu, tylko właścicielowi wpisanemu w księdze albo jak napisze pełnomocnictwo.

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-05-21, 23:11

Dziś odebrałem zaświadczenie potwierdzające dane z dowodu, nie było żadnych problemów z wydaniem. :)
I tak woli sprostowania, BizonekM06 napisał, że z zaświadczeniem potwierdzającym dane idziemy po OC tylko tu jest taki myk, że w moim WK termin na wydanie tego zaświadczenia jest do 7 dni. Także jak ktoś jest w podobnej sytuacji najpierw zadbajmy o OC.

Zimny_Lech
Posty: 118
Rejestracja: 2011-08-19, 14:48
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 1980
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: Zimny_Lech » 2014-06-06, 11:40

"Nie ma Boga, jest motór"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
motonita
Posty: 286
Rejestracja: 2007-05-05, 22:39
GG: 2971759
Moje maszyny: WSK M06B3 GIL, WSK M06B3 KOS, i 12 innych jednośladów
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontaktowanie:

Re: zarejestrowany czy wyrejestrowany ???

Post autor: motonita » 2014-10-28, 22:50

... dla dziadków motor sprzedany i zgłoszona sprzedaz to wytrejestrowany.... ale gratuluje dowodu
Jak mnie pokur... ze klikam w dowolny link na tym forum a on nie otwiera sie w nowym oknie....

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości