Rejestracja i ubezpieczenie mototcykla WSK

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jelonek041098
Posty: 195
Rejestracja: 2012-11-10, 19:10
GG: 0
Moje maszyny: Wsk M06B3 Kos 1985
Wsk M06B3 1985
Yamaha WR250Z 1998
Lokalizacja: Tuczno
Kontaktowanie:

Rejestracja i ubezpieczenie mototcykla WSK

Post autor: jelonek041098 » 2015-05-08, 00:06

Witam odremontowałem moją Wsk teraz czas ją przerejestrować :-D i tutaj mam kilka pytań:
Czy mając 16 lat i nie mając prawa jazdy na motocykl tylko kartę motorowerową mogę zarejestrować i ubezpieczyć WSK na Siebie ?i jak by była na mnie zarejestrowana to ile bym płacił za ubezpieczenie ? Czy lepiej zrobić to tak że to mój Tata będzie właścicielem a ja współwłaścicielem i ile będę w tedy płacił za ubezpieczenie?Trochę fot motocykla po generalce :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

BizonekM06
Posty: 176
Rejestracja: 2012-05-03, 12:17
GG: 0
Moje maszyny: Kiedyś były i WSK :)
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja i ubezpieczenie mototcykla WSK

Post autor: BizonekM06 » 2015-05-08, 07:06

Sympatycznie odbudowany Kos, jeszcze kilka drobiazgów i będzie laleczka ;-)
Co do rejestracji "motóra", sam nic nie zdziałasz, do tego trzeba być pełnoletnim.
W twoim przypadku jedynie ojciec lub inna dorosła osoba może dokonać rejestracji motocykla,
oczywiście jako nieletni możesz być wpisany do umowy kupna jako współwłaściciel i wtedy będziesz
też ujęty w dowodzie rejestracyjnym.
O wysokość ubezpieczenia nie pytaj na forum, bo usłyszysz tak wiele kwot i porad że głowa cię rozboli :lol:
To sprawa indywidualna, zależna od miejsca zamieszkania, obowiązujących stawek w regionie, rodzaju polisy
oraz firmy ubezpieczeniowej a co najważniejsze posiadanych zniżek.
Generalnie sam byś zapłacił kupę kasy a rejestrując z ojcem będzie znacznie taniej, oczywiście jeśli tato ma
jakieś zniżki. Najlepiej z papierami iść do agencji ubezpieczeniowej, która posiada w swojej ofercie kilka różnych firm
i na miejscu wybrać najlepszą ofertę cenową.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości