Pomylka w dowodzie.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
morda
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-13, 10:29
GG: 7197521
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Pomylka w dowodzie.

Post autor: morda » 2014-12-03, 21:23

Witam. Kupiłem SHl M11. Po przejrzeniu dokumentów zorientowałem się, że w dowodzie rejestracyjnym ( więc i na umowie ) jest pomyłka. Jako numer ramy wpisano nr. silnika i odwrotnie. Co teraz z tym zrobić. Jak mogę to wyprostować??

Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: Pomylka w dowodzie.

Post autor: Charlotta » 2014-12-03, 21:50

Wystarczy na umowie dopisać zdanie o pomyłce pisarskiej z wyjaśnieniem + podpisy kupującego i sprzedającego.

kazex64
Posty: 9
Rejestracja: 2014-05-16, 14:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK SHL MZ Komar
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Re: Pomylka w dowodzie.

Post autor: kazex64 » 2014-12-05, 23:01

Jeśli masz możliwość to napiszcie poprawną umowę, następnie idziesz na przegląd i diagnosta dając ci wynik badania z poprawnym numerem ramy powinien w uwagach opisać, że stwierdził niezgodność w dowodzie rejestracyjnym. W wydziale komunikacji powinni ci to uwzględnić ale nie jest to takie pewne, mogą żądać aby błąd wyprostował urząd, w którym motocykl jest obecnie zarejestrowany. Ja prostowałem już w ten sposób rok produkcji, model, numer ramy (w dowodzie był za krótki). Jednym słowem dużo zależy od dobrej woli wydziału komunikacji ale podstawa to dobre badanie techniczne.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości