zaległe oc brak dokumentów motocyk zarejestrowany

Odpowiedz
Awatar użytkownika
guziec583
Posty: 243
Rejestracja: 2013-02-25, 18:29
GG: 0
Moje maszyny: Shl M11W
Wsk M06B3
M06B3
Romet Pony
ogar 200
Honda Dominator
Lokalizacja: Olecko
Kontaktowanie:

zaległe oc brak dokumentów motocyk zarejestrowany

Post autor: guziec583 » 2015-08-14, 22:52

Witam mam parę pytań .
Mam możliwość kupienia motocykla który jest zarejestrowany lecz ostanie opłaty przez 2 lata nie były płacone i dokumenty zostały zgubione .
1. Czy jak kupie motocykl i będę chciał go zarejestrować to będę musiał zapłacic zaległe oc czy poprzedni właściciel je będzie musiał zapłacic ? czy moze przepada ?
2 czy będę mógł wyrobic dokumenty nowe ?
Jeszcze w pon pojade do wk i się spytam wszystko ale jak ktoś miał taki przypadek to byłbym wdzięczny gdyby coś o tym opowiedział
[*]Kupię stare motocykle i części[/color] [/b] ( MZ , WSK , WFM , ROMET ) okolice Olecka , Suwałk, Ełku

Awatar użytkownika
wsk.waldo
Posty: 100
Rejestracja: 2015-05-23, 17:52
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B3 1978
JAWA 50
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontaktowanie:

Re: zaległe oc brak dokumentów motocyk zarejestrowany

Post autor: wsk.waldo » 2015-08-15, 00:24

Poprzedni właściciel moze zgłosić sie do WK ze zgubił i żeby wydali mu nowe. OC płaci poprzedni właściciel (zaleglosci).W dniu podpisania umowy musisz Ty wykupic OC. Choć pojazdy +xx lat nie musza mieć ciągłości OC.

@edit
Zaległości przepadną.
Jesli sa tablice rejestracyjne to możesz dac zaświadczenie o zaginieciu dowodu reje. (Wypelnione przez właściciela) oni sprawdzą!)

Awatar użytkownika
guziec583
Posty: 243
Rejestracja: 2013-02-25, 18:29
GG: 0
Moje maszyny: Shl M11W
Wsk M06B3
M06B3
Romet Pony
ogar 200
Honda Dominator
Lokalizacja: Olecko
Kontaktowanie:

Re: zaległe oc brak dokumentów motocyk zarejestrowany

Post autor: guziec583 » 2015-08-15, 11:15

jest biała tablica i takie zaswiadczenie dostane w wk ? i jak właściciel wypełni oni sprawdza to wydadza nowy dowód tak ?
a właśnie i jak to jest bo mówice zeby odrazu ubezpieczyc go w dzień zakupu a jak on dokumentów nie ma to nie wiem czy w wk mi wyrobią na poczekaniu albo przed kupnem je wyrobić jeszcze kiedy nie odkupie motoru
[*]Kupię stare motocykle i części[/color] [/b] ( MZ , WSK , WFM , ROMET ) okolice Olecka , Suwałk, Ełku

BizonekM06
Posty: 176
Rejestracja: 2012-05-03, 12:17
GG: 0
Moje maszyny: Kiedyś były i WSK :)
Kontaktowanie:

Re: zaległe oc brak dokumentów motocyk zarejestrowany

Post autor: BizonekM06 » 2015-08-15, 20:42

Do rejestracji motocykla potrzebujesz:
1. mieć skończone 18 lat,
2. umowa kupna pojazdu lub ciągłość umów,
3. dowód rejestracyjny lub zaświadczenie o danych pojazdu, które wydaje urząd komunikacji,
4. ważne badanie techniczne,
5. tablica rejestracyjna lub oświadczenie o jej zagubieniu,
6. karta pojazdu - jeśli była wydana
Zaległe OC to problem sprzedającego, Ty musisz wykupić OC w dniu zakupu pojazdu.
Do tego potrzebujesz umowę kupna z danymi pojazdu oraz zaświadczenie wydane przez urząd komunikacji,
jeśli dowód został zagubiony przez poprzedniego właściciela.
Taki kwit jest ważny 30 dni i w tym czasie musisz motorek przerejestrować na siebie, potem traci on ważność i trzeba brać
z urzędu kolejny. Zaświadczenie jest znacznie tańsze od wtórnika dowodu rejestracyjnego, najlepiej jak z obecnym właścicielem udasz się do urzędu i on taki kwitek uzyska.
Masz wtedy pewność że motorek jest zarejestrowany, wszystko w papierkach gra i nie kupujesz miny ;-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości