Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

takilukasz

Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: takilukasz » 2009-08-25, 12:50

Witam, niedawno kupiłem Kobuza. Jest on wyrejestrowany, ma obcięty róg dowodu. Byłem dzisiaj w WK dowiedzieć się o jego rejestracje, ku mojemu zdziwieniu urzędnik powiedział mi, że nie ma możliwości zarejestrowania tego motocykla, chyba że na zabytek. Więc gdy wróciłem do domu od razu odpaliłem kompa i znalazłem takie coś, że jeśli był wyrejestrowany przed rokiem 97' to bez problemu można go przywrócić do ruchu, a mój Kobuz wyrejestrowany był dnia 30.12.96r. Macie może jakieś informacje nt. rejestracji motocykli w takiej sytuacji?

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-25, 13:28

Znajdź gdzieś te ustawę w necie, wydrukuj, pokaż urzędasowi, jak nadal nie będzie chciał to powiedz żeby Ci wydał na piśmie oficjalny powód odmowy z podaniem postawy prawnej.

Ps. Właśnie, ma ktoś z Was możne treść tej ustawy lub gdzie można znaleźć ten zapis? To ważne.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: wujcio » 2009-08-25, 14:00

brzmi to mniej więcej tak:
Wyrejestrowanie pojazdu miało miejsce przed 1997 rokiem które podlegało art 62 ust. 2 wcześniejszej ustawy z dnia 1 lutego 1983 r. z późniejszymi zmianami. W momencie wycofania pojazdu z ruchu na mocy art 59. ust 3 tej ustawy przysługiwało prawo do ponownej rejestracji.
Nowa ustawa nie może takiego prawa zabronić (prawo nie działa wstecz)

termin21

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: termin21 » 2009-08-25, 14:18

Moja B3 była wyrejestrowana w 86 roku i też musiałem robić opinie rzeczoznawcy do tego biała karta i zgoda konserwatora zabytków.Oni w urzędzie nic nie kumają o zabytkach jak już ją rejestrowałem babka dała mi białe blachy powiedziałem ,ze chce żółte to nawet nie widzieli gdzie je mają hehe.Ale polecam żółtą blaszke nie płącisz za przegląd co roku i ubezpeiczasz kiedy chesz i na ile chcesz.Aha i żółte tablice to żaden strach ze jak sie rozbije taki motor to sie płąci karę lub to że nie można go naprawiać to jest mit

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-25, 19:10

Mówisz o rejestracji na zabytek a temat jest o rejestrowaniu pojazdu wyrejestrowanego przed 97r. Jak ktoś ma wolne 1,5 tys na rejestracje tylko ze względu na szpan żółtą blachą i obowiązek zgłaszania do konserwatora nawet faktu, ze chcesz zmienić lub założyć lusterko to droga wolna. WSKi (oprócz pierwszych M06) są jeszcze za młode na żółte blachy i tyle.

Wujcio WIELKIE dzięki, przynajmniej teraz będzie wiadomo na co się powoływać przed urzędasami.

termin21

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: termin21 » 2009-08-25, 19:21

Tukan pisze:Mówisz o rejestracji na zabytek a temat jest o rejestrowaniu pojazdu wyrejestrowanego przed 97r. Jak ktoś ma wolne 1,5 tys na rejestracje tylko ze względu na szpan żółtą blachą i obowiązek zgłaszania do konserwatora nawet faktu, ze chcesz zmienić lub założyć lusterko to droga wolna. WSKi (oprócz pierwszych M06) są jeszcze za młode na żółte blachy i tyle.
Drogi tumanie nie moja wina,że to tyle kosztuje a jak kolega będzie chciał legalnie jeździć to i tak bedzie musiał na żółte blachy motor postawić myslisz ,że mi sie uśmiechało wywalić 1000zł na głupi papier ??Ale chciałem pojeździć po ulicach a nie po łąkach i wsiach

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-25, 19:43

termin21 pisze:Drogi tumanie nie moja wina,że to tyle kosztuje a jak kolega będzie chciał legalnie jeździć to i tak bedzie musiał na żółte blachy motor postawić myslisz ,że mi sie uśmiechało wywalić 1000zł na głupi papier ??Ale chciałem pojeździć po ulicach a nie po łąkach i wsiach
Drogi tumanie radze poczytać to: http://www.syrena.nekla.pl/forum/viewto ... a5685c64c5 jak widać ludziom udaje się zarejestrować pojazd wyrejestrowany przed 97r. Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2009-08-25, 20:27 przez Tukan, łącznie zmieniany 2 razy.

SuLeK

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: SuLeK » 2009-08-25, 19:48

Moja ciocia pracuje w WK i mówiła że motocykl wyrejestrowany przed 97 mozna zarejestrować z opinią rzeczoznawcy czy jakoś tak

termin21

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: termin21 » 2009-08-25, 20:00

No i Sulek ma racje a takaż właśnie opinia kosztuje 500zł(jedna kartka A4)i obowiązkowo biała karta 200zł i mozna rejestrować

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-25, 20:06

Wszystko się da, tylko trzeba walczyć, no ale jak się komuś nie chce, to niech płaci cenę 2/3 wartości moto za rejestrację. :hah: Rejestracja na zabytek jest sensowna tylko wtedy gdy mamy naprawdę stary pojazd lub nie mamy dowodu. Pozdr x2

Edit: termin chyba coś nie zrozumiałeś, cały temat (wypowiedz sulka i wujcia) jest o rejestracji na białe blachy.

takilukasz

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: takilukasz » 2009-08-25, 20:40

najlepiej niech ktos mi powie co mam tam mowic zeby zarejestrowac na normalne tablice, bo juz troche mnie zakolowaliscie.

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-25, 20:46

Jak na normalne, czyli białe to mów, że jest (tzn było) prawo (to co podał Wujcio) , które pozwala zarejestrować moto wyrejestrowane przed 97 rokiem.

Jeszcze pytanie do samego Wujcia i innych osób: Gdzie mogę znaleźć całą Ustawę z dnia 1 lutego 1983 lub same jej art o numerach 59 i 62?

Edit: Przed chwilą coś znalazłem: http://www.kodeksdrogowy.com.pl/archiwu ... 3rozdzial2 mógł by ktoś przetłumaczyć pkt 3 art 59 na polski? Lub po prostu podać fragment mówiący o ponownej rej. pojazdu wyrejestrowanego.

Awatar użytkownika
piotrek7533
Posty: 286
Rejestracja: 2008-02-14, 17:25
GG: 8916094
Moje maszyny: WSK M06B3 125 1981r
MZ ETZ 250 1983r
Polonez Caro 1.4GLI
Lokalizacja: Jarosław\Mielec
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: piotrek7533 » 2009-08-26, 09:41

Jak rejestrowałem swoją WSK-e która była wyrejestrowana w 94roku dowód miałem z rogiem obciętym to musiałem mieć opinie rzeczoznawcy.Babka w WK mówi że można na zabytek albo unikat, i rzeczoznawca później przegląd i do WK rejestrować.Wziąłem namiary do gościa zadzwoniłem przyjechał wziął 150 złoty za obejrzenie za 3 dni miałem papier od niego i później na przegląd. I na tym koniec u mnie był z papierami później do WK poszedłem i zarejestrowałem.Rzeczoznawca wpisał jako pojazd unikatowy i mam białą blachę.

takilukasz

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: takilukasz » 2009-08-26, 10:09

noi tak. bylem dzisiaj w WK mowilem babie ze bylo takie prawo ktore obowiazywalo podczas wyrejestrowania mojej WSKi ( przeczytalem jej ta ustawe ) tylko ze tam bylo napisane nie motocykl tylko pojazd i do tego sie doczepila. mowi, ale jaki pojazd to ja jej na to ze motocykl a ona ze nie ze to sie tyczy maszyn rolniczych itp. no to mowie jej ze panuje tutaj nie mila atmosfera i chcialbym zobaczyc sie z dyrektorem tego oddzialu to powiedziala mi ze dyrektor jest zajety. to wtedy ja jej na to zeby mi wypisala uzasadnienie dlaczego nie chce mi go zarejestrowac i zeby poparla to artykulem prawnym. to dala mi wniosek ktory mam zlozyc, dyrektor go rozpatrzy i odpisze z poparciem przez artykul prawny. i co teraz mam robic?

Awatar użytkownika
piotrek7533
Posty: 286
Rejestracja: 2008-02-14, 17:25
GG: 8916094
Moje maszyny: WSK M06B3 125 1981r
MZ ETZ 250 1983r
Polonez Caro 1.4GLI
Lokalizacja: Jarosław\Mielec
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: piotrek7533 » 2009-08-26, 11:39

Normalnie tragedia ta polska jest taka tempa siedzą w tych urzędach i nic wiedzą.Daj znać co Ci dyrektor odpisze.

Awatar użytkownika
175mirek
Posty: 436
Rejestracja: 2008-07-09, 18:52
GG: 1103489
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: 175mirek » 2009-08-26, 12:02

tak poza tematem to mają wywalać tych którzy nic nie umieją i przewracają papierki tylko,w TV widziałem jak sie jakis gosc wypowiadał na ten temat
Motocykle to nie wszystko ale bez nich wszystko jest niczym...

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: Tukan » 2009-08-26, 13:08

takilukasz pisze:( przeczytalem jej ta ustawe ) tylko ze tam bylo napisane nie motocykl tylko pojazd i do tego sie doczepila. mowi, ale jaki pojazd to ja jej na to ze motocykl a ona ze nie ze to sie tyczy maszyn rolniczych itp.
Ahahahahahaha :hah: :what: :faint: :hihi: co za baba. Przecież w obecnym prawie tez pisze ze "zabytkiem może być POJAZD mający więcej[...]" [bla bla bla...] Mogłeś jej powiedzieć żeby Ci pokazała w którym miejscu tam pisze o maszynach rolniczych i czym rożni się "pojazd" od motocykla. Idż jeszcze raz i walcz. Możesz wkleić tu ten fragment ustawy który jej czytałeś?

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: wujcio » 2009-08-26, 14:38

o maszynach rolniczych to pisze teraz w nowym prawie że jedynie je możesz przywrócić z wyrejestrowania.

takilukasz

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: takilukasz » 2009-08-26, 20:33

Tukan: przeczytałem jej ten fragment który napisał wujcio. we wtorek po rozpoczęciu idę zanieść ten wniosek, a jak to nie pomoże to idę prosto do dyrektora.
P.S: jest tutaj może ktoś kto podlega pod WK w Łasku?

takilukasz

Re: Rejestracja Kobuza. Pomocy!!!

Post autor: takilukasz » 2009-08-31, 22:39

Byłem dzisiaj w WK, chciałem spotkać się z dyrektorem tego oddziału, lecz do 7.09 jest na urlopie. tym razem baba w okienku tłumaczyła mi, że była możliwość zarejestrowania wyrejestrowanych motocykli, ale tylko do końca 2005r. zobaczę jeszcze co dyrektor mi powie, a jeśli nie to będę próbował na unikat zarejestrować. może ktoś mi opisać procedurę rejestracji na unikat oraz z czym to się wiąże taka rejestracja na unikat.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości