Problem z rejestracją .

Odpowiedz
Awatar użytkownika
kuba5550
Posty: 73
Rejestracja: 2013-07-31, 20:50
GG: 0
Moje maszyny: Komar 2350, Komar 2352W
WSK M21W2 Kobuz
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Problem z rejestracją .

Post autor: kuba5550 » 2018-03-07, 21:01

Witam. Całkiem niedawno zostałem właścicielem WSK M21W2 Zakupiłem ją od starszego pana, który dotychczas był ostatnim właścicielem .Motocykl był w jego posiadaniu od 1986r . Spisaliśmy umowę , dostałem dowód rejestracyjny, motocykl nie był nawet wyrejestrowany , jedynie nie było płacone OC . Mając komplet dokumentów czyli umowa k/s , dowód rejestracyjny i zrobiony na nowo przegląd udałem się do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania motocykla na siebie . Wiedziałem że to trochę potrwa bo motocykl był z sąsiedniego powiatu więc wymiana informacji mogła trochę potrwać . No i po kilku dniach dzwoni pani z mojego WK , że w WK w sąsiednim powiecie na te numery VIN jest inny właściciel wpisany w system . Trochę się zdziwiłem ale odebrałem papiery z powrotem i udałem się do sąsiedniego wydziału komunikacji , który odpowiadał za tą informację . Tam mi zostało powiedziane , kto jest wpisany jako właściciel w system . Na własną rękę udałem się do tej osoby ( jak się okazało był to pierwszy właściciel tego motocykla , który sprzedał go pewnej osobie , która to z kolei sprzedała go gościowi , od którego czwórkę kupiłem. ) Z tą informacją udałem się z powrotem do ich WK z wyjaśnieniem. Na miejscu okazało się , że właściciel z mojego dowodu rej. jest wpisana jako poprzedni właściciel a osoba która była pierwszym jest wpisana jako ostatnia. Pani w okienku powiedziała że napiszą pisma do poprzednich właścicieli w celu wyjaśnienia sprawy. Po kilku dniach dostałem telefon , że jest to niemożliwe bo ktoś od nich pomylił wpisy w czasie wprowadzania danych do systemu komputerowego . Potem zaczęło się mydlenie oczu że nie wiedzą co z tym zrobić i rejestracją na zabytek (która wg, mnie i tak by nic nie dała ze względu na VIN ) a ostatecznie skończyło się na zdaniu od pani naczelnik " Proszę pana , przez głupi stary motocykl nikt tutaj nie chce stracić pracy ) :| I finalnie sprawa tak się ciągnie od wakacji . Nie wiem za bardzo co robić w takim przypadku . Za porady z góry dziękuję :)

multicar
Posty: 142
Rejestracja: 2015-01-10, 23:02
GG: 0
Moje maszyny: 2x WSK
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: multicar » 2018-03-07, 21:31

Zarządaj od wk odmowy rej. na piśmie . Zbierz OSWIADCZENIA od poprzednich włascicieli NA piśmie I Z takimi papierami odwołaj sie do instancji wyższej jak WK [jakos to się po ich niemu nazywa .nie chce mi się szukać jak].
Poprostu lenistwo w twoim WK i paniusiom razem z poniusią NACZELNIK nie chce sie pracować .
NIE ODPUSZCZAJ TEMATU JESTES NA PRAWIE i oni muszą to zweryfikowac .

Awatar użytkownika
kuba5550
Posty: 73
Rejestracja: 2013-07-31, 20:50
GG: 0
Moje maszyny: Komar 2350, Komar 2352W
WSK M21W2 Kobuz
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: kuba5550 » 2018-03-07, 21:42

Dzięki za radę :) Właśnie nie wiedziałem czy jest jakiś urząd nad WK ale jak jest to się odwołam . I pozbieram wszystko na piśmie (chciałem od nich poprzednie umowy k/s odzyskać ale one dawno przepadły ) .A co do odmowy rejestracji to żadnego kwitku o tym nie dostałem . Więc będę miał co robić :)

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: halcik » 2018-03-07, 22:09

Multicar dobrze prawi, a nad WK są dwie instancje. Zarejestrujesz bez problemu jeśli to co piszesz będziesz miał na papierze z WK i od obu właścicieli z podpisem

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: Kosa » 2018-03-08, 07:30

Życzę powodzenia kuba5550 - ja też WK usłyszałem, że bez sensu jest rejestrowanie starego grata i rzecz nie warta zachodu - strasznie mnie to wkur.... zdenerwowało.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: Adam_Ga » 2018-03-08, 10:53

Pierwszy post musiałem przeczytać dwa razy, bo mi sie w głowie nie mieści że takie sytuacje maja miejsce. Naczelnik słusznie martwi sie o pracę, mając tak elementarne braki wiedzy powinna zaliczyć conajmniej naganę.
Masz wszystko co jest potrzebne do bezproblemowej rejestracji, błąd tkwi ewidentnie po stronie urzędu. Skoro tłuczesz sie z nimi ponad 6 miesięcy i nie widać perspektyw na rejestracje tego twojego grata to śmiało pisz skargę na opieszałość urzędu.

A ten grat to kilka wypłat tej pani, czego zapewne jest nieświadoma :)
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Mixol
Posty: 810
Rejestracja: 2014-08-19, 12:07
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 1980r.
CZ 477 Sport 1973r.
Mińsk 400A 1990r.
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: Mixol » 2018-03-08, 11:49

Witamy w Polsce, nie odpuszczaj niech na piśmie Ci wyjaśnią dlaczego nie chcą zarejestrować motoru, idź do naczelnika urzędu, nawet starosty powiatu to zrobi się raban i przestaną Cię zbywać.

Awatar użytkownika
kuba5550
Posty: 73
Rejestracja: 2013-07-31, 20:50
GG: 0
Moje maszyny: Komar 2350, Komar 2352W
WSK M21W2 Kobuz
Lokalizacja: Działoszyn
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: kuba5550 » 2018-03-11, 18:23

Dzięki panowie za pomoc ;) No będąc we WK miałem wrażenie , że obsługa , jak i naczelnik nie chcą nic zrobić , bo nie wiedzą jak się za to zabrać . Poza tym jak pani naczelnik zobaczyła te papiery to przy mnie przez 30 min. przeglądała jakieś książki z kodeksami itd. a finalnie i tak powiedziała że nic z tym nie zrobi . Nawet wpadła na pomysł żeby zarejestrować to na samoróbkę co chyba od kilku lat już nawet takiej możliwości nie ma :|

Awatar użytkownika
Klaudek
Posty: 103
Rejestracja: 2007-11-27, 14:16
Moje maszyny: Kobuz
Lokalizacja: Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją .

Post autor: Klaudek » 2018-03-14, 17:16

Żądaj odmowy rejestracji na piśmie i poinformuj że masz zamiar złożyć odwołanie do sądu, nie wiem po co w ogóle wchodziłeś w dyskusje. Kolejni twórcy własnego prawa. Masz umowę kupna sprzedaży z właścicielem z dowodu, aktualne badanie techniczne ew, jak nie ma tabliczki to piszesz oświadczenie o jej braku, urząd skarbowy tylko powyżej 1000zł ceny zakupu . Nic więcej Cie nie interesuje. Nie masz żadnego obowiązku jeżdżenia po innych WK, ani tym bardziej nachodzenia jakiś innych pierwotnych właścicieli i zbierania podpisów, niech sobie sami to wyjaśniają.

Po rejestracji pamiętaj tylko żeby wykupić oc w tym samym dniu co zarejestrowałeś.

Ps. wsk nie ma numeru vin tylko numer ramy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość